Autor Tema: Pomoć oko kupovine  (Pročitano 11265 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Sanja123

  • Junior
  • *
  • Poruke: 5
    • Pogledaj profil
Pomoć oko kupovine
« poslato: Septembar 30, 2013, 05:07:43 posle podne »
Zdravo  :)
Imam Canon EOS 550D i 18-55mm IS II objektiv oko 6 meseci i mislim da mi je vreme za novo staklence. Fotoaparat mi je najviše potreban za modne fotografije i portrete. A sa ovim kit objektivom fotografije mi izgledaju nekako, u nedostatku boljeg izraza, reći ću "obično", a kada ih obradim u fotošopu kvalitet mi se čini lošiji (ali to je već druga priča). Pošto ne mogu baš najbolje da objasnim ono što hoću, mislim da bi najbolje bilo da vam pokažem:

http://naomiwayne.blogspot.com/2013/05/im-so-tired-of-being-here-i-erstmal.html#comment-form

http://naomiwayne.blogspot.com/2013/05/im-so-tired-of-being-here-ii-wie-schon.html#comment-form

http://www.myfashionjar.com/2013/08/looks-yellow-jacket.html

http://www.le-happy.com/turned-and-left-away/

Možda sam malo preterala pošto imam samo 250e na raspolaganju, ali dobro. ;D

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć oko kupovine
« Odgovor #1 poslato: Septembar 30, 2013, 05:29:27 posle podne »
Tebi treba 85mm 1.8 ali ćeš na tih 250€ morati da dodaš još malo ili da pronađeš negde neki polovan, a dobar primerak.

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć oko kupovine
« Odgovor #2 poslato: Septembar 30, 2013, 05:34:56 posle podne »
Za te pare moze da se nadje polovna 85ica f1.8...moze se reci da je opasan objektiv za portrete, a ne kosta mnogo :D

Sto se novih objektiva tice, i nemas neki izbor :S
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže Sanja123

  • Junior
  • *
  • Poruke: 5
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć oko kupovine
« Odgovor #3 poslato: Septembar 30, 2013, 05:39:55 posle podne »
Uh, nisam sigurna da ću uspeti da pronađem 85mm tako lako... Pronašla sam podatak da je za slike sa prva dva linka korišćen eos 550D i 50mm 1.8, jel to moguće?  :o

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć oko kupovine
« Odgovor #4 poslato: Septembar 30, 2013, 06:33:20 posle podne »
50mm 1.8 je odlično malo superjeftino staklence. Nije u rangu 85mm ali je za pare koliko košta odličan. Ono što mu zameram je kvalitet izrade koji mislim ne mož' biti gori, a i ume da promaši po gde koji put. Ja bih ipak išao na 85mm, a ako hožeš 50icu onda 1.4 varijantu.

Van mreže lucjiano

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 344
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć oko kupovine
« Odgovor #5 poslato: Septembar 30, 2013, 06:34:25 posle podne »
Uzmi slobodno objektiv 50mm f/1.8. Ja imam L objektiv pored njega i jos cu objektiva da uzmem ali on ne ide nigdje iz moje torbe. Objektiv je fantastican a cijena mu je jos bolja. Polovnog ga mozes naci za 70-80e a novi sa dvije godine garancije ovdje na sajtu kod ljube za 105e ako se ne varam. Evo ti i link. http://pcfoto.biz/846_Canon-EF-50mm-f18-II

Vjeruj mi zadovoljice ti potrebe u narednih iha ha. :D Ako budes trazila nesto bolje vec ces skupiti za 85mm f/1.8 ili nesto jace ako ti bude potrebno.
Canon 6D, Canon 24-105mm f/4 L IS USM, Canon 50mm f/1.8, Canon 70-200 f/4 L USM, Canon 85mm f/1.8, Canon 135mm f/2 L USM, Yongnuo 568 EX

Van mreže Sanja123

  • Junior
  • *
  • Poruke: 5
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć oko kupovine
« Odgovor #6 poslato: Septembar 30, 2013, 06:48:09 posle podne »
Hvala DuxX i lucijano :)
Vidim da bi 85mm verovatno bio najbolji izbor, ali i 50mm 1.8+150e u džepu isto nije loše ;D Opet ponavljam da bi mi bio problem nabaviti 85mm, a i nemam mnogo strpljenja, prošlo bi mnogo vremena dok se ne pojavi neki polovan u oglasima na netu. Što se tiče 50mm 1.4 znam da je on sigurno mnogo bolji od 1.8, ali ipak nekako nisam sigurna da li je vredan dodatnog novca.  ^-^

