Autor Tema: Zastita od hladnoce i vlage  (Pročitano 7322 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže dax plavers

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 591
    • Pogledaj profil
Zastita od hladnoce i vlage
« poslato: Novembar 20, 2013, 01:59:58 posle podne »
Imam jedan session za par dana. Bice po noci i temperatura oko 5 stepeni plus malo vlage. Zanima me kako se stiti aparat od zime (i dali je potrebno na toj temperaturi),od vlage, kako menjati objektive a da senzoru nebude nista..!?
Hvala unapred ;)

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Zastita od hladnoce i vlage
« Odgovor #1 poslato: Novembar 20, 2013, 03:05:19 posle podne »
Ja fotkao na -15, po magli, malo je bilo i one sitne kisice ili kako se vec kaze, sta ce mu bit :)
Posle ga samo pustio plasticnu vrecu kad sam usao u kucu da kondezuje preko vrece i to je to :)
Samo opusteno... nije to kocka secera :)

Van mreže dax plavers

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 591
    • Pogledaj profil
Odg: Zastita od hladnoce i vlage
« Odgovor #2 poslato: Novembar 21, 2013, 03:17:19 posle podne »
Hvala ;) Ako se tebi u tim uslovima nije nista desilo onda super!

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Zastita od hladnoce i vlage
« Odgovor #3 poslato: Novembar 21, 2013, 05:44:26 posle podne »
Pa sta mu se moze desit :)
Evo baci pogled ovdje, msm ne treba ici u ove krajnosti i ovo je nesto drugo od onog sto ti imas, ali:
http://petapixel.com/2012/12/20/frozen-camera-what-a-dslr-looks-like-when-shooting-in-a-25c-environment/

Van mreže dax plavers

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 591
    • Pogledaj profil
Odg: Zastita od hladnoce i vlage
« Odgovor #4 poslato: Novembar 22, 2013, 02:15:20 posle podne »
Ludacki totalno! Sad sam sebi smesan zbog brige ;)

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Zastita od hladnoce i vlage
« Odgovor #5 poslato: Decembar 12, 2013, 08:46:43 posle podne »
Već smo imali teme o ovome... ne vidim prostora da sebi budeš smešan. Fotkanje na hladnom samo po sebi nije problem. Problem je kad iz tog hladnog uđeš unutra. Ja sam pobornik postepene metode, pre nego turanja aparata u kesu. Ubaciš opremu u fotoranac, zatvoriš ga, uđeš u zatvoreno i spustiš torbu negde dalje od izvora toplote. Posle pola sata-sat možeš da otvoriš ranac i radiš šta želiš.

Kad izlaziš napolje, možeš odmah da fotkaš i to je sve. Bitno je da ne dišeš dok aparat držiš na oku, jer ćeš totalno da zamagliš tražilo i onda od fotkanja nema ništa. Moraš da sačekaš da se "magla" digne. :D

Daleko najveći problem je baterija. Ako ih nemaš više, spremi se da vrlo brzo završiš sesiju. A ako imaš rezervne, nekako ih drži bliže sebi, kako bi bile utopljene koliko god je moguće. Tad će duže da traju i neće spontano gubiti energiju.


A ovaj link gore ne pokazuje fotkanje na -25°C, već višednevni boravak aparata napolju na mrazu. Ja sam svoje aparate više puta iznosio na tako niske temperature, pa nisu izgledali ovako. :)

Pozdrav
« Poslednja izmena: Decembar 12, 2013, 08:49:26 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Zastita od hladnoce i vlage
« Odgovor #6 poslato: Decembar 12, 2013, 08:54:44 posle podne »
Pa da iz linka se jasno vidi da je lik radio strasno dug timelapse video :)
Ono i ja ga drzim u torbi, ne u kjesi :) ali znam da i to s kjesom radi :)

Van mreže Vocko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 994
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • bud3 - rekreacija 3a ubr3anu generaciju
Odg: Zastita od hladnoce i vlage
« Odgovor #7 poslato: Decembar 17, 2013, 01:31:19 posle podne »
I ja sam bio postavio to pitanje davno, posto sam trebao da fotkam na snegu po prvi put. Od tada se drzim Storm-ovog saveta i evo vec treca godina po kisi, snegu, suncu... radi ko zmaj. Samo izvucem karticu pre nego sto ga spakujem i onda kada dodjem kuci ne diram ga po par sati, ili uglavnom posto dodjem uvece ne diram ga do jutra iz torbe.
\m/(>.<)\m/
Rock on!

///Nikon (ab)user

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Zastita od hladnoce i vlage
« Odgovor #8 poslato: Novembar 28, 2015, 12:32:20 pre podne »
Veceras je i meni pokisao super zum Canon sx 50 hs, bilo je svuda vode, izmedju dugmića, na objektivu, u objektivu-kad zumiram maximalno, brisao sam sve to nekoliko puta, valjda mu nece nista biti....isto vece tj veceras sam od starog kisobrana skinuo ono platno i napravio zgodnu futrolu za pokrivanje cijelog objektiva, moram samo nabaviti zonericu jer mi kapljice kise stalno padaju na uv filter, pa ne moze se napraviti ni jedna fotografija dok se krpom ne prebrise.....frustrijajuce.Bas sam lijepo napravio ovu "ceradu"za objektiv, za ubuduće vlazno ili kisovito/snjezno vrijeme(a moram izlaziti po svakakvom vremenu, ne mogu da biram samo suncane dane!).E sad za ostatak aparata sam nasao jednu novu prozirnu pkasticnu kapu za pokrivanje kose, planiram nju da stavim kad opet bude kise, vidi se kroz View finder lijepo, ili na LCD ekran, a svi dugmići su fino pokriveni, malo zapinju oni kaiševi/strap oko vrata, ali dobro....usput razmisljam kako da nastavim sa pravljenjem "cerade" za ostatak aparata, jer malo ruzno djeluje ona providna kapa....budem nesto smislio, uglavnom zadovoljan sam pokrivenošću objektiva..... ;)
P.S.Ja sam lično ušivao ceradu za objektiv.....
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L