Autor Tema: Moneybookers , Paypal, Payoneer...  (Pročitano 17651 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Moneybookers , Paypal, Payoneer...
« poslato: Septembar 18, 2013, 11:06:57 posle podne »
Mislim da nije lose da imamo i ovu temu , na forumu  :) Ja imam brdo pitanja pa mozda neko zna da mi odgovori :)

Bio sam  u Intesi , da izvadim Visu Internet karticu , misleci da sa njom mogu da otvorim MB nalog i da sa njega povlacim sredstva na tu karticu ... Ali mi je sluzbenica rekla da to ne moze da se radi sa tom karticom  i da se raspitam koja njihova kartica bi mogla da mi posluzi (gde da se raspitam ako ne u samoj banci :o???).....

Moje pitanje koju karticu i gde da izvadim za MB da mogu da skidam pare kad mi SS posalje na MB?

Kad budem otvarao MB nalog , da obelezim  u dolarima, posto ce mi sa SS valjda dolari stizati?

Da li sa tom karticom (koju mi kazete) mogu da dizem na salteru u valuti (dolarima) u kojoj su mi poslali sredstva?

Da li mogu da otvorim MB nalog a da nemam karticu , vec da kad otvrim nalog na MB , narucim ovu njihovu novu karticu (cinimi se da je mastercard)?

Na IS nemam dileme uzecu lepo Payoner, nego SS nema tu mogucnost nazalost :)

Hvala unapred drugari:)

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Moneybookers , Paypal, Payoneer...
« Odgovor #1 poslato: Septembar 18, 2013, 11:23:16 posle podne »
Od skoro mogu da se i za Srbiju dobiju Skrill MasterCard kartice. Moja žena je sad uzela tu karticu. Znači kao i svaka druga MasterCard kartica.

Nalog na MB (Skrill-u) otvaraš kao i do sada s tim što sad imaš mogućnost da biraš da ti pošalju karticu. Ta usluga košta godišnje $13 i stiže za nekih 10-15 dana. Kad stigen kartica odvojeno ti posebnim pismom stiže i pin kod za istu. Onda karticu aktiviraš i to je to.
kad ti pare sa SS-a ili bilo čega drugog stignu na tvoj MB (Skrill) nalog one su automatski linkovane i na karticu tako da odmah možeš da ih trošiš ili dižeš. Nema više čekanja da iste stignu sa MB-a na tvoj bankovni raćun.

Inače kad već imaš Skrill karticu onda ne vidim potrebu da uzimaš i Payoneer jer i sa IS-a možeš da uputiš novac isto na Skrill nalog.
« Poslednja izmena: Septembar 18, 2013, 11:26:49 posle podne od strane DuxX »

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Moneybookers , Paypal, Payoneer...
« Odgovor #2 poslato: Septembar 18, 2013, 11:49:53 posle podne »
Hvala duxx, na odgovoru :) Pa da, upravu si nema potrebe onda da uzima Payoner  karticu :) Na MB nalogu da izaberem dolare kao valutu?

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Moneybookers , Paypal, Payoneer...
« Odgovor #3 poslato: Septembar 19, 2013, 12:19:53 pre podne »
Mislim da je bolje tako jer ako izabereš € onda će ti naplatiti nešto i konverziju koju ovako nemaš.

Van mreže KizaTheDeath

  • Član
  • **
  • Poruke: 112
    • Pogledaj profil
Odg: Moneybookers , Paypal, Payoneer...
« Odgovor #4 poslato: Septembar 19, 2013, 12:28:24 pre podne »
@DuxX: Ako sam te dobro razumeo, ja na (vec otvorenom, ali nikad upotrebljavanom :D) Moneybookers-u, odn. Skrill-u, mogu da porucim tu Mastercard karticu da mi posalju i ona mi stize nakon tih 15ak dana. Posle sva lova koju povucem sa stock-a na MB, automatski bude aktivna i na toj kartici. Tako sam razumeo... jel tako?

Pretpostavljam da karticu mogu da vezem na PayPal, pa da online narucujem sta hocu. Ali to mi je manje/vise nebitno. Na koji nacin ja mogu onda da dignem te parice sa kartice? Da li u nekoj banci (kojoj) otvaram racun, kakav... ?

Pozdrav!

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Moneybookers , Paypal, Payoneer...
« Odgovor #5 poslato: Septembar 19, 2013, 12:47:19 pre podne »
Dobro si razumeo Kizo :) Pare skidas sa bankomata , i mozes da skidas do 250 evra dnevno (tako sam procitao na jednom forumu) ...Naravno mozes da placas svuda gde imaju aparate Mastercard ...E ne znam koliku uzimaju proviziju kada podizes pare sa bankomata , upravo to trazim sad :)

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Moneybookers , Paypal, Payoneer...
« Odgovor #6 poslato: Septembar 19, 2013, 12:54:44 pre podne »
Kizo samo proveri da li MB račun treba da bude aktiviran tj da kroz njega prođe neka suma da bi imao mogućnost porudžbine kartice. Sve ostalo je onako kako si pretpostavio i kako je Serb napisao s tim što limit može da bude veći. Imate tamo opciju kako da povećate limit pa pogledajte. Jedan od načina je da verifikujete email adresu što je vrlo prosto.
Proviziju za podizanje sa bankomata uzimaju banke. Po nekom mom iskustvu do sada Societe Generale ima najniže provizije za podizanje keša sa bankomata, a Intesa i Komercijalna su najgore po ovom pitanju. Mada nisam ni isprobavao nešto puno banaka. Moćda ima neka koja je još povoljnija.

