Autor Tema: URBAN SENSEI  (Pročitano 4801 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže StefanTwiggy

  • Junior
  • *
  • Poruke: 23
  • Pol: Muškarac
  • Canon eos 650D + Sigma 18-200 + Canon 40mm STM
    • Pogledaj profil
URBAN SENSEI
« poslato: Novembar 01, 2013, 08:20:44 posle podne »
Hocu da podelim sa vama par fotografija sa skorasnjeg seta...Fotografisao sam svog prijatelja ali i izvanrednog i priznatog karatistu kod nas...Fotografijama sam hteo da ispricam njegovu pricu tako sto sam ubacio par elemenata iz njegovog zivota...a to je Ulica,Bunt,Borba,Predanost borilackoj vestini kao i razumevanje iste...Malo je drugacije inace od ostalih karatista koji su navikli da se slikaju u prirodi,sali za vezbanje i ostalim klise mestima,tako da se nadam da ce vam se svideti kako prica tako i obrada i kvalitet fotki...Od opreme sam koristio 650D canon sa 18-200 Sigmom,za svetlo Yongnuo i to je to u principu...za obradu koriscen PS...i da napomenem da ima dosta montaze na pojedinim fotkama...
Pozdrav svima i nadam se da ce vam se svideti prilozeno

PS: Fotke sam smanjivao u nekom glupom resizeru da skratim muku sebi,pa su malo losijeg kvaliteta a i vece nego sto treba...Onaj tamo dole skrol resava pitanje ili odzumiranje :D
"Dok ne prihvati činjenicu da je u mogućnosti da manipuliše sa stvarnošću, fotograf nikad neće postići punu odgovornost za ponašanje u svom poslu."... Ralf Heterslej

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: URBAN SENSEI
« Odgovor #1 poslato: Novembar 01, 2013, 08:25:39 posle podne »
Nije lose , druga i poslednja su mi nekako neostre, blage , ne znam da li to zbog obrade ili tog programa koje si koristio ...Sve u svemu nije uopste losa serija :)

Van mreže doktor 016

  • Član
  • **
  • Poruke: 190
    • Pogledaj profil
Odg: URBAN SENSEI
« Odgovor #2 poslato: Novembar 01, 2013, 09:08:47 posle podne »
+++ :)

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: URBAN SENSEI
« Odgovor #3 poslato: Novembar 01, 2013, 09:34:15 posle podne »
Pazi imaju neki šmek u atmosferi i obradi. Lepo to izgleda, samo tako nastavi.

Malo se stabilizuj sa programima za obradu i pronađi dobar nivo oštrenja. Svedi ih sve na iste dimenzije i nemoj da preteruješ sa naizmeničnim postavljanjem vertikalnih i horizontalnih slika. Nabavi još jedan blic :) Na poslednjoj ti je ivica malo preblizu glavi. Dovedite i sparing partnera pa probajte još dinamičnije fotke.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: URBAN SENSEI
« Odgovor #4 poslato: Novembar 01, 2013, 11:19:08 posle podne »
Po meni si uspeo u nameri  :icon_salut:
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže StefanTwiggy

  • Junior
  • *
  • Poruke: 23
  • Pol: Muškarac
  • Canon eos 650D + Sigma 18-200 + Canon 40mm STM
    • Pogledaj profil
Odg: URBAN SENSEI
« Odgovor #5 poslato: Novembar 02, 2013, 01:36:52 pre podne »
Hvala na komentarima :) Sto se ostrenja tice,zapravo su izuzetno ostre ali...,u toku obrade dizem detalje iz visokih i niskih tonova,dok srednje tonove takoreci "stezem" da bi dobio taj neki fazon slican HDR-u...kazem slican jer je stvar samo u lejerima...nego...sve to deluje preostro i previse grubo i grunge da tako kazem,pa to ublazavam dodavajuci Glow efekat...zbog toga kad se gleda smanjena fotka deluje neostra mozda (Doduse na nekim stvarno imam problema sa ostrinom,ipak nije to neki objektiv) Cronnin,definitivno nabavljam jos jedan kao i ring.sto se poslednje fotke tice,slazem se za ivicu,hteo sam da promenim kompletnu pozadinu,ali mrzovolja je bila je bila jaca od mene :D Za sparing partnera videcemo,vec imam jedan projekat gde je on montiran na dva mesta pa cemo videti kako ce ispasti ;)

