Autor Tema: D7100 problem  (Pročitano 4368 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Stefan94

  • Član
  • **
  • Poruke: 130
    • Pogledaj profil
D7100 problem
« poslato: Novembar 15, 2013, 10:52:28 pre podne »
Posto mi se ne nosi aparat vec na servis, pa da vidim da li ima neko slicnih iskustava kao i ja.
Imam da kazem 2 problem sa aparatom, jedan je da baterija se trosi brze bogami i od kompakt aparata, hocu da kazem da potrosim jednu bateriju sa mozda 300-400 ispucanih fotki, dok npr sam na mom d90 isao i sa 1000 fotki komotno po bateriji. Sada tokom svadbi promenim 3-4 puta bateriju o.O dok je pre toga bilo u vrh glave 2 puta nekad ni jednom.

A drugi problem mi je to sto se aparat mnogooooo greje ekran i levi deo aparata posle lupam stotinak fotki a u medjuvremenu pocne da se cuje neki zvuk koji da kazem pisti, ne mogu ni sam da ga opisem krene ko da otkucava nesto i prestane kada prestanem i da slikam ili ugasim aparat.

Pa vi hteo da cujem vasa misljenja i korisnika ovog aparat

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: D7100 problem
« Odgovor #1 poslato: Novembar 15, 2013, 11:40:19 pre podne »
Nosi u refotb...ne verujem da mi mozemo da ti ovde pomognemo, osim da pogadjamo koji je problem...a najbolje da to resis sto pre :)
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: D7100 problem
« Odgovor #2 poslato: Novembar 15, 2013, 12:05:31 posle podne »
Problem sa D600, problem sa D7100...da im nije malo popustila kontrola kvaliteta?
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: D7100 problem
« Odgovor #3 poslato: Novembar 15, 2013, 07:19:12 posle podne »
Moguće je da ekran jednostavno troši više sturuje u odnosu na D90?
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Vocko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 994
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • bud3 - rekreacija 3a ubr3anu generaciju
Odg: D7100 problem
« Odgovor #4 poslato: Novembar 15, 2013, 10:28:05 posle podne »
Tacno, moguce je da trosi vise struje, ali zato postoji CIPA rating preko kojeg saznajes vek trajanja baterije tj aproksimacija koliko se moze napraviti fotki sa jednim punjenjem baterije u odredjenim uslovima.
Naravno pitanje je i da li Stefan koristi LV vise/manje ili uopste u odnosu na D90, kao i da li su ekran jednako podeseni za prikaz fotografije posle okidanja. Jos jedan faktor koji utice je temperatura, a zbog nje se moze napraviti izmedju 10-20% manji broj fotografija.
Sta je po sredi mora Stefan da nam kaze, ali 300-400 fotki je poprilicno mali broj fotografija, jedino ako nije sniman neki video pride.

Sto se tice drugog dela pitanja... Ides u ReFotB i zalis se. Ne znam kada si uzeo aparat, ali mi se cini da u roku od 7 dana moraju da ti zamene aparat ili da ti vrate novac, a ako je proslo vise od toga, onda moras da cekas servis. Nisam siguran, ali neka me ispravi neko ako gresim.
\m/(>.<)\m/
Rock on!

///Nikon (ab)user

Van mreže Ivan83

  • Član
  • **
  • Poruke: 236
    • Pogledaj profil
    • Smart Dev Team
Odg: D7100 problem
« Odgovor #5 poslato: Novembar 15, 2013, 11:28:41 posle podne »
Ja sam najviše ~300 ispucao za dan u par navrata i nisam imao taj problem. Otprilike se za trećinu ili najviše polovinu baterija ispraznila.
Naravno, ako se snima klip ili se koristi mnogo LV, više se troši baterija.
Niti sam primetio da se greje negde, ali opet, nisam fotkao u kontinuitetu satima kao ti da bih mogao tako nešto da primetim, niti sam čuo bilo kakav zvuk iz aparata.
Nikon D7100, Sigma 18-35mm F1.8, Nikkor AF 50mm f/1.8D, Nikkor AF 70-300mm 4-5.6D ED, Raynox DCR-250, YN568-EX

Na mreži Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2695
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: D7100 problem
« Odgovor #6 poslato: Novembar 15, 2013, 11:46:18 posle podne »
hm,možda treba samo proveriti pritisak ulja u zatvaraču? ;D ;)
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: D7100 problem
« Odgovor #7 poslato: Novembar 15, 2013, 11:59:49 posle podne »
Da Ti nije displej podešen na max osvetljenost (nivo 7)?
To proždire bateriju neverovatnom brzinom.

Ja sam za ceo test tog aparata bateriju napunio samo prvi put i jednom je preventivno dopunio da me ne zezne u toku snimanja. Inače sam izbacio preko 1000 snimaka nakon inicijalnog punjenja. Znači, tako taj aparat treba da se ponaša. Očigledno postoji neki problem (neželjeni kontakt vodova unutar aparata sa šasijom npr) koji guta kapacitet. To se mora proveriti u servisu.

U svakom slučaju, bilo bi dobro da nađeš nekog ko koristi istu bateriju, pa da Ti dopuni svojim punjačem. Da ne bude u njemu problem slučajno, pa da Ti zapravo radiš sa polupraznim baterijama.

Zvuk koji si opisao 99% dolazi od optičke stabilizacije u objektivu. Mnogi to previđaju dok sve lepo radi, a onda počne da im privlači pažnju ako se pojavi neki problem.

Pozdrav
« Poslednja izmena: Novembar 16, 2013, 12:02:44 pre podne od strane StORM48 »

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3841
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: D7100 problem
« Odgovor #8 poslato: Novembar 16, 2013, 12:21:12 pre podne »
Inace sam cuo od drugova koji imaju Nikona D90 da moze izdrzati mnogo vise baterija od drugih Nikonovih aparata....e sad....sto se to trosi kod ovog D7100-ne znam, ko sto kazu drugari, moze biti da se dugo gledaju fotke na displeju aparata, isto tako ako se podize visok ISO trose se brze baterije....
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže Stefan94

  • Član
  • **
  • Poruke: 130
    • Pogledaj profil
Odg: D7100 problem
« Odgovor #9 poslato: Novembar 16, 2013, 01:16:40 posle podne »
Pa ovako izlazi mi svaki put fotka kada slikam, jer uglavnom radim sa blicem pa nekad moze da se desi da moram da pogledma radi expozicije da bude sve okej. LV ne koristim uopste. Razumem da je noviji ekran i veci i sve to, ali valjda su to mogli nekako da usklade sa starijom baterijom sta znam, a monitor brightness je na 0  ???
Mislim sve sam podesio kao sto sam i pre na d90, tako da mi je to bas bizarno da se tako desava..
Sad i planiram uskoro da ga odnesem, stvarno nekad se plasim da mi je i malo 2 baterije -_-
A za zvuk sto se cuje, nije stabilizacija posto nemam takve objektive, nego taj zvuk se cuje pozadi na aparatu na zvucniku kod LV dugmeta ko da kucka nesto :D
« Poslednja izmena: Novembar 16, 2013, 01:26:13 posle podne od strane Stefan94 »