Autor Tema: Canon Speedlight 90 EX - auuuuuuuu  (Pročitano 2062 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Canon Speedlight 90 EX - auuuuuuuu
« poslato: Novembar 18, 2013, 07:56:58 posle podne »
Dakle, ne secam se da sam se tako iznenadio kao danas. Mozda mi je otkrivena topla voda, mozda su to neki vec znali... ali eto, ja nisam. Prvi susret sa ovim blicem je bio uz EOS M, kada ga ocigledno nisam shvatio ozbiljno. Vizuelno totalno neupadljiv, naprosto je plakao za vracanjem u kutiju, i uzimanjem nekog drugog blica. Naravno, to sam i uradio, i umesto njega uzeo 270 EX (koji je za razliku od ovog malisana mogao makar da se usmeri na gore), a zatim i 430 EX. Kao sto rekoh, procenio sam da nije nista vise od obicnog pop up blica. U sustini, kada se tretira kao blic... on zaista nije nista vise od toga... ali ... hahhahaha, kakav zajeb. Auuuuuuuuuuu kakav zajeb. Trebalo je samo da njega nataknem na aparat i da udjem u podesavanje blica... verovatno bih odmah ukacio.

Dakle, ova sprava iskusno bije bitku sa ST-E2 . Naravno, ne moze se bas reci da mu je direktan konkurent, ali kao alternativa, svakako da jeste... i to prilicno jeftinija. 90 EX trosi dve AAA baterije i sa time ne moze da istera viseo od 100 okidanja, dok ST-E2 jede jednu bateriju beskonacno. Ali zato moze da se bocne na mk3 i da laganica kontrolise sve zivo od 580EX pa na dole. :)


Mislim da je ovo upravo 550d, pa pogledajte sta se tu sve desava.

Review | Canon Speedlite 90EX and in Camera Menus

Uputstvo je ovde:  Canon speedlight 90 ex instruction manual ... a iskreno, jedva cekam da mi ovaj malisan padne saka da se licno uverim sta on sve zapravo moze, i sta sam propustio.

Eto tako :)
« Poslednja izmena: Novembar 18, 2013, 10:18:10 posle podne od strane Zoran Rodic »
''Ne moze da svane pre zore''