Autor Tema: Objektiv za portrete na krop telu?  (Pročitano 2551 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Zeleni

  • Član
  • **
  • Poruke: 245
  • Nikon
    • Pogledaj profil
Objektiv za portrete na krop telu?
« poslato: Februar 17, 2014, 09:31:46 posle podne »
Imam Nikon D3100 , odlucio sam da se castim novim objektivom koji bih najvise koristio za portrete. Nasao sam se u dilemi izmedju :
Nikon 50mm f/1.8
Nikon 55-200mm

Negde kazu da je bolji prime ,negde kazu da je bolje odaljiti se i zumirati, dobije se lepo zamucena pozadina i lice se malo kompresuje tako da to moze jako lepo da izgleda. Nemam trenutno novca da kupim i jedan i drugi, svaki savet je dobrodosao :)
Moja oprema :
Nikon 7000
Nikon 50mm f/1.8G
Yongnuo 560 III

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Objektiv za portrete na krop telu?
« Odgovor #1 poslato: Februar 18, 2014, 08:44:57 pre podne »
Pre bih izabrao 50mm 1.8G. Na cropu to je 75mm što je vrlo pogodna daljina za portrete. Velika blenda omogućiće i razna ambijentalna fotkanja u uslovima sa manje svetla, a na kraju i sam kvalitet fotografije je na fiksnom staklu znatno veći od pomenutog zuma. U celini gledano izgled fotografije rađene sa konfekcijskim zumom i fiksnom staklu poput ovog 50mm G nije isti.
Možda sutra odlučiš da radiš i neka ozbiljnija studijska fotkanja - ova 50-ica je sposobna i za to. Uopšte, to je staklo koje ostaje u torbi i sutra šta god da uzmeš novo od tela, ovo staklence ih prati bez problema.

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Objektiv za portrete na krop telu?
« Odgovor #2 poslato: Februar 18, 2014, 02:01:50 posle podne »
Slazem se sa duxx-om...ja imam taj objektiv i odlican je, e sad...posle koriscenja 35ice i 85ice, ovaj objektiv mi je nekako manje funkcionalan na cropu od ova dva...35ica je za video super, i sirina joj je bas koliko treba da bude, a pritom i lepo muti pozadinu, dok je 85ica vrh za portrete i bas bas dobro muti pozadinu(narocito G verzija)...ja jedva cekam da predjem na d600, pa da 50ca bude siroka kao 35ica... :D
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže Vlado80

  • Junior
  • *
  • Poruke: 19
    • Pogledaj profil
Re: Objektiv za portrete na krop telu?
« Odgovor #3 poslato: Februar 18, 2014, 10:00:42 posle podne »
I meni je bila dilema između pomenute 35-ice i 50-ke. Nakon dva mjeseca fotkanja sa kit objektivom 18-105 pogledam postavke fotografija koje sam napravio i vidim da mi 50 poklapa 70% urađenog, a 35 svega 15%. Tako shvatim da dileme ustvari nije ni bilo :-).