Van mreže lucjiano

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 344
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć oko kupovine
« Odgovor #7 poslato: Septembar 30, 2013, 07:21:30 posle podne »
Pa pazi, ja bih na tvom mjestu probao 50mm f/1.8 i te pare sacuvao. Vidis koliko ti zadovoljstva pruza a uvjek ga mozes prodati ali mislim da se to nece desiti jer taj objektiv ne mozes da ne zavolis. Ja cu sada da kupim 85mm f/1.8 ali svakako 50mm ne ide nigdje jer kad budem presao na Full frame aparat imacu jedan fini normalac. :)
Canon 6D, Canon 24-105mm f/4 L IS USM, Canon 50mm f/1.8, Canon 70-200 f/4 L USM, Canon 85mm f/1.8, Canon 135mm f/2 L USM, Yongnuo 568 EX

Argon

  • Gost
Odg: Pomoć oko kupovine
« Odgovor #8 poslato: Septembar 30, 2013, 07:59:45 posle podne »
Nisam ni ja neki, ne shvati me pogrešno, ali obrada je veoma važna... gotovo koliko I fotografisanje, pa obrati na nju pažnju.
Ponegde ti se  kod nekih foto. javlja ona zrnasta struktura zbog pogršnog ili preteranog oštrenja fotografija.
Prevrni tu malo po forumu  što se oštrenja tiče, ima ponešto o tome koliko, gde i kako..
Naročito su portreti  po meni osetljivi na to...
Probaj za oštrenje u PS da koristiš opciju ( filter-sharpen-unsharp mask)
Probaj da experimentišeš sa sva 3 klizača dok ne dobiješ zadovoljavajući rezultat.
Uvek kad završiš  uveličaj foto na 100% (view-actual pixel) da vidiš da nisi preterala u oštrenju... ili u nečem drugom.
Generalno oči trebaju da su upečatljive i jasne, zato je fokus  obično na njima a bore na licu opet niko ne voli da ističe (naročito kod starijih) a sve je to nekako blizu jedno drugom,hm.
Ma portret ti je bre muka , hehe... ;D
Važno je da toj osobi obradom na kraju ne izmeniš lični opis, a ako ti se ipak to desi - onda sve ponovo,ne odustaj.

A da... glas za 85 1,8. u odnosu na 50 1,4
Bolje kad modelu ne moraš da se unosiš previse, možda će od toga postati kao Laki...(pomalo nervozan) ;)
« Poslednja izmena: Septembar 30, 2013, 08:08:07 posle podne od strane Argon »

Van mreže cronnin

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 4113
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć oko kupovine
« Odgovor #9 poslato: Septembar 30, 2013, 08:02:24 posle podne »
Veilka je razlika između 50 i 85. Na poslednjem linku koji si postavila je sve rađeno 85-icom i to nećeš izući sa 50/1.8 staklom. Ta 50/1.8 inače jeste dobro staklo i ne košta puno za ono što nudi, a može dosta da se izvuče iz njega.

Ako si sigurna da hoćeš da slikaš portrete, nemoj da se zadovoljavaš sa polovičnim rešenjima već uzmi odmah 85-cu.
Sa njom doduše postoji problem sa prostorom ako hoćeš da radiš full-body u zatvorenom.

Van mreže bobanf

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 557
    • bgd.boban
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć oko kupovine
« Odgovor #10 poslato: Septembar 30, 2013, 08:57:04 posle podne »
A sigma 50-150/2.8? Malo se odaljis i eto plici DOF koji svi vole. Da sam ostao na kropu bila bi moja.
Ili Tokina 50-135/2.8...

Najbolje da iscimas nekog da ti da da probas neki objektiv; kada nabodes sta ti treba i vrsi posao, nadju se pare.



« Poslednja izmena: Septembar 30, 2013, 09:00:58 posle podne od strane bobanf »

Van mreže Sanja123

  • Junior
  • *
  • Poruke: 5
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć oko kupovine
« Odgovor #11 poslato: Septembar 30, 2013, 09:46:20 posle podne »
Argon hvala na savetima. Ja do skoro uopšte nisam koristila Adobe-ov PS zato što sam na fotografijama menjala uglavnom samo kontrast i oštrinu, pa mi je bilo lakše da to radim na nekom drugom programu. PS mi je dosta komplikovan, ali "bez muke nema nauke". Vrlo je moguće da je za dobar deo tih nedostataka kriv loš program (neki PhotoScape). Proučiću dosta tema na forumu, valjda će biti bolje.  ;)

cronnin znači definitivno 85mm, samo to zahteva još malo novca :) Hoću da radim full-body, ali ne u zatvorenom.

bobanf ja nekako ne bih da uzimam Sigmu ili Tokinu, ne sumnjam da su objektivi dobri,možda i bolji od dobrog dela Canonovih, ali nekako volim kad mi je na Canon telu Canon objektiv.  ^-^

Argon

  • Gost
Odg: Pomoć oko kupovine
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 01, 2013, 12:17:37 pre podne »
Adobe PS  je standard i po meni je neprevazidjen.
Vidim da ljudi ovde vole da koriste i neke druge programe, ali da prostiš...ja stvarno ne znam koji će im sve to...
Meni to sve liči na bledu senku PS, al dobro...

