Autor Tema: Korzika, plaza Palombaggia  (Pročitano 15321 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Emocija

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 929
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: Korzika, plaza Palombaggia
« Odgovor #20 poslato: Septembar 22, 2013, 09:55:37 pre podne »
Lepe fotografije. :) Možda nije u redu da izdvojim samo jednu,jer puno njih to zaslužiuje,a ipak imam želju da posebno pohvalim poslednju.

Van mreže Tyler Durden

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 497
    • Pogledaj profil
Odg: Korzika, plaza Palombaggia
« Odgovor #21 poslato: Septembar 23, 2013, 10:36:21 pre podne »
Odlicne fotke!
Ja moram da izdvojim IMG_3027.jpg i IMG_2552.jpg iz posljednje serije

Van mreže doktor 016

  • Član
  • **
  • Poruke: 190
    • Pogledaj profil
Odg: Korzika, plaza Palombaggia
« Odgovor #22 poslato: Septembar 23, 2013, 08:33:31 posle podne »
Svaka cast lepe fotografije :)

Van mreže alexlex

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 488
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Korzika, plaza Palombaggia
« Odgovor #23 poslato: Septembar 25, 2013, 12:31:00 posle podne »
Lepe fotke, narocito duge ekspozicije. Malo poradi na kadriranju. Prasina na senzoru vidljiva na "brzim" fotkama! ;)

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Korzika, plaza Palombaggia
« Odgovor #24 poslato: Septembar 25, 2013, 01:56:18 posle podne »
Hvala svima na pohvalama, bice jos fotki :)

Alexlex, da li bi mogao da preciziras koje su tacno primedbe na kadriranje? Bio bih zahvalan, samo tako sledeci put necu praviti iste greske :)

Pozdrav,

Marko

Van mreže alexlex

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 488
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Korzika, plaza Palombaggia
« Odgovor #25 poslato: Septembar 25, 2013, 03:10:04 posle podne »
Prvo sto mi pada u oko je da su skoro svi horizonti jako blizu ili na samoj polovini fotografije,  takodje distorzije nisi preterano sredjivao cini mi se.
Fotke sa jahtama su mi nepotrebne ovde jer to je motiv vidjen zilion puta u svim mogucim okruzenjima, nista posebno.
Bonifacio - prve dve fotke, izdvojeni stub stena, na sredini ili blizu sredine, ne istices ga nikako, ni kompozicijom ni obradom posle, predivna priroda ali za moj ukus preusko radjeno. Opet jahtice i gliseri, moglo je i bez njih. Zatim ponovo duga ekspozicija sa stubom stenom ali opet sve nekako nacentrirano, nista trecine, preseci i jos kojesta sto je moglo da se uradi. Opet preusko. Poslednje tri, nisi mogao da se odlucis sta hoces sa njima, dal dugu ili kratku ekspoziciju i naravno opet horizont po sredini, kao nozem preko torte! Generalno fotke su mi suvise hladne a prasina od senzora vidljiva na mnogim fotkama>
Da me ne shvatis pogresno, ovo sve govorim u najboljoj nameri jer imas odlicnu opremu i cini mi se da je potrebno samo malo vise razmisljanja prilikom rada. Vidis sto treba da se vidi, samo malo jos da poradis na tome kako to sve spakovati.
Pozdrav. ;)

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Korzika, plaza Palombaggia
« Odgovor #26 poslato: Septembar 25, 2013, 04:02:03 posle podne »
Nemoj se uopste brinuti za sujetu, vec sam nekoliko puta spomenuo da stvarno nemam sujete sto se toga tice. Tebi hvala puno za komentar ;)

Cuo sam jednom dobar komentar, dobru fotografiju ne treba objasnjavati (zasto, kako itd...). Ipak, moram pojasniti par stvari :)

- Prasina na senzoru... ovo najvise krivim svoj monitor koji vec duze merkam da menjam (mozda su i moje oci u pitanju) :). Cak i sad, vidim samo prasinu na IMG_0041.jpg sto je bio cist propust. Na ostalim sam popravio sve sto sam video prilikom obrade. Planiram da pazarim Dell 2713h ili 2711, ali polako, nece mi napraviti pare i imam druge prioritete trenutno :)
- Nisam znao da su brodici van mode :) Ovo su ipak i turisticke fotografije, uklanjanje tih stvari bi mi vise licilo na manipulaciju. Definitivno cu vise razmisliti o motivima sledeci put.
- Sve vreme sam razmisljao o horizontu dok sam fotkao, pa i prilikom obrade. Ja stvarno ne vidim nijednu fotografiju da je "dead center". Nije tacno na trecini u vecini slucajeva, ali iskreno nisam ni znao da bas mora da se meri u santimetar.
- Stub stena, tacno je da nisam dobro iskoristio to... iskreno, i sam sam imao osecaj da nisam iskoristio taj potencijal jer sam imao osecaj da je tu dok sam bio tamo, ali nikako nije "leglo kako sam zamisljao".
- Poslednje tri, definitivno nije isla duga ekspozicija, ne znam odakle ti to :) To je fotkano iz ruke, nije ni mogla duga da ide. Sto se tice horizonta, jedini nacin da se bas spakuje na trecinu jer bio drugaciji format fotke. Te fotke su nastale sa lokacija gde je bilo tesko pomeriti se i birati kadar. Izmedju opcije da menjam format, ukljucim nepotrebne detalje koje sam kropovao, padnem sa litice ili da priblizim blago horizont sredini (i dalje mislim da nije bas dead center) izabrao sam poslednju :)

