Autor Tema: Instalacija ImageBrowser za Canon Powershot SX270 HS?  (Pročitano 2521 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže mladica

  • Junior
  • *
  • Poruke: 21
    • Pogledaj profil
Instalacija ImageBrowser za Canon Powershot SX270 HS?
« poslato: Januar 24, 2014, 01:18:25 posle podne »
Imam Canon Powershot sx270hs fotoaparat.
Instalirao sam na kompu prateći softver koji ide uz njega.
Jedan od tih je i ImageBrowser za obradu fotografije i videa.
Od polovine prošle godine radio sa njim do pre par dana.
Tada pokušao da obradim snimljene video klipove, startovao imenovani program a on mi predložio apdejt na novu verziju programa što sam prihvatio.
Međutim, u toku apdejta prijavio je probleme sa apdejtom i zatražio restart računara što sam učinio. Posle toga prilikom startovanja programa krene a onda prijavi grešku i ponudi zatvaranje programa.
Uradio deinstalaciju programa pa ponovo instalaciju ali se greška ponavlja.
Pisao Canonu i od njih dobio sledeći odgovor:

"Problem sa Image Browser-om se moze resiti samo ako se sa racunara skinu svi ikad instalirani Canon drajveri i programi pa se ponovo instalraju. "

Sve Canon programe sam deinstalirao ali (ako ima) zaostale drajvere ne mogu da pronađem.
Instalirao sam Driver Genius koji mi je bekapovao sve drajvere ali tu nisam našao ništa što bi mi asociralo na Canon.
Molio bih sve koji mogu da pomognu da to učine svojim savetima.
Hvala unapred.
Evo i fotografije poruke sa greškom.

Van mreže mladica

  • Junior
  • *
  • Poruke: 21
    • Pogledaj profil
Odg: Instalacija ImageBrowser za Canon Powershot SX270 HS?
« Odgovor #1 poslato: Mart 05, 2014, 01:35:15 posle podne »
Možda će nekome trebati odgovor na ovaj problem pa da prenesem ono što su mi javili iz Canon-a.
Problem se može rešiti samo deinstalacijom svih ranije instaliranih drajvera koji se odnose na Canon.
Sada treba biti majstor pa pronaći gde su i koji sve drajveri Canona.
Ja to nisam uspeo nego sam "otrljao" ceo disk i instalirao win 7 ponovo pa tek onda ponovo instalirao Canon-ov softver koji sada radi.