Autor Tema: CF kartica - pomoc!!  (Pročitano 3338 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže dax plavers

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 591
    • Pogledaj profil
CF kartica - pomoc!!
« poslato: Maj 07, 2014, 10:32:16 pre podne »
Neki dan dodjem sa vencanja i idem prebaciti fotke kad ono vise od pola ih fali!!! Kartica je popunjena sa 30GB ali fotki je samo 12,5GB. Kartica je Kingston 32gb 266x 60mb/s.  Uspeo mi je jedan lik povratiti fotke ali kaze da ni u ludilu ne upotrebljavam opet tu karticu. E sad, ne znam da li uopste da kupujem istu takvu iako je dosta povoljna. (oko 40Eu)  Gledam neke sandisk i lexar... ako moze neko da mi pomogne sta je tu bolje i manje kvarljivo!! Hvala :)

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: CF kartica - pomoc!!
« Odgovor #1 poslato: Maj 07, 2014, 11:46:19 pre podne »
To je bas bedak...
Ja koristim Lexar od samog pocetka, nikad nikakvih problema nisam imao, evo vec 6 godina ;)
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže dax plavers

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 591
    • Pogledaj profil
Odg: CF kartica - pomoc!!
« Odgovor #2 poslato: Maj 07, 2014, 12:08:06 posle podne »
Lexar je najskupli od ovih koje sam nasao..oko 160eu, 64gb, 150mb/s. Iskreno brzina mi je manje bitna od kvalitete kartice. Ima jos neko neko misljenje!? :)

Van mreže Lzvijer

  • Junior
  • *
  • Poruke: 40
    • Pogledaj profil
Odg: CF kartica - pomoc!!
« Odgovor #3 poslato: Maj 07, 2014, 12:15:45 posle podne »
Ja koristim SanDisk i nikada nisam imao problema. Jeste da su to vecinom bile SD kartice i svega par CF, ali verujem da nema razlike u pouzdanosti.

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: CF kartica - pomoc!!
« Odgovor #4 poslato: Maj 07, 2014, 12:47:31 posle podne »
Dok sam imao Canon 350D i tu CF karticu to se i meni znalo desavati samo onda kad iskoristim karticu do samog kraja....(sva sreca da tada nisam fotkao svadbe!), a kad sam je forsirao da ne bude istrosena do kraja-znaci da mi ostane na kartici slobodno 5-7 mjesta za fotke, to mi se nije desavalo....zato i dalje tvrdim da nikad ne treba trositi mem.karticu da samog kraja, uvijek neka ostane malo slobodnog prostora! Tp mi se vec ne desava na ovom Canon 500D sa SD karticama, experimentisao sam i "isao" do kraja, ali normalno sve prebacuje, ali bez obzira gledam da opet ne trosim je do kraja!!
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže dax plavers

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 591
    • Pogledaj profil
Odg: CF kartica - pomoc!!
« Odgovor #5 poslato: Maj 07, 2014, 02:31:26 posle podne »
Tviti, zanimljiva konstatacija. Ni ja nikad ne trosim do kraja,uvek gledam da ostane mesta za 10ak fotki. Ovaj put je ostalo jos za 4. Ne znam da li je do toga ali prvi put mi se ovo desilo. Sva sreca pa su fotke vracene ;) Doduse, vracanje me je izaslo vise od 50eu. Kaze tip koji mi je vratio fotke da su kingston odlicne kartice i da je moja imala neki bug. Jedonstavno los primerak. Pod garancijom je tako da cu je zameniti :) Hvala svima na odgovoru.

Van mreže alexlex

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 488
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: CF kartica - pomoc!!
« Odgovor #6 poslato: Maj 07, 2014, 03:10:07 posle podne »
San Disk od kad koristim DSLR i nikad nikakvih problema nije bilo. Ne verujem da cu da menjam firmu. Cak koristim SD kartice preko SD>CF (Delkin) adaptera i to takodje radi bez ijednog problema. Dovoljno? :)