Imaj na umu da se PS koristi za svašta-nešto, pa ti zato izgleda komplikovan.
Ali da lupim, 85%  onog što tebi  treba za za početak nalazi ti se na (image-adjustments) .
Fokusiraj se u startu samo na taj deo i videćeš da nije komplikovano kao što ti se čini.
Probaj slobodno sve što nadješ tamo, jer nema toga tako puno.
To je po meni ujedno i najlakši i najbolji način da to naučiš.
E sad ,naravno da nije sve tako crno-belo ali moramo malo da uprostimo priču inače nikud nećemo ni maknuti.
Posle ćeš ti naravno provaliti i ostalo... a i ako ne provališ baš sve - ma briga te...( čemu bre služe forumaši ;) ;))

Naravno poželjno je prvo da fotke razviješ iz raw-a a ne odmah iz jpg-a... to pretpostavljam da znaš.

Ako se na to odlučiš i  klikneš na .raw umesto na .jpeg, PS otvara i raw, no problemo..
Ista priča, samo hrabro...klizač tamo-ovamo u startu da vidiš kako sve to reaguje i radi. Ono što ti prija oku je u početku najbolji kriterijum...
Obrada uglavnom zavisi od tvoje mašte ,ukusa i radoznalosti, i ona  daje završni pečat tom tvom malom kreativnom delu zvanom, fotografija.

I tako to, šta da kažem...žurka bez prestanka...
« Poslednja izmena: Oktobar 01, 2013, 12:20:29 pre podne od strane Argon »

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć oko kupovine
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 01, 2013, 12:51:36 pre podne »
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć oko kupovine
« Odgovor #14 poslato: Oktobar 01, 2013, 09:45:38 pre podne »
Koristi ženski šarm! ;)

Van mreže alexlex

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 488
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć oko kupovine
« Odgovor #15 poslato: Oktobar 01, 2013, 10:10:32 pre podne »
Sjajna cena za taj objektiv, spustice ti 10-20 sigurno, malo "cvrkuci" preko telefona, pokazi mu kesh i to je to! :)

Van mreže cronnin

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 4113
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć oko kupovine
« Odgovor #16 poslato: Oktobar 01, 2013, 02:41:42 posle podne »
...

Van mreže cronnin

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 4113
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć oko kupovine
« Odgovor #17 poslato: Oktobar 01, 2013, 03:05:08 posle podne »
...

Van mreže Sanja123

  • Junior
  • *
  • Poruke: 5
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć oko kupovine
« Odgovor #18 poslato: Oktobar 05, 2013, 01:37:58 posle podne »
Hahaha, cronin mislim da će razgovor baš tako da izgleda  :laugh: .  unique93 mnoooooogo hvala za link, nazvacu prodavca danas.

Van mreže Nesha_Nikon

  • Junior
  • *
  • Poruke: 28
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć oko kupovine
« Odgovor #19 poslato: Oktobar 11, 2013, 12:20:57 posle podne »
Da ne otvaram novu temu, meni takođe treba pomoć i savet.

Trenutno imam Nikon L810 a planiram da uzmem Nikon D5200
Mene zanima da li je ova kombinacija OK (izađe jeftinije u odnosu na pojedinačnu kupovinu) http://www.amazon.com/Nikon-Digital-18-55mm-55-300mm-Battery/dp/B00BEX5V06/ref=pd_cp_p_2
i + ovo http://www.amazon.com/Autofocus-Dedicated-Professional-Reflector-MicroFiber/dp/B00AQK24AS/ref=sr_1_8?ie=UTF8&qid=1381478592&sr=8-8&keywords=Bower+SFD35N+Dedicated+Flashes

Zanima me da li ću sa ovom opremom moći da pravim fotografije poput ove..
http://i683.photobucket.com/albums/vv191/DeVil79sd/makro/1800_zps6888a98b.jpg

Bitno mi je za makro fotografije, slikanje pasa (često u pokretu), pejzaža.. Da li će ovi objektivi to moći ili mi za makro treba i ovaj? http://www.amazon.com/Nikon-50mm-NIKKOR-Digital-Cameras/dp/B004Y1AYAC/ref=sr_1_2?s=electronics&ie=UTF8&qid=1381484561&sr=1-2&keywords=Nikkor
Ne kupujem sada ali želim da znam šta treba da gledam. Planiram ga za sledeću godinu.
Hvala unapred na odgovoru. ;)
Nikon COOLPIX L810