Autor Tema: Koji DSLR za početnika?  (Pročitano 19510 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Filip84

  • Junior
  • *
  • Poruke: 34
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Koji DSLR za početnika?
« Odgovor #20 poslato: Novembar 12, 2013, 09:46:00 pre podne »
Ispružio sam se koliko sam dugačak, i pazario sam canon 1100d sa 18-55 II. znam da ima i boljih od njega, al sam za pare koje sam imao, uzeo telo za početnike. Eventualna kasnija investicija biće uložena u blic, pošto sam na svadbama vidjao da rade sa low entry DSLR aparatima  (nikonom d3000 i objektivom 18-135), ali blic obavezno stavljaju i po suncu, tako da ću vremenom obratiti pažnju na bliceve na forumu. Evo neki fotki snimljenih pored Dunava, pravo zadovoljstvo je snimati sa DSLRom!

Van mreže Filip84

  • Junior
  • *
  • Poruke: 34
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Koji DSLR za početnika?
« Odgovor #21 poslato: Novembar 12, 2013, 09:50:38 pre podne »
ne vredi, moram da pošaljem još neku sliku,... eh, da sam još mogao da slikam svoj osmeh kad napravim dobru fotku... Mada, još uvek učim, i listam forum, čitam šta ste ranije pisali... definitivno treba iskustva za rad sa DSLRom. Nekad mi se desi da 10 fotki ispadne loše, vežbam se na ručnim posešavanjima, a nekad slikam pa se oduševim kako ispadne. Iskustvo i poznavanje mogućnosti aparata su jako bitne stavke, bar po meni, iako sam početnik, stekao sam takav utisak.

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2068
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Koji DSLR za početnika?
« Odgovor #22 poslato: Novembar 12, 2013, 09:52:16 pre podne »
Dobrodošao.
Sad na učenje aparata i fotografije :)
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže Filip84

  • Junior
  • *
  • Poruke: 34
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Koji DSLR za početnika?
« Odgovor #23 poslato: Novembar 12, 2013, 10:09:31 pre podne »
ne da mora da se uči, nego je kao fakultet... često mi se desi da nešto nisam zadovoljan sa fotkom, trebalo je nečto podesiti, neznam šta, možda da zatvorim blendu po jakom suncu da bi boje bile jače... vežbam, slikam, i odjednom napravim fotku od neprocenjive vrednosti... Za ovu fotku, imam osećaj da ako dune vetar kroz prozor, upropastiće mi pahuljicu  :)

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Koji DSLR za početnika?
« Odgovor #24 poslato: Novembar 12, 2013, 04:08:09 posle podne »
Filipe dobrodosao i cestitam ti na prvom DSLRu. :)
Drago mi je da si zadovoljan i da imas potrebu da to sa fotkama podelis sa nama, samo bih ti predlozio da otvoris slobodno novu temu i kad postavljas fotke, da duza strana ne bude veca od 1000pixela. ;) :)
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže Filip84

  • Junior
  • *
  • Poruke: 34
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Koji DSLR za početnika?
« Odgovor #25 poslato: Novembar 13, 2013, 10:54:52 pre podne »
Hvala svima  :)
za stranicu primljeno k'znanju! samo cete morati malo da acekate, da bi opet uhvatio neki dobar trenutak... a trenutak je smisao zivota ;D
pozdrav!

Van mreže Filip84

  • Junior
  • *
  • Poruke: 34
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Koji DSLR za početnika?
« Odgovor #26 poslato: Novembar 28, 2013, 11:08:45 pre podne »
blago meni, evo mene opet sa svezim slikama :)

dakle, kad neko kaze ostar kao zilet, mozda na ovom forumu ne misli na objektiv, nego bukvalno :)

Van mreže Filip84

  • Junior
  • *
  • Poruke: 34
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Koji DSLR za početnika?
« Odgovor #27 poslato: Novembar 28, 2013, 11:11:07 pre podne »
mogu ja i bolje od prosle, evo primer :
p.s. uostalom, sad kad napada smeg, bice dosta posla (slikanja), a i ucenja.... cuo sam da se svetlost reflektuje o sneg mnogo jace nego sto pocetnici kao ja misle. tako da ce biti zanimljivo slikati zimsku idilu :D
pozdrav svima

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2068
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Koji DSLR za početnika?
« Odgovor #28 poslato: Novembar 30, 2013, 10:57:08 pre podne »
Dobro je da imaš toliki entuzijazam.
Za početak biraj da glavni predmet fotografije ima bolju pozadinu i da nije na sredini (pravilo trećina).
Npr. trebao si se pomeriti da maslačak iza onog u prvom planu dođe pored njega, samo malo, da dalje bude iza, ali da se ne preklapaju.
Isto važi i za sveću... Da ne prži čoveka po glavi :)
Samo googlaj ili još bolje traži po youtubetu tutorijale i videćeš veliki napredak ako se pridržavaš osnovnih pravila.
Takođe ovde na forumu imaš jako dobrih linkova i delu Mala škola.
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II