Autor Tema: modna fotografija. obrada lica ?  (Pročitano 9581 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže dejkasabac

  • Junior
  • *
  • Poruke: 26
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
modna fotografija. obrada lica ?
« poslato: Februar 17, 2014, 04:13:28 posle podne »
Dragi prijatelji da li neko moze da mi kaze kako se dobija onako glatko "voskirano" lice tacnije koza na modnim fotografijama?
canon 6D, EF 24-105mm 4.0 L, EF 50mm 1.8

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: modna fotografija. obrada lica ?
« Odgovor #1 poslato: Februar 17, 2014, 04:45:07 posle podne »
Dodg & Burn i Freqvenci separation tehnike ( i jos dosta toga ali pre svega ove dve tehnike)...Mozes naravno i drugw tehnike da koristis ali su destruktivne, i ne koriste se za high end retusiranje.

Van mreže dejkasabac

  • Junior
  • *
  • Poruke: 26
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: modna fotografija. obrada lica ?
« Odgovor #2 poslato: Februar 17, 2014, 08:37:30 posle podne »
da :)
Dodge i burn dosta koristim ali da posvetlim ili potamnim zeljene delove a Freqvenci separation ne znam sta je :( ja obicno spustim clarity ali to mi bluruje celu fotku..a mene zanim kako nestane svaka pora na dobro obradjenim fotkama
canon 6D, EF 24-105mm 4.0 L, EF 50mm 1.8

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: modna fotografija. obrada lica ?
« Odgovor #3 poslato: Februar 17, 2014, 09:16:50 posle podne »
D&B utices na prelmanje svetlosti i samim tim , kozu cinis meksom za oko , ali ne unistavas teksturu (osim u ekstremnim situacijama)....FS ti je tehnika koja se radi na dva leyera jedan sluzi za izjednacavanje tonova (a ne dira teksturu) a drugi dira teksturu a ne dira boje, tako da imas potpunu kontrolu. Sto se tice tih fotki koje gledas , pricam o High and Retusiranju , tu je svaka tekstura,pora  netaknuta ( ne racunam bubuljice i mladeze akne i slicno)  , i samo deluje da je model voskiran ... ali bas naprotiv dobro retusiranje nikad ne dira teksturu i nikad se ne smeju videti isti uzorci teksture npr kad radis sa clon stempom , pa da imas identicne teksture jedne pored druge...

To sto ti radis , unistava teksturu i destruktivno je , sto nikako ne prolazi kod profesionlanog retusiranja. Naravno ne znam koje su tvoje potrebe , ali za High End retusiranje je to neprihvatljivo.

Ako hoes imas ovde na forumu topic nacin na koji sam ja radio , koji nije los , ali opet kazem za profesinalno retusiranje je i taj nacin ne prihvatljiv.

http://500px.com/photo/53998858 evo ti jedna fotka, od jedne od najboljih fotografa i retusera na svetu za bjuti , pregledaj njene fotke , videces ispeglano lice ali teksturu, pritom ona ima i dosta tutorijala na netu pa ih odgledaj:)

Pozdrav

Van mreže dejkasabac

  • Junior
  • *
  • Poruke: 26
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: modna fotografija. obrada lica ?
« Odgovor #4 poslato: Februar 17, 2014, 10:14:51 posle podne »
a ha da..razume ..hvala na dobrim savetima.. pogledacu sve pa cu se javiti sa rezultatima nadam se :)
canon 6D, EF 24-105mm 4.0 L, EF 50mm 1.8

Van mreže zalikcity

  • Junior
  • *
  • Poruke: 21
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: modna fotografija. obrada lica ?
« Odgovor #5 poslato: Mart 09, 2014, 11:28:05 pre podne »
Ima li kakav dobar a lagan program da i ja mogu ovakve slike obradjivati.Nemoj samo da je komplikovan

Van mreže Bubilica

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 269
    • Pogledaj profil
Odg: modna fotografija. obrada lica ?
« Odgovor #6 poslato: Mart 09, 2014, 12:26:26 posle podne »
probaj sa lightroom-om. pogledaj na primer ovaj tutorijal:
http://www.anthonymorganti.com/2013/09/21/learn-lightroom-5-part-14-portrait-retouch-redux/

na istom blogu imas tutorijale i za PS i za LR
p.s. ja ti nisam profesionalac....za profesionalni odgovor ces sacekati negog drugog forumasa :)
Nikon D3200 18-105mm VR

Van mreže zalikcity

  • Junior
  • *
  • Poruke: 21
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: modna fotografija. obrada lica ?
« Odgovor #7 poslato: Mart 09, 2014, 04:32:26 posle podne »
probaj sa lightroom-om. pogledaj na primer ovaj tutorijal:
http://www.anthonymorganti.com/2013/09/21/learn-lightroom-5-part-14-portrait-retouch-redux/

na istom blogu imas tutorijale i za PS i za LR
p.s. ja ti nisam profesionalac....za profesionalni odgovor ces sacekati negog drugog forumasa :)

meni i treba neki jednostavan odgovor,ma ja sam ti u svemu početnik.

Van mreže Zeleni

  • Član
  • **
  • Poruke: 245
  • Nikon
    • Pogledaj profil
Odg: modna fotografija. obrada lica ?
« Odgovor #8 poslato: Mart 09, 2014, 06:23:15 posle podne »
Moja oprema :
Nikon 7000
Nikon 50mm f/1.8G
Yongnuo 560 III

Van mreže dejkasabac

  • Junior
  • *
  • Poruke: 26
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: modna fotografija. obrada lica ?
« Odgovor #9 poslato: Jun 06, 2014, 04:45:38 pre podne »
milslim da ova tema ide u dobrom smeru..prava radionica :) hvala na ne sebicnim savetima i tutorialima ..nego ja apelujem da nastavimo sa kacenjem istih ne bi li vecina nas iz ove teme izasla kao kvalitetni retuseri :)
canon 6D, EF 24-105mm 4.0 L, EF 50mm 1.8

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: modna fotografija. obrada lica ?
« Odgovor #10 poslato: Jun 30, 2014, 06:50:48 posle podne »
Kad si već kod radionica, kolega @Serb je držao neke u svom studiju i to baš vezano za obradu lica. Ako se dobro sećam bio je tu i uključen i deo sa plaćanjem, pa pošto to već zalazi u komercijalu moraćeš da se obratiš njemu na PM, ili nek on vidi sa adminima šta je tu dozvoljeno za oglašavanje u odgovarajućoj rubrici.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D