Autor Tema: Pentax K-3  (Pročitano 7331 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Pentax K-3
« poslato: Oktobar 08, 2013, 03:25:47 posle podne »
24MP APS-C CMOS sensor

Selectable anti-aliasing filter

SAFOX11 AF engine; 27 AF sensors includes 25 cross sensors and 3 sensors dedicated to low-light focusing

Optional FLU wireless control

ISO range 80-51,200

1080/60p HD video in H.264 format

Body-based Shake Reduction

Dual SD Card Slots

Pentaprism Optical Viewfinder with 100% coverage

Built-in electronic level

Weather sealed

Multi-pattern white balance

JPEG, Pentax PEF and Adobe DNG 14-bit RAW files

HDMI Port

HDR Image Capture





http://www.imaging-resource.com/PRODS/pentax-k3/ZURBEAUTY-s.jpg


$1299 na Amazonu.


Selectable Anti-Aliasing Filter: The K-3's most significant innovation is a first-ever Selectable Anti-Aliasing filter, giving the user the ability to easily toggle anti-aliasing functionality on or off, for supreme resolution and zero limitations. THere is no physical filter; instead, using the same technology that powers the camera's sensor-based Shake Reduction technology, when the anti-aliasing simulator is turned on, microscopic vibrations are applied to the image sensor unit at the subpixel level during image exposure, generating the same level of moiré-reduction effect as an optical anti-aliasing filter. The image is then computationally fine-tuned to remove any aliasing artifacts.
« Poslednja izmena: Oktobar 09, 2013, 02:41:39 posle podne od strane StORM48 »
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Pentax K-3
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 08, 2013, 03:38:54 posle podne »
Kakva ideja za filter. Kreativno zaista.
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Pentax K-3
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 08, 2013, 08:07:43 posle podne »
Jos jedna prelepa mlada bez mladozenje.

Umrece nevina.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Bare

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 570
    • Pogledaj profil
Odg: Pentax K-3
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 09, 2013, 01:44:11 posle podne »
@ Zoran Rodic

Ne znam što trenutno fali Pentax ponudi, imaju i lijepu paletu objektiva i podršku u većini zemalja tako da ne vidim tu problem, doduše možda kod vas u Srbiji stvari idu nekako drugačije no ne bih to znao. Mada da Pentax ima ne znam, podršku svugdje na razini Canikona, ponudu i FF proizvoda itd. opet bi prodajno teško konkurirao.

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Pentax K-3
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 09, 2013, 02:49:40 posle podne »
Sjajno osveženje, ali kao i uvek, sa nejasnom budućnošću. :(

@Bare
Dream about it... možda Ti misliš da mi ovde živimo u nekom buretu, ali ja proputovah Evropu i npr. NIGDE u Nemačkoj nisam video praktično nikakav izbor objektiva, a baš sam se trudio da izbunarim malo više toga. Najviše do par kit objektiva, tu i tamo neki telezum i to je sve. Toliko se može naći svuda. S druge strane, odeš u bilo koji već TC, i ladno možeš svojim rukama i očima da isprobaš, ni manje, ni više, nego Sigmonster 200-500 f/2.8 OS. Vrednost = 25000€. O C/N da i ne pričamo - ima se u ponudi BUKVALNO SVE.

Tamo gde ih nema, stvari "ne idu drugačije", već Pentax NE ŽELI da se angažuje. Oni se ponašaju kao narko-kartel koji otvara berbernice i frizerske salone, kako bi u njima prao pare. E tako i Pentax - rade nešto, rade to dobro u domenu tehnike, ali se ič ne angažuju da to i prodaju. Očigledno da im zarada i nije primarni cilj, već verovatno vole da rade za slavu, šta li... ;D

Pozdrav

Van mreže Bare

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 570
    • Pogledaj profil
Odg: Pentax K-3
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 09, 2013, 09:01:32 posle podne »
Ima u Njemačkoj itekako kupiti u specijaliziranim trgovinama i po atraktivnim cijenama ili imaju internet dućani. Mislim da svak sa iti malo zdrave logike bi kupio na takvom mjestu foto opremu jer bude puno jeftinije nego u trgovačkim centrima. Ima tako tamo Canikon ima i Pentax, a recimo kako je Hrvatska sada ušla u EU je nama ovdje moguće i u biti vrlo jednostavno naručiti od tamo foto opremu bez ikakvih davanja sve dok je trgovac voljan to poslati poštom.

