Autor Tema: Canon 15-85  (Pročitano 8036 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže alexlex

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 488
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 15-85
« Odgovor #20 poslato: April 16, 2014, 09:25:35 posle podne »
Meni izrada nije nista posebno smetala, nakon 17-55 u efs aromi, ovo je bio kvalitativni pomak.  Ono sto posebno odusevljava je IS od 4 blende, koji je jedino nadmasen sa 70-200 II stabilizacijom.

Van mreže Chabex

  • Junior
  • *
  • Poruke: 66
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 15-85
« Odgovor #21 poslato: Jun 05, 2014, 02:25:59 posle podne »
Pozdrav ljudi! Ako nije problem da postavim ovde pitanje jer već ima dosta tema za savete, a pitanje se svakako tiče i Canona 15-85.
Pratio ovaj forum ranije dosta, i u poslednjih par dana sam dosta pročitao tema. Pošto imam matori Oly prosumer 8080, mislim da je vreme da polako predjem na nešto dosta bolje, eventualno neki DSLR. Za početak me zanima šta mislite (iz iskustva ako može), koji je objektiv bolji u globalu, Canon 15-85 ili Nikon 16-85? Mislim na neko hobi/amatersko korišćenje na telima tipa d5200 ili 600d recimo....Pogledao sam danas jedan test i tamo je maltene isto ocenjen i jedan i drugi, stim da je Canon higly recommended a Nikon samo recommended. Vidim da je Nikon nešto jeftiniji, moguće da je malo i slabiji ;), ne znam.
U suštini za mene (za početak) je sasvim dovoljan i neki osnovni kit objektiv, ali je fazon da onda baš ništa ne dobijam što se tiče širine u odnosu na moj trenutni aparat koji je 28-140, a meni taman ta razlika od 24-28 dosta znači kod fotkanja, 28 je često usko... Naravno cena je dosta veća ovih objektiva al jbg :).

Van mreže alexlex

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 488
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 15-85
« Odgovor #22 poslato: Jun 05, 2014, 02:43:14 posle podne »
Imao sam nekoliko godina 15-85 i mogu samo da govorim u superlativima o tom objektivu! Ostar, kontrastan na svakoj blendi na svakoj duzini! Osim ako ti ne treba posebno dubok dof, nema potrebe da se zavrce blenda. Stabilizacija posebno odusevljava, radi bolje nego kod 17-55 IS kog sam imao pre 15-85. Raspon je fenomenalan, ako bih morao da imam jedno EF-s staklo na krop senzoru, onda bi to bio ovaj objektiv.
Ako treba da ga poredim sa N16-85, mogu samo da ti kazem da na osnovu mog vrlo kratkog iskustva sa tim staklom da je C15-85 bolje izrade za jednu klasu, ima bolji kontrast i za nijansu (ako malo pikselmasturbiramo) je ostriji.
Siguran sam da u svakodnevnom radu ne bi primetio razlike izmedju ova dva sokocala u vezi kvaliteta fotografija, ali bi primetio razliku u kvaliteti izrade. Sto se mene tice, nema greske sta god da izaberes.

Van mreže Chabex

  • Junior
  • *
  • Poruke: 66
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 15-85
« Odgovor #23 poslato: Jun 05, 2014, 03:08:13 posle podne »
Hvala na odgovoru ;). Verujem da je za moje potrebe (ali ne i želje :)) bilo koji od ta i overkill da tako kažem, pogotovo što prelazim sa matorog prosumera (doduše solidne optike za tadašnje prilike). A i pre digitalije sam imao Minoltu pa nisam gadljiv na solidne objektive  ;D.  Naravno probaću da budem što više na zemlji kada/ako kupim novu igračku, tako da moram opet da udjem u fazon sa cenama (polovne) opreme i gde su sada aparat sa kvalitetom itd. Kao što se spominje sada i ne postoji loš aparat, samo treba znati izabrati ako može što jeftiniji za svoje potrebe (ako si hobista/amater naravno). Sad nekako razmišljam da je bolje i entry level aparat i bolji objektiv ali ću se informisati još da vidim da li je to baš tako..