Autor Tema: Nekoliko portreta od mene  (Pročitano 5399 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže StefanTwiggy

  • Junior
  • *
  • Poruke: 23
  • Pol: Muškarac
  • Canon eos 650D + Sigma 18-200 + Canon 40mm STM
    • Pogledaj profil
Nekoliko portreta od mene
« poslato: Oktobar 18, 2013, 09:24:57 posle podne »
Nekoliko skorasnjih portreta...Fotke su nastale u etno selu u blizini opstine Lebane za vreme odrzavanja samita fotografa...Zbog loseg svetla a i motiva koji mi nisu bili preterano interesantni sam izdvojio samo ovih par fotografija :)) Nadam se da ce vam se dopasti (Mozda ce kod nekoga da se vide kao podeksponirane,ali zbog loseg monitora nisam u stanju da napravim bolju procenu)

Pozdrav svim clanovima
"Dok ne prihvati činjenicu da je u mogućnosti da manipuliše sa stvarnošću, fotograf nikad neće postići punu odgovornost za ponašanje u svom poslu."... Ralf Heterslej

Van mreže sergio

  • sergio
  • SuperModerator
  • Senior
  • **
  • Poruke: 574
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nekoliko portreta od mene
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 18, 2013, 11:12:49 posle podne »
meni se ovo bas svidja ... samo mislim da bi bilo bolje da nije centralna kompozicija .. inace u prvi tren me je dosta podsetilo  na radove Zorice Petrovic
 , poslednji broj  REFOTO casopisa... Pozdrav
EOS 30 D / EF-S 17-85mm 1:4-5.6 IS USM / 50mm f1.8  / EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS  /  Canon 35-80mm f/4-5.6 (bez prednjeg stakla :) / Speedlite 580EX II

Van mreže StefanTwiggy

  • Junior
  • *
  • Poruke: 23
  • Pol: Muškarac
  • Canon eos 650D + Sigma 18-200 + Canon 40mm STM
    • Pogledaj profil
Odg: Nekoliko portreta od mene
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 19, 2013, 05:19:06 posle podne »
Hvala puno na odgovoru Sergio,medjutim mislim da bas i nisu centralne :) ima dole onaj skrol jer se ne vide cele :D A sto se tice clanka iz casopisa,potrudicu se da nadjem da vidim...Pozdrav
"Dok ne prihvati činjenicu da je u mogućnosti da manipuliše sa stvarnošću, fotograf nikad neće postići punu odgovornost za ponašanje u svom poslu."... Ralf Heterslej

Van mreže bobanf

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 558
    • bgd.boban
    • Pogledaj profil
Odg: Nekoliko portreta od mene
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 20, 2013, 09:00:37 posle podne »
Dobre su fotke ali `model` treba da bude malo `desnije` od sredine a ne `levije`:) kao ovde /flip ne vredi, mora da se fotografise u startu tako/.
Tonovi, izrazi lica su vrlo dobri, jedino na prvoj zena ima jako zamucene oci /katarakta ili sta vec?/, ta fotka je i najbolja.
Potpis skloni negde u cosak i smanji previse dominira.

Van mreže zole

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 292
    • Pogledaj profil
Odg: Nekoliko portreta od mene
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 21, 2013, 04:59:36 posle podne »

Citat
model` treba da bude malo `desnije` od sredine a ne `levije`:)

Zasto model mora da ide desnje a ne levlje od sredine,ako nije problem objasnjenje,interesuje me.

Van mreže bobanf

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 558
    • bgd.boban
    • Pogledaj profil
Odg: Nekoliko portreta od mene
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 21, 2013, 08:22:00 posle podne »
Ne mora nego je prirodnije...

Prirodnije je jer tako funkcionise mozak - vise paznje obraca na desnu stranu i gore nego na ostalo pa se obicno tu smesta glavnina.

Pogledaj tv - voditelj se kadrira da bude `desnije` jer oko prirodno ide s leva na desno i zadrzava se na sadrzaju sto je cilj fotografa, snimatelja; glavne vesti u novinama su gore desno itd.

