Autor Tema: Dilema oko 2 tela  (Pročitano 4491 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Zeleni

  • Član
  • **
  • Poruke: 245
  • Nikon
    • Pogledaj profil
Dilema oko 2 tela
« poslato: Februar 25, 2014, 10:47:03 posle podne »
Odlucio sam da zamenim svoj Nikon D3100 jer sam skupio nesto novca a imam sansu da za koju nedelju uvezem aparat iz Amerike , cene su dosta pristupacnije nego kod nas.
Dilema je sledeca : Da li uzeti nov d3200 sa kit objektivom ili dobro ocuvan ali polovan d7000 bez objektiva?
Znam odprilike prednosti i mane i jednog i drugog aparata i bio sam blizu da se odlucim za d3200 ali sam se setio da d7000 ima u sebi srafciger i da na njemu mogu da koristim starije objektive koji su uglavnom dosta jeftiniji nego oni sa G oznakom.
Stat mi predlazete?
Moja oprema :
Nikon 7000
Nikon 50mm f/1.8G
Yongnuo 560 III

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Dilema oko 2 tela
« Odgovor #1 poslato: Februar 25, 2014, 11:09:30 posle podne »
Pa sad... kad gledam na prednosti nekog sistema ne posmatram to samo kroz prizmu novih senzora već i optike. Nova G stakla su vrlo bitna karika u lancu i biti u Nikon sistemu, a ne koristiti obilne prednosti koje donosi G optika po meni nema puno smisla. Pre bih razmišljao o što boljoj optici jer bez nje ni od senzora nema puno koristi.

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Dilema oko 2 tela
« Odgovor #2 poslato: Februar 26, 2014, 12:06:43 pre podne »
Prednosti D3200 su očigledne u rezoluciji i high ISO, ali koliko to tebi realno treba?
Koliko često štampaš fotke veće od A4 formata ili slikaš noću na ISO 3200?
Idi na neko novo staklo... otvoriće ti se oči. Ili ako te već interesuje makro (sudeći po potpisu) nabavi neku bljeskalicu.

Ako je već izbor između pomenuta dva, ja bih išao na D7000.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Stefan94

  • Član
  • **
  • Poruke: 130
    • Pogledaj profil
Odg: Dilema oko 2 tela
« Odgovor #3 poslato: Februar 26, 2014, 12:39:36 posle podne »
Po meni je bolje da uzme D7000, jer sta ako mu dodje objektiv sa back focusom ili front focusom pa ne moze da ga fine tune :P, ja sam imao taj problem na mom d90, a uopsteno bolji AF sistem ako vec gleda da kupi primove.
Razlika izmedu D7000 i D3200 sto se tice ISO-a ja ja mislim zanemarljiva i ne verujem da mu treba tolka rezolucija. :)

Van mreže Zeleni

  • Član
  • **
  • Poruke: 245
  • Nikon
    • Pogledaj profil
Odg: Dilema oko 2 tela
« Odgovor #4 poslato: Februar 26, 2014, 05:21:52 posle podne »
Ne znaci mi mnogo veci broj megapixela , jedino iso ali koliko vidim razlika tu nije nesto bas primetna. D7000 mi deluje mnogo ozbiljnije . Sto se objektiva tice mislio sam da uzmem odmah 50mm 1.8 D , znam da G verzija daje bolju sliku ali mislim da meni ta razlika nece bas mnogo znaciti, a uzecu i 18-105 cisto da imam jedan za siroko.
Ako sada promenim aparat ne zelim da ga menjam bar jos godinu/dve i ne zelim da pogresim pri odabiru :)
Moja oprema :
Nikon 7000
Nikon 50mm f/1.8G
Yongnuo 560 III

Van mreže Stefan94

  • Član
  • **
  • Poruke: 130
    • Pogledaj profil
Odg: Dilema oko 2 tela
« Odgovor #5 poslato: Februar 26, 2014, 11:03:36 posle podne »
D mi je iskreno dosta losija od G, sto se tice aberacija, bokeha i ostrine, ali sad ako tebi to nije bitno onda uzmi D :)
A pritom na d7000 imas dosta vise opcija za konfiguraciju podesavanja, tako da po meni on bi ti bio super aparat

