Autor Tema: Novi aparat - nova tema  (Pročitano 3801 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Novi aparat - nova tema
« poslato: Decembar 14, 2013, 05:30:49 posle podne »
Evo par fotografija sa novom "masinom". Vrijeme nije neko, ali moze da da zanimljive rezultate.

Mislim da fotografije prelaze dopustene dimenzije, ali na 500px nema opcije da okacim neku manju varijantu, od originalne. Jer inace kacim u 1280xkoliko_ispadne, ali oprostite mi, bar za ovih par, a dalje cu onda gledati da ovde direktno kacim prilagodjene za forum.

1.


2.


3


4

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Novi aparat - nova tema
« Odgovor #1 poslato: Decembar 14, 2013, 05:32:06 posle podne »
Jbg, nece. Samo sam prvu uspio linkovati direktno.

Nista, moracu okaciti direktno ovde...

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Novi aparat - nova tema
« Odgovor #2 poslato: Decembar 14, 2013, 05:36:02 posle podne »
Evo:


Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Novi aparat - nova tema
« Odgovor #3 poslato: Decembar 14, 2013, 05:56:30 posle podne »
Prva je ok :)
Jesil ti zadovoljan s novim tijelom :)

Na 500px ja kacam uvjek max velicinu :)

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Novi aparat - nova tema
« Odgovor #4 poslato: Decembar 14, 2013, 09:53:31 posle podne »
Prezadovoljan sam. Vidi se veeeeliki napredak u senzoru, u odnosu na onaj kod d3000. ISO tek ne moze nikako da se poredi. OOOOgrooomna razlika.

Sad sam fotografisao neku priredbu, sto je relativno otezana situacija. I zadovoljan sam rezultatima. Okacicu par primjera.

@Igor : meni je navika da smanjujem na 1280xnesto. A sad pogotovo, sa ovolikom rezolucijom... pa ko ce kacati 10-15 MB po fotografiji... I smanjene su velike otprilike po 1-1,5 MB. Pa zar nije puno kaciti max rezoluciju?!

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Novi aparat - nova tema
« Odgovor #5 poslato: Decembar 14, 2013, 10:12:08 posle podne »
Ne, nije :)
Zato sto ti 500px dodje kao i neka vrsta externog hdd :) jer slike uvjek mozes skinuti, a ako aktiviras trgovinu mozda i prodati :)

Ako ti je D3000 tu jos uvjek, napravi istu sliku s istim objektivom ali razlicitim tijelima, pa odradi zum na 100% pa cropuj pa onda okaci ovdje :) da vidimo taj napredak u pravom svjetlu.
Naravno odradi i sa iso100 i sa iso recimo 3200 :) primjere...

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Novi aparat - nova tema
« Odgovor #6 poslato: Decembar 14, 2013, 10:47:42 posle podne »
Direktno iz aparata, bez dodatne obrade!
Boje sam drzao na Vivid. Podesavanja su u exif-u. Jpeg fine, max rezolucija. Jedina promjena je sto sam ovu smanjio na 1000px po duzoj osi.

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Novi aparat - nova tema
« Odgovor #7 poslato: Decembar 14, 2013, 10:53:45 posle podne »
Evo jos jedna. Znaci, ista podesavanja (Vivid boja, WB auto, i rucna podesavanja svega: iso, ekspozicija, blenda).
Samo smanjena, bez ikakve obrade:

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Novi aparat - nova tema
« Odgovor #8 poslato: Decembar 14, 2013, 11:13:11 posle podne »
.

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Novi aparat - nova tema
« Odgovor #9 poslato: Decembar 14, 2013, 11:19:42 posle podne »
Prethodna i ova su malo obradjene, pored smanjivanja rezolucije.

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Novi aparat - nova tema
« Odgovor #10 poslato: Decembar 14, 2013, 11:39:24 posle podne »
sljedeca investicija neka ti bude externi blic, nema nista gore od direkt svjetla u vugla....jos crvene oci....da fotkas recimo svadbe to ti se ne bi smjelo dogoditi....ako jednom budes pozajmio ext.blic i budes okrenuo glavu blica prema plafonu-nikad vise neces koristiti interni blic, ili kao sto kaze cika Skot Kelbi, otkinuo bih onaj interni blic sa aparata jer ljudi izgledaju kao iz grobova da su izasli..... ;D
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Novi aparat - nova tema
« Odgovor #11 poslato: Decembar 14, 2013, 11:48:25 posle podne »
sljedeca investicija neka ti bude externi blic, nema nista gore od direkt svjetla u vugla....jos crvene oci....da fotkas recimo svadbe to ti se ne bi smjelo dogoditi....ako jednom budes pozajmio ext.blic i budes okrenuo glavu blica prema plafonu-nikad vise neces koristiti interni blic, ili kao sto kaze cika Skot Kelbi, otkinuo bih onaj interni blic sa aparata jer ljudi izgledaju kao iz grobova da su izasli..... ;D

Znam, to si u pravu. Ali ovo je trebalo prvo onako, neobavezno da fotografisem (za svoju dusu, jer mi je i zena tamo ucestvovala), medjutim, kad sam dosao tamo, ispade da sam "angazovan" da fotografisem citavu svecanost. Tako da sam se prilicno oznojio, u tih sat i nesto vremena, jer nije bilo lako. Imao sam prilicno losu poziciju (iza neke zene kamermana, pa sta uhvatim), nisam imao prostora, itd... Ljudi iza mene u medjuvremenu kukali kako im zaklanjam pogled... ma, veselje. ;)
Anyway, da sam imao eksterni blic, sve bi to bilo puuuno ljepse. I bez onih ruznih sijenki.

Medjutim, poenta je da je vecinom bio iso 400 ili 800 i da nemam nikakvih zamjerki na kvalitet. A boje mi se ipak puno vise svidjaju kad stavim na "vivid". Da sam ovo fotografisao u RAW, prvo, ne bih imao dovoljno memorije (kartica od 8GB bi se prilicno brzo napunila), drugo, ne pada mi na pamet da preko 200 fotografija rucno posle izradjujem i dotjerujem... OVako, ko si hoce sta dotjerivati, neka radi do mile volje. Ja cu nekoliko sebi srediti, i to je to. ;) Da sam ovo radio za pare, onda bi mozda i bila druga prica. :D :)
Mada, jpeg fine i navedena podesavanja su i vise nego dobra, za moje potrebe. Ma, generalno, ja nisam ljubitelj obrade. Vise volim da vidim fotografije u originalu, jer su tako, u vecini slucajeva, puno prirodnije...