Autor Tema: makro u jeftinijim varijantama  (Pročitano 3742 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
makro u jeftinijim varijantama
« poslato: Novembar 25, 2013, 11:19:51 posle podne »
Pozdrav svima.
Nije me bilo dugo. Bas dugo... I dalje je aparat Nikon D3000, samo sto sam nabavio 18-105mm i 28-70mm objektive, mada jos uvijek imam i 18-55 koji sam dobio uz aparat, ali njega ne koristim vise, tj, prodajem ga. Pored toga, nabavio sam i makro tube. :D

Okacicu nekoliko svojih "makro" pokusaja. Dok ne dodje proljece, za sada je to samo igranje u kuci... Nije bar pravi makro, ali u ovoj jeftinijoj varijanti, sasvim solidan.

Ove pcele su fotografisane sa 18-105. I, naravno, krop od 100%.









Ove sledece su sa 28-70, i kombinacijom makro tuba. Najvece uvecanje je, logicno, postignuto sa sve tri. Inace, sam objektiv daje uvecanje od oko 1:3,6. Znaci, ove sledece su fotografije originalne velicine, nije krop radjen.
















Nije lako uganjati sopstveni palac... :D


Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: makro u jeftinijim varijantama
« Odgovor #1 poslato: Decembar 06, 2013, 09:47:36 pre podne »
Ova se nesto ne moze nazvati makro radom, ali je kacim prvenstveno zbog potrebnog savjeta. Ovo je "korigovana" fotografija, koliko sam je ja uspio u gimp-u dotjerati. Mada opet nisam pretjerano zadovoljan. Kasnije danas cu okaciti i originalnu fotografiju. Na poslu sam, pa mi nije pri ruci.







Znam da stalno ponavljate da fotografije kacimo direktno ovde, ali posto imam foto-album na picasi, onda mi bude mrsko dva puta kaciti jednu te istu, prvo tamo, pa posle ovde...

Van mreže s_foto88

  • Član
  • **
  • Poruke: 236
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: makro u jeftinijim varijantama
« Odgovor #2 poslato: Decembar 06, 2013, 09:56:29 pre podne »
Od ovih sto si u ovoj temi postavljao poslednja fotka mi je najbolja. Nemas razloga da budes nezadovoljan.  :)
Nikon D3200; Nikkor 18-55mm VRII, Yongnuo 50mm, Nikkor 35mm f/1.8G, YN685

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: makro u jeftinijim varijantama
« Odgovor #3 poslato: Decembar 30, 2013, 01:55:39 posle podne »
Od juce.
Kako je sunce ugrijalo, i muve se pojavile odnekud, pa sam na brzinu uspio jednu da "omakroisem". :D
Nije nesto posebno ispala, ali s obzirom da je prva "ziva zivotinja" uslikana sa ovom mojom makro kombinacijom, i da je bilo na brzinu, nije tako ni lose...

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: makro u jeftinijim varijantama
« Odgovor #4 poslato: Januar 05, 2014, 05:40:41 posle podne »
.