Autor Tema: Koji smartphone kupiti?  (Pročitano 13291 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Koji smartphone kupiti?
« Odgovor #20 poslato: Januar 14, 2014, 12:08:22 posle podne »
Ama stoji. A još više stoji da niko pri čistpoj svesti neće dati 600 evra za iphone 5 koji ne može da prebaci bilo kakav fajl preko blututa ili bilo kako, koji ne možeš da koristiš kao modem, na kojem možeš da slušaš samo mp3 koji si kupio preko itunes-a, koji je i loša prodavnica i najskrnavija aplikacija za slušanje mp3 ikad napravljena. Da ne pominjemo sprdnju zvanu Apple Maps. :D

U Srbiji je otključan S3 mini 199 evra, S4 mini 315 evra, full S3 325 evra, full S4 420 evra, Desire 601 394 evra.No brainer kupovina. iphone 5S košta 619 evra.

A što se tiče kamere..evo ti snimak iz Ativ S/S3 (identična je kamera), samo risajzovani.

To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže Bare

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 570
    • Pogledaj profil
Odg: Koji smartphone kupiti?
« Odgovor #21 poslato: Januar 14, 2014, 12:27:07 posle podne »
To cijene otključanih u dućanu ili kako?

Ako ćemo u RH cijene u dućanima, najniže, uvijek 2 godine garancije kod nas, znam da ima i tržišta nekih sa godinom garancije.
SIII mini 240 eura, i to je sada pao dosta kako ga valjda rješavaju sa zaliha
S4 mini 380 eura
SIII 380 eura, LTE verzija sa 2GB RAM-a bi valjda bila i skuplja
S4 540 eura
Desire 500 dual SIM 260 eura, samo je dual SIM varijanta u slobodnoj prodaji
Desire 601 330 eura
One mini 440 eura, a rekoh ja uspio novi na određenu shemu dobiti za 300
One X 400 eura
One X+ 460 eura
One 590 eura

Ne znam što si pokušavao reći za iPhone ali sa njega možeš rootati mobilni net na laptop.

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Koji smartphone kupiti?
« Odgovor #22 poslato: Januar 14, 2014, 12:38:16 posle podne »
Otključani u prodavnici sa dve godine garancije, sa ful opremom.

Za iphone sam pokušao da kažem da je preskupo đubre, što i jeste.

Možeš, ako ga otključaš i ubaciš gevey karticu, što ti je dodatni trošak od 170 evra na cenu telefona.
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže Bare

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 570
    • Pogledaj profil
Odg: Koji smartphone kupiti?
« Odgovor #23 poslato: Januar 14, 2014, 12:46:36 posle podne »
Sada baš gledam, onaj Ati S što preporučaš niti nema u Hvatskoj za kupiti, dooše Nokia je koja vlada WP tržištem, u pravilu jeftinoće 520 ili ko se odluči na jači 920. Ali to je zanmljivo oko Samsunga, kod nas ne uvoze Ace 3 i slične atraktivne uređaje.

Ovi iz HTC-a se kod vas očito drže preporučenih cijena, ne znam koji je razlog.

Van mreže marelli

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 309
    • Pogledaj profil
Odg: Koji smartphone kupiti?
« Odgovor #24 poslato: Januar 14, 2014, 07:45:33 posle podne »
stalker men, jesi li ti to imao iPhone pa se prešao na Android, ili me osećaj vara, jesi li koristio iPhone ...

a to da je appstore kršljevina, ondaK ne znam šta da kažem za Play Store koji zabaguje svaki drugi put kada pokušam da instaliram neku aplikaciju i prijavljivanja nekih čudnih grešaka da bi se na kraju srinuo ... kod app stora nikad nisam osetio da je nešto štucnulo, a kamoli da dođe do padanja ...

što se tiče aplikacije za mp3, kada si pisao gore valjda si mislio na iTunes, ako ti je ona krš imaš milion drugih ... ko te bije po uši da slušaš sa njom ...

što se tiče mapa, imali su problema, ali koliko vidim sve je sada OK, a Android je kao perfektan ... jel
« Poslednja izmena: Januar 14, 2014, 07:54:48 posle podne od strane marelli »
Nikon D3100
Nikon D7000
Samsung NX1000
Canon PowerShot G15

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Koji smartphone kupiti?
« Odgovor #25 poslato: Januar 15, 2014, 12:07:00 pre podne »
Koristim mobilne telefone još od Ericssona 1018, pa sam tako koristio i "glupe" telefone, i symbian i ios i android i windowsa koji mi najviše odgovara. Koristio sam iphone 4 jer imam prijatelja koji je vlasnik jedne od prodavnica telefona, pa sam ga uzeo na korištenje dva meseca, svaki dan.
Koji drugi mp3 plejer za iphone? Grrove 2, Yeroc, On Cue? Nemoj da me zasmejavaš. Pored winampa i WMP nemaju šta da traže.
Apple mape? Šta reći sem " Heard who the Apple Maps development team was? The cast of Lost." :D
Nijedan operativni sistem nije savršen, pa ni iOS kao ni Mac OS. Da jeste kao što pokušavaju da prodaju maglu, ne bi izmenjali imena svih divljih mačaka u dosadašnjih x iteracija. ;D
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže marelli