Van mreže KizaTheDeath

  • Član
  • **
  • Poruke: 112
    • Pogledaj profil
Odg: Moneybookers , Paypal, Payoneer...
« Odgovor #7 poslato: Septembar 19, 2013, 01:22:02 pre podne »
O pa super :) Meni je samo vazna informacija da imam mogucnost lako da podizem, a 250 bi bilo prelepo da svi imamo da podizemo dnevno :thumbsup:

Da, odmah sam skapirao da moram da imam nesto na MB-u cim sam procitao "Your account will be charged EUR 10.00". Znaci ako nemam nista, ne mogu ni da cardzuju, a ni da mi posalju karticu. Super, sad cu videti ovih dana neki stock gde imam najmanje, pa da probam da prebacim, da sve to aktiviram

Hvala vam momci na informacijama i savetima :occasion14: Ako saznate za neku banku sa jos manjom provizijom (oko koliko % se tu uopste radi) plz napisite :)

Pozdrav!

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Moneybookers , Paypal, Payoneer...
« Odgovor #8 poslato: Septembar 19, 2013, 01:41:39 pre podne »
Ako moram da imam kintu na MB da bi porucio  karticu , znaci moram nekako da uplatim na MB (sa stock sajta ili kartice)? Ali kako cu sa stock sajta da uplatim kad nisam verifikovao MB nalog? Sto me dovodi do zakljucka da ja koji jos nemam MB nalog, moram da izvadim karticu kod nas , da bi aktivirao Mb nalog i porucio karticu , ili gresim???

P.S I sebe sam zbunio sa ovim mojim pitanjem ;D

Van mreže KizaTheDeath

  • Član
  • **
  • Poruke: 112
    • Pogledaj profil
Odg: Moneybookers , Paypal, Payoneer...
« Odgovor #9 poslato: Septembar 19, 2013, 04:02:16 pre podne »
^ Ja mislim (neka me DuxX ispravi ako gresim) da se verifikovanje naloga radi tako sto odes na svoje podatke, na kucnu adresu, tamo pokrenes verifikaciju i oni ti onda postom posalju na tvoju kucnu adresu kod koji posle moras da ukucas. Sad sam upravo to odradio.

Pozdrav!

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Moneybookers , Paypal, Payoneer...
« Odgovor #10 poslato: Septembar 19, 2013, 01:03:14 posle podne »
Ne moraš da verifikuješ bank account da bi mogao da uplaćuješ. Otvoriš nalog na MB i spreman si za uplate na njega. Verifikaciju bank account-a i email adrese radiš da bi ti povećali limit podizanja novca (ako ti to treba).

Inače, u trenutku kada je ženica tražila karticu na MB računu imala je $0. Oni su je poslali karticu i tarifirali MB account sa  -$13,40. Kad je stigla sledeća uplata oni to skinu i to je to. E sad ona je već koristila taj account i skidala novac sa njega preko transfera na domaću banku. Nisam siguran da će to moći ako račun nije korišćen uopšte ali ništa vas ne sprečava da vi tražite. Mislim niko neće da bije ;)

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Moneybookers , Paypal, Payoneer...
« Odgovor #11 poslato: Septembar 19, 2013, 01:04:43 posle podne »
Hahhaha upravu si duxx nece valjda da biju :)

Hvala drugari na pomoci, javljam sta sam uradio :)

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Moneybookers , Paypal, Payoneer...
« Odgovor #12 poslato: Septembar 19, 2013, 01:05:22 posle podne »
Ta usluga košta godišnje $13...

Dakle, nije jednokratno samo za troškove izrade kartice.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže KizaTheDeath

  • Član
  • **
  • Poruke: 112
    • Pogledaj profil
Odg: Moneybookers , Paypal, Payoneer...
« Odgovor #13 poslato: Septembar 19, 2013, 03:06:34 posle podne »
Ne moraš da verifikuješ bank account da bi mogao da uplaćuješ. Otvoriš nalog na MB i spreman si za uplate na njega. Verifikaciju bank account-a i email adrese radiš da bi ti povećali limit podizanja novca (ako ti to treba).

Ok, znaci za povecanje limita. Nema veze, ne skodi :)

Inače, u trenutku kada je ženica tražila karticu na MB računu imala je $0. Oni su je poslali karticu i tarifirali MB account sa  -$13,40. Kad je stigla sledeća uplata oni to skinu i to je to. E sad ona je već koristila taj account i skidala novac sa njega preko transfera na domaću banku. Nisam siguran da će to moći ako račun nije korišćen uopšte ali ništa vas ne sprečava da vi tražite. Mislim niko neće da bije ;)

Da, to je sigurno. Novajliji ne bi poslali, a i ne krivim ih :) Prebacio sam nesto para, pa ce biti i za njih (za karticu) i za mene :D

Ta usluga košta godišnje $13...