To ima i anatomsku podlogu jer zuta mrlja nije u centru oka vec malo decentricno. Od toga potice i `pravilo`/zapazi navodnike/ zlatnog preseka jer je jednostavno prijatan oku i mozgu, a ne nekoj teoriji i skupu pravila.
Ovde npr. na trecoj slici, da nije potpisa koji podupire kompoziciju, pogled bi iscureo sa lica na desno u prazninu.

Od svakog pravila treba odstupiti kada je opravdano ili tako se zeli pokazati, nije Sveto pismo, ali ja ovde vidim odlicne snimke samo malo slabo koponovane.

Nabavi knjigu `Fotografija` autor Milan Fizi, mislim da je ima na net-u, mnogo dobro stivo za kompoziciju.

Van mreže zole

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 292
    • Pogledaj profil
Odg: Nekoliko portreta od mene
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 22, 2013, 09:50:01 pre podne »
Hvala.

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Nekoliko portreta od mene
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 22, 2013, 01:48:58 posle podne »
Dobar ti je logo na prvoj fotki. Turi ga negde u ćosak i nemoj da ga menjaš (ni veličinom, ni oblikom).
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže doktor 016

  • Član
  • **
  • Poruke: 190
    • Pogledaj profil
Odg: Nekoliko portreta od mene
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 22, 2013, 10:24:07 posle podne »
Slazem se sa bobanomf, oko prvo uocava predmet u gornjem desnom uglu pa onda levi gornji pa donji desni epa levi donji  to treba imati na umu kad kadriramo. Secam se da sam i ja to citao u navedenoj knjizi Milana Fizija pre 35 god. gde i postoji prava shema o ovome o cemu pricamo. Kritike twiggy mora da prihvati iako mu ni ja sam to nisam rekao (btw twiggy is my son)

Van mreže sergio

  • sergio
  • SuperModerator
  • Senior
  • **
  • Poruke: 574
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nekoliko portreta od mene
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 22, 2013, 11:01:18 posle podne »
Kritike twiggy mora da prihvati iako mu ni ja sam to nisam rekao (btw twiggy is my son)

 ;D
EOS 30 D / EF-S 17-85mm 1:4-5.6 IS USM / 50mm f1.8  / EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS  /  Canon 35-80mm f/4-5.6 (bez prednjeg stakla :) / Speedlite 580EX II

Van mreže Vlado80

  • Junior
  • *
  • Poruke: 19
    • Pogledaj profil
Odg: Nekoliko portreta od mene
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 23, 2013, 02:28:32 posle podne »
Ne mora nego je prirodnije...

Prirodnije je jer tako funkcionise mozak - vise paznje obraca na desnu stranu i gore nego na ostalo pa se obicno tu smesta glavnina.

Pogledaj tv - voditelj se kadrira da bude `desnije` jer oko prirodno ide s leva na desno i zadrzava se na sadrzaju sto je cilj fotografa, snimatelja; glavne vesti u novinama su gore desno itd.

To ima i anatomsku podlogu jer zuta mrlja nije u centru oka vec malo decentricno. Od toga potice i `pravilo`/zapazi navodnike/ zlatnog preseka jer je jednostavno prijatan oku i mozgu, a ne nekoj teoriji i skupu pravila.
Ovde npr. na trecoj slici, da nije potpisa koji podupire kompoziciju, pogled bi iscureo sa lica na desno u prazninu.

Od svakog pravila treba odstupiti kada je opravdano ili tako se zeli pokazati, nije Sveto pismo, ali ja ovde vidim odlicne snimke samo malo slabo koponovane.

Nabavi knjigu `Fotografija` autor Milan Fizi, mislim da je ima na net-u, mnogo dobro stivo za kompoziciju.

Čovjek napisa ono što ja nekako osjetim, a ne znam da kažem. Mislio sam da je u meni problem što mi pogled često leti desno :).
Bez obzira na sve meni je treća bakica prosto savršena.

Van mreže zole

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 292
    • Pogledaj profil
Odg: Nekoliko portreta od mene
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 23, 2013, 06:06:53 posle podne »
Ne mogu naci knjigu na netu,ima li neko neki link?

Van mreže bobanf

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 558
    • bgd.boban
    • Pogledaj profil
Odg: Nekoliko portreta od mene
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 23, 2013, 10:32:04 posle podne »
« Poslednja izmena: Oktobar 23, 2013, 10:39:29 posle podne od strane bobanf »