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 309
    • Pogledaj profil
Odg: Koji smartphone kupiti?
« Odgovor #26 poslato: Januar 15, 2014, 08:31:17 pre podne »
e jbg sad, za tebe ne postoji program kojim bi slušaao muziku ...

aj mi objasni kako Apple prodaje maglu  OS X-om (mada je on besplatan), jel si i njega koristio dva meseca ... izbacivali su ga svake godine jer je bio loš ... e jbg
Nikon D3100
Nikon D7000
Samsung NX1000
Canon PowerShot G15

Van mreže Bubilica

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 269
    • Pogledaj profil
Odg: Koji smartphone kupiti?
« Odgovor #27 poslato: Januar 15, 2014, 10:00:41 pre podne »
Rekoh ja da će "jabuka" na kraju da napravi pometnju.  :)
Svaki OS ima svoje prednosti i mane, uređaje treba birati isključivo po ličnim potrebama.
Ono što je za mene ok, nije za nekog drugog.  Evo i klasičnog primera:
Mom suprugu ne smeta to što na iPhone-u ne može da stavi kao ringtone bilo koju pesmu, a ja sam dobila nervni slom dok nisam napravila sama ringtone koji ja želim na windos 8.  I samo zbog toga i još jedne besplatne aplikacije koju koristim biram android.  Na androidu i na W8 nisam imala niakakav problem sa podacima, imala sam sve na svim uređajima koje koristim.
Suprug pa ima sve "jabuke" i oduševljava se time što kada dođe kuću upali tv preko apple TV-ja ili Ipad, ili Mac i sve što je snimio, pribeležio ima tamo sinhronizovano bez išta da takne. Bluetooth mu ne smeta, jer sve šalje mejlom i smatra da to nije nikakav problem :) Što se tiče hotspota može da se koristi na svim novijim verzijama.

 
Nikon D3200 18-105mm VR

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Koji smartphone kupiti?
« Odgovor #28 poslato: Januar 15, 2014, 08:45:34 posle podne »
Nisam rekao da ne postoji. Za mp3 koristim winamp i wmp, a za audio diskove hardver zvan Nakamichi MB-10. :)

Zašto ne volim OSX? Pa recimo, a mogu da pričam o Lion varijanti koju sam koristio, zato što nema Save As opciju. Nema scroll bar. OK, scroll bar možeš da vratiš, ali ne za sve aplikacije. Nema autorisajzovanja kolumni. Nema OK i Cancel dugmića. To što moram da startujem file manager da bih startovao programs. Ima još, to su samo svakodnevne stvari. Hardver? Zašto nisu mogli da reše problem skupljanja prašine u monitoru na računaru od 2000 evra? Apple miš? Odličan način da dobiješ artritis.Kažem, ima toga još, mogu ceo esej da ti napišem ako hoćeš.
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže Bubilica

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 269
    • Pogledaj profil
Odg: Koji smartphone kupiti?
« Odgovor #29 poslato: Januar 15, 2014, 09:08:02 posle podne »
Ma verujem ja tebi, samo kazem da svako ima svoje razloge i treba da stremi ka zadovoljenji ličnih potreba.
Meni su sve te sitnice na Mac/u smetale u pocetku ali sada sam se navukla i stvarno mi je lagniji za korišćenje od PC-ja. Što se tiče prašine u pravu si. Nama su menjali monitor, da bi se nakon godinu dana ponovo nakupila prašina.
Nikon D3200 18-105mm VR

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Koji smartphone kupiti?
« Odgovor #30 poslato: Januar 15, 2014, 09:35:50 posle podne »
Ma naravno, samo treba imati dozu objektivnosti. A pošto sam gejmer, Mac mi otpada automaCki.
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže marelli

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 309
    • Pogledaj profil
Odg: Koji smartphone kupiti?
« Odgovor #31 poslato: Januar 15, 2014, 09:45:29 posle podne »
OK , ne moraš mi ništa objašnjavati, skontao sam ... da s ne smaramo ni ti ni ja ...

Nikon D3100
Nikon D7000
Samsung NX1000
Canon PowerShot G15

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Koji smartphone kupiti?
« Odgovor #32 poslato: Januar 15, 2014, 09:58:26 posle podne »
Ko zna šta si ti skontao :D ...ali u pravu si, besmisleno je.
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže marelli

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 309
    • Pogledaj profil
Odg: Koji smartphone kupiti?
« Odgovor #33 poslato: Januar 15, 2014, 11:03:53 posle podne »
sad video, koje to igre ne mozes da igras na OS X-u, ne znam sta igras, ali ali vecinu igara za PC imas i za Mac, mislim, za sta su onda stavljali onu silnu grafiku u Apple masinama ...

i ne razumem da si za pokretanje programa morao da koristis Finder .... programe pokrenes sa dock-a, a mozes da napravis ikonu na desktopu ili mozes da aplikaciju pokrenes iz Lanchpada ...

na sta konkretno mislis kad kazes SAVE AS opciju ....

