Autor Tema: jedan pozdrav i jedan predlog :)  (Pročitano 3651 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže bojce

  • Junior
  • *
  • Poruke: 53
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
jedan pozdrav i jedan predlog :)
« poslato: Oktobar 13, 2013, 10:34:51 pre podne »
Pozdrav, moje ime je Bojan i iz Zrenjanina sam... Fotografijom se bavim amaterski od 2009/10... Najcesce fotografisem balet, koncerte i predstave...
posto vidim da dosta vas postavlja vise fotografija u jednom postu, bilo bi lakse da se ispred fotke stavi broj da bi lakse objasnio koju fotku komentarisem... lako je izbrojati ako imate 3-4 fotke, ali ko ce brojati ako imate 20-30...

toliko od meme za sada, nadam se lepom druzenju...

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: jedan pozdrav i jedan predlog :)
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 13, 2013, 12:30:18 posle podne »
Možda bi forum mogao direktno da dodeljuje brojeve?
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: jedan pozdrav i jedan predlog :)
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 13, 2013, 02:55:10 posle podne »
Ja gledam da uvek stavim brojeve...mada, kad stavljam na forumski server, ne mogu da stavim brojeve i to je malo smor... :)
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže bojce

  • Junior
  • *
  • Poruke: 53
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: jedan pozdrav i jedan predlog :)
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 13, 2013, 04:55:09 posle podne »
po meni je najjednostavnije da svako ko postavlja fotografiju, pre postavljanja stavi npr #5 ako je to 5-ta fotka u postu...

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: jedan pozdrav i jedan predlog :)
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 17, 2013, 02:57:00 posle podne »
Najbolje je fotografije kačiti direktno na forumski server. Više puta smo diskutovali o tome i pokazalo se u praksi da se tzv. "besplatni" hosting sajtovima ne može verovati, jer oni svoju poslovnu politiku menjaju kako se menjaju vremenske prilike, što podrazumeva i zabranjivanje hotlinking-a, brisanje linkova posle određenog perioda neaktivnosti itd. Sve to je bespotrebno komplikovanje i kumovanje budućim "rupama" u diskusijama i fotografskim temama, gde sam i sam više puta u poslednje vreme imao prilike da posmatram fotogrfske teme bez fotografija, na čijem je mestu neko obaveštenje itd.

Dodeljivanje brojeva prilikom uploada na forum ne postoji, ali čini mi se da zanemarujete činjenicu da svaki fajl ima svoje ime, koje možete zadati kako god vam je volja i da se ispod svake okačene fotografije to ime lepo vidi. 2 u 1 rešenje. ;)

Pozdrav