Autor Tema: Sigma 70-300mm f/4-5.6 APO DG Macro [sample images]  (Pročitano 3032 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Sigma 70-300mm f/4-5.6 APO DG Macro [sample images]
« poslato: Februar 21, 2014, 11:01:58 posle podne »
U principu, nisam ''zumas'', ali mi je ovo staklo donelo izuzetno dosta radosti i veselja. Zanimljivo, dok je bilo na 350d, AF je radio sasvim solidno... dok sa 550d nisam uspevao sa njime da se priblizim nekom pristojnom procentu uspelih fotografija. Prodao sam ga, i od onda nisam ni kupovao neki zum... a generalno, nemam ni neku nameru da ponovo uplovim u te vode.

Kako bilo, ovo staklo je prilicno jeftino, i uvek je bilo u nekoj konkurenciji sa Canon EF-S 55-250 IS... kada je izbor zum stakla bio u pitanju. Canon je kraci i ima stabilizaciju, dok je Sigma duza i bez stabilizacije. To znaci da kada je slabije svetlo, rezultati postaju slabiji. Pristojno ostro staklo... zanimljivog bokeha.

Kako bilo, kupovinom ovog stakla nemojte ocekivati savrsene snimke iz aparata, vec se spremite na malo pipkanja kontrasta i pomalo ostrenja na kraju.

Iskreno, kada bih ubo dobar komad, bez problema bih ga opet kupio... (pod uslovom da mi zatreba zoom) :)
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Sigma 70-300mm f/4-5.6 APO DG Macro [sample images]
« Odgovor #1 poslato: Februar 21, 2014, 11:04:14 posle podne »
a dobro je slikao i zivuljke :)
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Sigma 70-300mm f/4-5.6 APO DG Macro [sample images]
« Odgovor #2 poslato: Februar 21, 2014, 11:04:54 posle podne »
i moji favoriti

''Ne moze da svane pre zore''