Van mreže Petko30

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 368
    • Pogledaj profil
Odg: Dilema oko 2 tela
« Odgovor #6 poslato: Februar 27, 2014, 12:18:32 pre podne »
једноставно узми прочитај пажљиво и са разумевањем садржаје менија оба апарата и шта све можеш подешавати у тим менијима. један форумаша ти је поменуи ''фино подешавање...''. Ако ово са разумевањем прочиташ и разумеш само ће ти се казати. Мени лично дође смешно када ико упоређује апарате серије д3ххх са серијом д7ххх.

Van mreže Vocko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 994
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • bud3 - rekreacija 3a ubr3anu generaciju
Odg: Dilema oko 2 tela
« Odgovor #7 poslato: Februar 27, 2014, 02:10:45 posle podne »
Rekao bih ti D3300 umesto D3200, a na granici sam da kazem da je bolji i od D7000, ali tu presudnu ulogu igra jedino sto D7000 ima manuelne kontrole, pa ne mora da se ulazi u meni za neka podesavanja. Takodje ako ti nije bitnio da je aparat bolje zaptiven ili da mozes da kacis star(ij)e objektive zbog srafcigera... onda bih opet gledao D3300. Izuzetna sprava naspram D3100.

Naravno to sve zavisi od toga sta fotkas, jer nisu svacije potrebe iste.

http://snapsort.com/compare/Nikon-D3300-vs-Nikon_D7000
« Poslednja izmena: Februar 27, 2014, 02:13:55 posle podne od strane Vocko »
\m/(>.<)\m/
Rock on!

///Nikon (ab)user

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Dilema oko 2 tela
« Odgovor #8 poslato: Februar 27, 2014, 02:54:39 posle podne »
Zanimljiva je opservacija jednog mog drugara koji ima D3200, a na faksu je koristio D3100 gde kaže da ovaj noviji ima primetno bolji kvalitet fotografije. Na oba je kačio svoj 50mm 1.4G. Da li bi on to mogao da primeti da je zakačio neki kitshit objektiv ostaje nedoumica.

Druga stvar.. ovo što kaže Vocko itekako ima smisla. Ako se već odlučiš za nabavku D3200 onda i po meni treba da ideš na D3300 iz nekoliko razloga. Prvi i osnovni je da je od modela D3300 Nikon uveo tehnologiju uklanjanja LP filtera međ' najniže modele što je vrlo bitno jer je kvalitet LP filtera bio jedan od vrlo bitnih faktora u kvalitetu fotografije. Jeftini modeli imali su jeftiniji LP filter koji je više degradirao kvalitet od LP filtera na skupljim modelima. Pored toga i novi Expeed procesor i 1fps brži rafal... ima smisla. Nije da nema!

Van mreže Vocko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 994
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • bud3 - rekreacija 3a ubr3anu generaciju
Odg: Dilema oko 2 tela
« Odgovor #9 poslato: Februar 27, 2014, 04:09:14 posle podne »
Evo ti primer sa D3300 i 35mm f1.8G. Malo sam pipnuo curves i izostrio fotku, inace JPG iz aparata. - http://pcfoto.biz/digitalnifotoaparati/priroda-pejzazi/imate-li-kucne-ljubimce/msg71311/#msg71311
\m/(>.<)\m/
Rock on!

///Nikon (ab)user

Van mreže Zeleni

  • Član
  • **
  • Poruke: 245
  • Nikon
    • Pogledaj profil
Odg: Dilema oko 2 tela
« Odgovor #10 poslato: Februar 27, 2014, 05:52:23 posle podne »
Ipak mi D7000 nekako deluje bolji za moje potrebe ,ozbiljniji je aparat i mislim da mi daje vise prostora za ucenje , a i cini mi se kao bolje resenje za fotografisanje u klubovima ,u tome cu verovatno da se oprobam :)
Moja oprema :
Nikon 7000
Nikon 50mm f/1.8G
Yongnuo 560 III