Dakle, nije jednokratno samo za troškove izrade kartice.

Platio bih im ja i za nekoliko godina unapred :D

Pozdrav!

Van mreže tik-tak

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 689
  • Pol: Muškarac
  • ex djukxxx
    • Pogledaj profil
Odg: Moneybookers , Paypal, Payoneer...
« Odgovor #14 poslato: Septembar 19, 2013, 05:04:22 posle podne »
kako bre ne moze visa ? VISA kartica ti šljaka svuda u svetu i koliko imaš na racunu toliko mozes da trošiš podižes. Ja imam poslovnu isto je i za privatno lice. Na računu nije bitno da li je RSD ili € jer se to u zavisnosti od valute konvertuje ( doduše po tarifi banke a ne po menjačkom kursu).
Jedino što me možeš sa te kartice je da skidaš i dodaješ pare preko neta. To bi morao na šalter te banke. Druga opcija je da uzmeš  karticu VISA Inspire http://www.bancaintesa.rs/code/navigate.aspx?Id=1133   , da ne pišem dalje pročitaj.
E sad sa ovim moneybookers, paypal... nisam imao iskustva , to bi mogli vi meni da pojasnite :D Uvek sam se pitao šta će mi paypal u srbiji kad ima master, viza  :o ???
Nikon D90
nikkor 18-105mm, Nikon AF 50mm f/1.8D,
Sigma 70-300mm f/4-5.6 APO DG MACRO SUPER 2
SB-900
manfrotto 055xprob,804rc2

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Moneybookers , Paypal, Payoneer...
« Odgovor #15 poslato: Septembar 19, 2013, 05:17:24 posle podne »
mozes ti sa Visom Internet  da kupujes i slicno, ali sa tom karticom , ne mozes da povlacis pare , tacnije da sa MB mi posalju na tu Visa Internet , pa da ja odem na salter i da skinem, bar mi je tako rekla ova u Banci :)

Van mreže tik-tak

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 689
  • Pol: Muškarac
  • ex djukxxx
    • Pogledaj profil
Odg: Moneybookers , Paypal, Payoneer...
« Odgovor #16 poslato: Septembar 19, 2013, 05:36:32 posle podne »
po njenom ti ne bi mogao ni da primiš platu :)  npr. kako ti je ona rekla : ti meni daš tekući i kazes uplati mi dug. Ja odem u ptt i pokusam transakciju i oni mi kazu ovo je odbijeno račun nije validan . Gluposti .  Baš na protiv mene nervira kad vidim da ima 5 kartica u banci pa pocne da prebacuje sa jedne na drugu. Bitno je kad otvaras tekuci otvoris i dinarski i devizni, a sa kojeg racuna na koji ces ti da prebacujes to nije bitno. Bitno je da si ti vlasnik tih više racuna i bitno je da što manje prebacujes jer placas manje proviziju. U interesu banke da ima sto vise transakcija.


kartica povezuje sistemski racune... racun je isti samo za srbiju imaš prefiks rs broj ispred 160
Nikon D90
nikkor 18-105mm, Nikon AF 50mm f/1.8D,
Sigma 70-300mm f/4-5.6 APO DG MACRO SUPER 2
SB-900
manfrotto 055xprob,804rc2

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Moneybookers , Paypal, Payoneer...
« Odgovor #17 poslato: Septembar 19, 2013, 05:52:12 posle podne »
Slazem se ja sa tobom , nego tako mi rece ona, doduse znao sam da tu nesto nije uredu , posto mi je rekla da se negde raspitam koju karticu da uzmem , valjda bi u banci to trebali da znaju , to mi je pokazalo koliko sluzbenica upucena u internet transakcije:)

Van mreže tik-tak

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 689
  • Pol: Muškarac
  • ex djukxxx
    • Pogledaj profil
Odg: Moneybookers , Paypal, Payoneer...
« Odgovor #18 poslato: Septembar 20, 2013, 02:37:00 posle podne »
A kako je kod Paypal-a , da li tu ima godišnje/mesečno/ održavanje racuna ?  Da li možeš da otvoriš račun tek da ga imaš i da bude neaktivan tj ne koristiš ga a saldo ti je uvek 0.00 €/$/RSD   ?
Nikon D90
nikkor 18-105mm, Nikon AF 50mm f/1.8D,
Sigma 70-300mm f/4-5.6 APO DG MACRO SUPER 2
SB-900
manfrotto 055xprob,804rc2

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Moneybookers , Paypal, Payoneer...
« Odgovor #19 poslato: Septembar 20, 2013, 03:44:57 posle podne »
Koliko mi je poznato na Paypal account u Srbiji za sada ne mogu da se primaju uplate tj. može samo da se plaća.