Hvala jos jednom na komentarima
"Dok ne prihvati činjenicu da je u mogućnosti da manipuliše sa stvarnošću, fotograf nikad neće postići punu odgovornost za ponašanje u svom poslu."... Ralf Heterslej

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: URBAN SENSEI
« Odgovor #6 poslato: Novembar 02, 2013, 09:14:39 pre podne »
I meni se svidja..pogotovu atmosfera koja je prenesena...za moj ukus malo gruba obrada...   :)
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: URBAN SENSEI
« Odgovor #7 poslato: Novembar 02, 2013, 11:06:45 pre podne »
Rekao bih da je JPEG pojeo te detalje i da zato deluje grublje. Pogotovo se vidi na licu.
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: URBAN SENSEI
« Odgovor #8 poslato: Novembar 02, 2013, 11:52:21 pre podne »

PS: Fotke sam smanjivao u nekom glupom resizeru da skratim muku sebi,pa su malo losijeg kvaliteta a i vece nego sto treba...Onaj tamo dole skrol resava pitanje ili odzumiranje :D
Zasto koristiti neki resizer tamo kad Canon ima predivan Digital Photo Professional? Mislim da ti je upravo taj neki resizer i pokvario fotografije koje mi se svidjaju ali se vide neke ruzne crtice oko lica upravo od tog resizera....ja sam se tako zahebavao dugo sa programom Irfan View sa resizerom, koji mi je isto pravio neke "aure"oko tijela...dok nisam presao na DPP.....
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže StefanTwiggy

  • Junior
  • *
  • Poruke: 23
  • Pol: Muškarac
  • Canon eos 650D + Sigma 18-200 + Canon 40mm STM
    • Pogledaj profil
Odg: URBAN SENSEI
« Odgovor #9 poslato: Novembar 02, 2013, 06:03:26 posle podne »
U pravu ste potpuno...to smanjivanje fotografija mi (malo glupo sto kazem) ne ide nikako...navikao sam da je sve u maksimalnoj rezoluciji na 300dpi :) Napravio sam Flickr account,pa cu vam poslati ovde neke fotke u ful rezoluciji samo da vidim kako to funkcionise tamo :D
"Dok ne prihvati činjenicu da je u mogućnosti da manipuliše sa stvarnošću, fotograf nikad neće postići punu odgovornost za ponašanje u svom poslu."... Ralf Heterslej

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: URBAN SENSEI
« Odgovor #10 poslato: Novembar 02, 2013, 06:17:46 posle podne »
dpi je vežan za štampu, a za gledanje na monitoru nema veze. Ovde je samo bitan broj pixela i jpeg kompresija.
Gledaj da ti slike za web ne budu ispod 100kB. Ponekad i 500kB mora da bude da se ne izgube neki detalji ili ne degradira nešto.
U mnogim programima možeš odabrati jpeg kompresiju pa nemoj ići ispod 50-70% kvaliteta.
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže StefanTwiggy

  • Junior
  • *
  • Poruke: 23
  • Pol: Muškarac
  • Canon eos 650D + Sigma 18-200 + Canon 40mm STM
    • Pogledaj profil
Odg: URBAN SENSEI
« Odgovor #11 poslato: Novembar 02, 2013, 06:22:37 posle podne »
Evo jos jedne...ali na flickr-u :) Sa desne strane dole imate opcije pa view all sizes...ima je u vecem kvalitetu pa kog ne mrzi neka pogleda :) takodje su tu jos neke moje,pa koga zanima neka baci pogled...Pozdrav

PORTRAIT
"Dok ne prihvati činjenicu da je u mogućnosti da manipuliše sa stvarnošću, fotograf nikad neće postići punu odgovornost za ponašanje u svom poslu."... Ralf Heterslej

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: URBAN SENSEI
« Odgovor #12 poslato: Novembar 02, 2013, 06:55:34 posle podne »
Svidja mi se ovaj poretret :)

Van mreže Emocija

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 929
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: URBAN SENSEI
« Odgovor #13 poslato: Novembar 06, 2013, 10:21:05 pre podne »
+1  :)