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Pentax K-3
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 09, 2013, 10:49:49 posle podne »
Ma znam ja šta gde ima, samo kažem da gde god sam se kretao, specijalizovane prodavnice ili ne, Pentaxa ima manje od svih ostalih, uključujući i Sony i Olympus.
A u TC-ima se može videti/probati prava aždaja od objektiva, što znači da im egzotika nije strana - zato sam to pomenuo.

A inače sam više puta pominjao svoje kontakte sa Pentaxom i kako se to neslavno završilo. Čak sam imao ideju da se sastanem sa njihovim predstavnicima dok sam bio u Hamburgu, gde se nalazi i njihova evropska centrala i čak ni to nije urodilo plodom. Camera Labs je na svoj test primerak čekao mesecima, da se isti dogega sa Novog Zelanda... da li je moguće? DPR redovno izbacuje Pentax testove i po više od godinu dana nakon najave. Znači, nemojmo mešati lokalne prilike sa njihovim globalnim neprofesionalizmom. Oni i dalje gravitiraju u domenu statističke greške i nikakve "specijalizovane trgovine" im oko toga ne mogu pomoći, ako oni to sami ne žele. Oni NE ŽELE da otvore centralni servis ili barem da ovlaste neki, dok (po njihovim rečima) "ne budu imali dovoljnu potražnju, a to je dilema ranga "kokoška ili jaje" - kako očekuješ da imaš bolju prodaju, ako ne obezbediš uslove da neko uopšte poželi da kupi to što nudiš? Pa ko će pokriti garanciju? Benzinska pumpa? Nemojmo da se zamajavamo tričarijama, jer mnogi ne barataju osnovnim informacijama kada je ova materija u pitanju, a i ja sam već izgubio volju da iznova prepričavam svoja iskustva sa njima.

Šta god izbacili, za mene će biti neviđeno neozbiljna firma, sa zanimljivim proizvodima. To i ništa više. Na žalost.

Pozdrav
« Poslednja izmena: Oktobar 09, 2013, 10:55:11 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže Bare

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 570
    • Pogledaj profil
Odg: Pentax K-3
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 10, 2013, 12:07:05 pre podne »
Nisi nikada kontaktirao predstavnike iz Hrvatske? Mislim da je to Neo Orbis i imali su običaj davati ljudima aparate na recenzije, čak se mogao uzeti i 645D koliko znam ali na baš kratko vrijeme. Zanimljivo da u Zagrebu ima poveći broj korisnika Pentaxa i često organiziraju neka druženja gdje isprobavaju opremu itd. Da se vratima na Neo Orbis, njihova maloprodaja je čak imala i najam foto opreme u ponudi, mislim jedini takvi u Hrvatskoj. Isto zemlje što znam da imaju značajniju Pentax zajednicu su Slovenija i tradicionalno u Europi su jaki u Francuskoj.

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Pentax K-3
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 10, 2013, 01:05:29 pre podne »
Veruj mi da je najjači igrač upravo Pentax Gmbh, Hamburg. Sve što dođe u EU, ide preko njih. Ako nešto ne profunkcioniše preko njih, teško da može preko nekog drugog. Pritom se tu radi o robi koja nije za dalju prodaju, a to male firme ne dobijaju. Cenim da je potpuno besmisleno pokušavati dalje, jer Pentax očigledno raspolaže sa po jednim sempl primerkom svakog novog modela.