Iskreno, hvala za kritike! :)




Van mreže alexlex

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 488
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Korzika, plaza Palombaggia
« Odgovor #27 poslato: Septembar 25, 2013, 04:10:11 posle podne »
OK za sujetu tj ego. Drago mi je da je tako jer ko nije spreman da primi dobronamernu (uvek subjektivnu kritiku), bolje da proda sokocalo i teglice i sedne u kladionicu! ;)
Pejsazna fotografija bas i nije turisticka po nekom mom vidjenju, tako da camci i ostala plovila treba da su negde drugde!
Sto se tice poslednje tri, kazem ti opet, nisi bio siguran sta mozes i hoces, po mom misljenju trebalo je znacajno sire! Zasto nisi tako uradio, bez zelje da te uvredim, nikoga bas nesto i ne zanima, rezultat se meri a ne izgovori! :) Postajes bolji kad nemas izgovor pred sobom, tada pocinje da se pojavljuje i licni stil u fotografiji, sto vidim kao ozbiljno dostignuce u ovom hobiju.
Eto ja toliko u ovoj temi, samo nastavi da skljocas, mnogo i jos vise od toga!
Pozdrav!

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Korzika, plaza Palombaggia
« Odgovor #28 poslato: Septembar 25, 2013, 04:16:10 posle podne »
"Zasto nisi tako uradio, bez zelje da te uvredim, nikoga bas nesto i ne zanima, rezultat se meri a ne izgovori! Postajes bolji kad nemas izgovor pred sobom, tada pocinje da se pojavljuje i licni stil u fotografiji, sto vidim kao ozbiljno dostignuce u ovom hobiju".

Ovim si sve rekao i ja nemam sta vise da dodam ;)

PS. U stvari imam :) Pohvale mi svakako gode, ali se najvise obradujem ovakvim komentarima. Shvatam koliko dnevno ovde fotografija bude postavljeno i svaku diskusiju oko moje fotografije gledam kao na privilegiju i sansu.
Iskreno, mozda mi nekad terminologija nije bas najjasnija. Kad kazes trebalo je sire na poslednje tri fotke, nasta tacno mislis? Sve tri su radjene na 17mm na FF. Mozda je glupo pitanje i vise se tice kompozicije nego tehnickog aspekta, ali moram pitati jer mi stvarno nije jasno :)

Hvala jos jednom! :)
« Poslednja izmena: Septembar 25, 2013, 04:22:15 posle podne od strane smarko »

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Korzika, plaza Palombaggia
« Odgovor #29 poslato: Septembar 25, 2013, 08:14:49 posle podne »
Odavno ne zađoh u ovaj deo foruma pošto su jedno vreme slabo pristizali sveži radovi...

Odlična serija. Kadrovi sjajni, obrada takođe. Ako ima nešto da se doda to je da bih voleo da je par prelepih fotografija napravljeno kasnije. Sunce je bilo jako i kontrasti nezgodni. Mislim pre svega na fotke od 0024 do 0041. Ako bih baš morao da izaberem neku koja mi je najviše srcu prišla to je ona u predvečerje sa jahtama 2588. Prava za merak. :) Imaš li koju varijantu bez ograde?

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Korzika, plaza Palombaggia
« Odgovor #30 poslato: Septembar 26, 2013, 02:52:01 posle podne »
Hvala Dux, sve uvaceno sa "tvojom" peticom ;)

Nemam bez ograde, jako teska pozicija sa fotkanje, na stativu na sred ulice. Nisam mogao ni minut da se namestam jer je sunce jako brzo zalazilo :)

Aleks, jel ovo dovoljno siroko? :) Jahtice uklonjene, trecina izmerena ;)

Plaza Rokaspina:







« Poslednja izmena: Septembar 26, 2013, 03:09:53 posle podne od strane smarko »

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Korzika, plaza Palombaggia
« Odgovor #31 poslato: Septembar 26, 2013, 03:15:19 posle podne »
ista plaza


Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Korzika, plaza Palombaggia
« Odgovor #32 poslato: Septembar 26, 2013, 03:32:10 posle podne »
Ponovo Bonifaccio.


Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Korzika, plaza Palombaggia
« Odgovor #33 poslato: Septembar 26, 2013, 03:42:47 posle podne »
.

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Korzika, plaza Palombaggia
« Odgovor #34 poslato: Septembar 26, 2013, 03:49:44 posle podne »
.

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Korzika, plaza Palombaggia
« Odgovor #35 poslato: Septembar 26, 2013, 04:22:24 posle podne »
.

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Korzika, plaza Palombaggia
« Odgovor #36 poslato: Septembar 26, 2013, 04:44:31 posle podne »
Jahtica je ostala na ovoj, mislim da je dobro legla :D


Van mreže škrabalica

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 629
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
    • Škrabalica
Odg: Korzika, plaza Palombaggia
« Odgovor #37 poslato: Septembar 26, 2013, 10:47:26 posle podne »
fina serija!
Canon EOS 550D (Kiss X4 Digital),
Canon EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS II,
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM,
Canon EF 50mm f/1.8 II,
Canon Speedlite 430EX II.

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Korzika, plaza Palombaggia
« Odgovor #38 poslato: Septembar 28, 2013, 02:43:42 pre podne »
Svaka čast. Izvini, ali toliko je lepo da ne želim da tražim greške.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Korzika, plaza Palombaggia
« Odgovor #39 poslato: Septembar 28, 2013, 03:02:07 pre podne »
Odlicne :)