OK i save dug me nemas jer kad podesis nesto, ili cekiras , to se odmah pamti, ako si na to mislio ...

sto se tice prasine, nema ih u svim serijama, ali javila se , tu je donekle yasro stvar i LG jer im nisu dobro zaptiveni monitori ...
Nikon D3100
Nikon D7000
Samsung NX1000
Canon PowerShot G15

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Koji smartphone kupiti?
« Odgovor #34 poslato: Januar 15, 2014, 11:44:49 posle podne »
Igram specifične simulatore borbenih dejstava kojih nema za osx.
Mislim na Save As, kao u windowsu.
Nisam nikako mogao, možda je bilo do podešavanja u firmi u kojoj sam radio.
Nije LG odgovoran, nego kućište koje nije dobro zaptiveno i otvori za hlađenje preko kojih se uvlači prašina.Ima ih u svim serijama, čitaj mac forume.
Bilo kako bilo, NIŠTA ne može da opravda prenaduvane cene hardvera i katastrofalno lošu podršku kod nas, a vidim da i napolju nije bolje, bar što se tiče sigurnosti samog operativnog sistema. I ne vidim zašto kukaju da im je MS maznuo ideju za operativni sistem, kad su i oni napravili sličnu krađu sa idejom za ipod.



« Poslednja izmena: Januar 15, 2014, 11:49:42 posle podne od strane Stalker »
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže marelli

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 309
    • Pogledaj profil
Odg: Koji smartphone kupiti?
« Odgovor #35 poslato: Januar 16, 2014, 12:29:11 pre podne »
citam forume i znam da ih nema u svim serijama jer sam hteo da pazarim jednu masinu ali ipak sam se predomislio jer mi je zahebano, Apple servis mi je daleko i skupo da se smaram oko toga ...

LG je zahebo stvar, a i Apple jbg, sam dizajn je doveo do toga .... mislim da su u servisima u Srbiji na nekim modelima lepili trake  preko tih otvora na monitoru gde ulazi prasina u slucajevima gde  nisu stavljali nove monitore ili reparirane , vidim da i u ovim novim iMacovima postoji isti problem, ali je manji jer su malo promenili dizajn ....

ne znam na sta mislis kada kazes na sigurnost OS-a, koliko znam, od kada ja koristim Mac os x a to je jedno pet godina, samo jednom ili dva puta sam procitao da je nadjem propust koji je oskoricen, ...  nasao na netu da od 1982 do 2010 bilo je ukupno 13 virusa

Dzobs je pokupio ideju za OS sa GUIjem kada je posetio xeroksove labaratoriej u Palo Altu ... MAc OS sa GUIjem je izasao 1984, za razliku od ostalih sistema iz tog doba koji su bili sa komandnom linijom (MS tada koristio DOS), Windows izbacuje GUI valjda 1985 ... znam da sam i Win 95 pokretao iz DOS pa odatle pokrenes Win95 GUI, tek je od Wina 98 GUI krenuo bez DOS-a ...
i jedni i drugi su krali ali da nije bilo Dzobsa pitanje bi bilo da li bi danas koristil GUI, eto, on je video to kao korisno i prakticno i odma poceo da forsira .... tu je ukro i foru za misa ...

e sad ovo za iPod to ne znam ... mada sam takve strvari citao i za iPad da ga ukrali od HPa, ovog onog ....
« Poslednja izmena: Januar 16, 2014, 12:38:42 pre podne od strane marelli »
Nikon D3100
Nikon D7000
Samsung NX1000
Canon PowerShot G15

Van mreže Bare

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 570
    • Pogledaj profil
Odg: Koji smartphone kupiti?
« Odgovor #36 poslato: Januar 16, 2014, 09:18:10 pre podne »
Zahuktalo se ;D
AJMOOOOOOOO

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Koji smartphone kupiti?
« Odgovor #37 poslato: Januar 16, 2014, 12:03:08 posle podne »
Nije se ništa zahuktalo. :) Nisam fanboy po prirodi i ne verujem apsolutno ničemu što sam ne isprobam. Ono što mene zanima jeste da tehnika za koju sam dao pare ima što više bang for the buck i da radi ono za šta je predviđena. Da li ta tehnika košta 10 ili 1000 evra, nebitno je. Ako mi neko u praksi dokaže da je neka tehnička sprava ne bolja od moje, nego da će potpunije zadovoljiti moje lične potrebe, preći ću da tu drugu tehniku odmah. Na reč ili te(k)st sam prestao da verujem još kao mali (čast sadašnjim izuzeicma). ;D
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže Bare

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 570
    • Pogledaj profil
Odg: Koji smartphone kupiti?
« Odgovor #38 poslato: Januar 16, 2014, 01:19:02 posle podne »
Pa bar kod smartphone neke stvari isčitaš iz specifikacija ako nije Kinez i ako nema usran SW ko Sony i LG, e da i da nema usrane ekrane ko Sony u top modelima, pa ono je zbrljotina kod Xperie Z.

E da i uvijek se možeš kladiti ne Google Play edicije Androida, ja recimo da je S4 samo bi taj tražio.