E sad, to što je Pentaxova politika u biti blesava, to je druga stvar.

Pozdrav
« Poslednja izmena: Oktobar 10, 2013, 01:10:42 pre podne od strane StORM48 »

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Pentax K-3
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 13, 2013, 08:24:13 posle podne »
Ladno se desilo... juce. :) Samo... nisam stigao da okacim odmah.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Pentax K-3
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 14, 2013, 09:08:48 pre podne »
Javljam se iz Pariza, direktan prenos! Naveo me put(citaj, naterala me zena ;D), pa imam priliku da vidim, cime sve ljudi fotkaju.
Znaci, Canon, Nikon, Sony, Oly-a nose ljudi bas poprilicno(prijatno iznenadjenje), sve vrste mobilnih i naravno, nezaobilzni "iPad" ;D
Nevezano za ovu temu, a i to moje promatranje ne mora nista da znaci, ali cinjenica je da za pet dana i GOMILE turista,
nisam video NI JEDAN Pentax.
Zasto je to tako, nemam pojma...Au revoir ;)
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Pentax K-3
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 14, 2013, 09:42:19 pre podne »
Upravo o tome govorim. Dakle, prvi put za sve ove godine... PRVI PUT.... sam video pentax u necijim rukama na ulici.



''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Pentax K-3
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 14, 2013, 10:19:31 pre podne »
Od svih Pentaxa koje sam ja video u Nemačkoj za mesec i po dana kontinualnog zevanja od severa do juga, samo dva su bila van prodavnice. :D

Lepo kažem da je njihov najveći problem marketing i podrška. Aparati im deluju više nego primamljivo, ali džaba kad to nema ko da proda i servisira ljudski.
Ne funkcioniše ni pristup "please take my money", jer vi njih ič ne zanimate. A mislio sam da će se sa promenom vlasničke strukture (Ricoh) nešto mrdnuti sa mrtve tačke. Međutim - jok.

@Bole
Viva La France! :D

Jesi poneo dovoljno kartica? Što nisi svratio po 135-icu? 8)

Pozdrav

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Pentax K-3
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 14, 2013, 11:01:59 pre podne »
Imam ja fotografije iz Kotora nekih turista iz Japana sa Pentaxom  :)

Van mreže dario084

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 277
    • Pogledaj profil
    • INSTAGRAM
Odg: Pentax K-3
« Odgovor #14 poslato: Oktobar 14, 2013, 09:09:06 posle podne »
A kod mene u selu od 2500 ljudi postoji jedan...tako da ne stoje vaše teze   :D

Canon EOS 5D mklll, 6D, Canon 16-35L f/4, Sigma 24 i 35 Art, Canon 85mm, Speedlite 600EX-RT, 430EX III-RT

Van mreže Bare

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 570
    • Pogledaj profil
Odg: Pentax K-3
« Odgovor #15 poslato: Oktobar 30, 2013, 12:22:58 posle podne »
Kako su neki veliki mitomani, naročito na račun na Pentax DSLR-ova tako nalazimo i slijedeće:
Nikon D600 vs. Pentax K-3 Image Comparison: Pentax Sweeps Nikon

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Pentax K-3
« Odgovor #16 poslato: Oktobar 30, 2013, 05:08:40 posle podne »
^Hahahahahahaha... sjajno.
Osećam da će ova epopeja imati razmere barem one koja je bila aktuelna sa K-5. :D

Nigde pameti i mere u poređenjima. U ovaj test je slobodno mogao da ubaci i iPhone... verujem da bi i on lako dobacio do D600. 8)

Pozdrav

Van mreže Vocko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 994
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • bud3 - rekreacija 3a ubr3anu generaciju
Odg: Pentax K-3
« Odgovor #17 poslato: Novembar 06, 2013, 12:41:03 pre podne »
\m/(>.<)\m/
Rock on!

///Nikon (ab)user