Autor Tema: Rostiljijada Leskovac  (Pročitano 4730 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže doktor 016

  • Član
  • **
  • Poruke: 190
    • Pogledaj profil
Rostiljijada Leskovac
« poslato: Avgust 27, 2013, 09:20:36 posle podne »
Pocela rostiljijada, sveopsti haos u gradu koji mi bas ne prija. Evo samo nekih prvih utisaka, mozda ih bude jos. Meni se svidja pragnje odnosno prase i jagnje kao nevine zrtve ove manifestacije.

Van mreže doktor 016

  • Član
  • **
  • Poruke: 190
    • Pogledaj profil
Odg: Rostiljijada Leskovac
« Odgovor #1 poslato: Avgust 27, 2013, 09:39:20 posle podne »
Prase 2

Van mreže alexlex

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 488
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Rostiljijada Leskovac
« Odgovor #2 poslato: Septembar 02, 2013, 11:53:53 pre podne »
Bez ljutnje ali ovo su obicni snapovi koji su mogli biti uradjeni i mobilnim telefonom. Niti spadaju u ulicnu i urbanu fotografiju niti se na bilo koji drugi nacin mogu podvesti pod nesto vise od pukok happy triggering-a. Ako treba da objasnjavam fotkju po fotku a ti reci...

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Rostiljijada Leskovac
« Odgovor #3 poslato: Septembar 02, 2013, 02:21:24 posle podne »
Bez ljutnje alexlex ali sam ja ovakve slicne prodavao agenciji za 40 KM po jednoj fotografiji (iliti oko 20€ u prijevodu!).Ovo su odlicne fotoreporterske fotografije, koje oslikavaju trenutni dozivljaj, nije sve u poziranju i namjestanju, meni je ovo sa fotoreporterskog stanovista sasvim ok.
Ako cemo iskreno od pravih profesionalaca sam se nagledao mnogo vise mutnih fotki, od kojih bi se ocekivalo da naprave iole korektne fotografije.
« Poslednja izmena: Septembar 02, 2013, 02:25:38 posle podne od strane Tviti »
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže alexlex

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 488
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Rostiljijada Leskovac
« Odgovor #4 poslato: Septembar 02, 2013, 08:28:07 posle podne »
Bez ljutnje Tviti, ali cinjenica da si ti prodavao slicne fotografije nekome zaista nije relevantana stvar za ocenjivanje ovih fotografija. Zasto su po meni ovo lose (fotoreporterske!?) fotografije. Kada se fotografski "pokriva" neki javni dogadjaj, od fotografija ocekujem da prenesu ne samo nesto sto se popularno kaze "deo atmosfere" (sto moze biti bilo sta i cesto se koristi za maskiranje odsustva kreativnosti), vec da prenesu nesto sto je jedinstveno da taj dogadjaj. Sta je to jedinstveno, posebno, originalno, na ovim fotografijama u odnosu na dogadjaje, kakvih u Srbiji a verujem i sirom ex Yu ima na desetine?? Ja ne uspevam da vidim u cemu je prase na raznju fotoreporterski zapis vredan objavljivanja jer se pretpostavlja samo po sebi da tamo se jedu primerci te i slicnih vrste, kremiranih manje vise na slican nacin! Sta je to na toj fotki sto je identifikuje sa Rostiljadom, sto je to sto odslikava posebnost?
Ljudi kupuju rostilj!? Mazoretkinje jedu pljeske!? Big deal! Istu fotke mozes da napravis na skoro svakom seoskom vasaru ili manifestaciji u Srbiji (rostiljada, kupusijada, slaninijada, upisi_sam_po_zelji) a na njoj nema nista sto je posebno vezano za manifestaciju na kojoj sam nekada i bio i zaista ima itekako sta jedinstveno da se fotka. Nema ljutnje ali udari ovaj https://www.google.rs/search?q=prase+na+raznju&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=-dckUtWjOciChQfN14GIDQ&sqi=2&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1334&bih=960
Eto kako ja to vidim

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Rostiljijada Leskovac
« Odgovor #5 poslato: Septembar 02, 2013, 08:45:05 posle podne »
ok, samo kazem da nekad i snapshot moze biti lijep, treba covjeku onda ukazati gdje grijesi, znas....mnogo se raja ufurava sa nekim umjetnickim fotkama, pokusavajuci da budu najbolji od najbolji....ipak je ovo fotografija, bilo ona lose predstavljena nama ili dobro....meni licno ovo i pokazuje da je u pitanju Leskovac, po paprikama, po tezgama....znaci da je autor uspio da prenese atmosferu, ocito da nije rostiljijada u Japanu.....prema tome-dobre su fotke.Eh da, obicno se za fotoreporterske fotke izaberu dvije, mozda najvise tri fotke.....dovoljno je samo vidjeti ove ljute paprike što su ih poredali pa da vidis da je u pitanju jug Srbije....
« Poslednja izmena: Septembar 02, 2013, 08:48:13 posle podne od strane Tviti »
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Rostiljijada Leskovac
« Odgovor #6 poslato: Septembar 02, 2013, 10:22:35 posle podne »
Hajde da ne bacamo sveopšti hejt, već uočite neku stvar koja vam bode oči pa recite šta ne valja na fotkama.
Dakako da na fotkama nema ništa epohalno, ali takvo uopšteno diskvalifikovanje cele serije nije baš produktivno.
Sličnih serija ima po celom internetu, i mogu da izgledaju sasvim pristojno i funkcionalno.
Ako se ukaže na neke detalje, očekuje se da se naredni put takve greške neće ponavljati, a to je valjda i cilj.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Rostiljijada Leskovac
« Odgovor #7 poslato: Septembar 02, 2013, 10:44:24 posle podne »
Al se zarumenelo prasence :D

Slazem se sa Tvitijem i Croninom, nisu ove fotke nista novo i epohalno ali nisu bas ni toliko lose :) U principu ti na rostiljijadi i nemas jos ne znam kakve motive, imas standove, reke ljudi i binu gde ide muzika...Tako da je to jako slicno kao i ostale slicne manifestacije , nema tu izmisljanja tople vode :) Eto ona fotka za mazuretkinjama , trebao si korak nazad da joj ne iseces nogu...Mozda si mogao malo da menjas uglove fotkanja....Na prvoj fotki od onih paprika i samog standa su neki majstori iseceni , e tu da si malo  probao razlicite uglove sigurno bi dobio bolju fotku ... Mozda da si uradio jednu close-up majstora kako pravi pljeku , sta znam :) Samo vezbaj  :)

Skoro sam cuo nesto jako korisno...Kada vam nesto zapadne za oko da fotkate , nemoj te opaliti jednom i otici , nego se malo prosetajte i isti motiv par puta fotkajte...Cim ste zastali da izvadite aprat i da fotkate ima sigurno razlog , samo ga treba lepo uklopiti u fotku  :)

Van mreže doktor 016

  • Član
  • **
  • Poruke: 190
    • Pogledaj profil
Odg: Rostiljijada Leskovac
« Odgovor #8 poslato: Septembar 04, 2013, 10:39:03 posle podne »
Zahvaljujem na kometarima, postavka ovih fotografija nije imala nekih vecih pretenzija osim da zabelezim ovaj dogadjaj u Leskovcu, Iskreno ni je ne mislim da su nesto posebno slazem se sa svim dobronamernim komentarima i ukazivanju na greske kojih sam i sam bio u samom startu svestan ali bolje nisam imao.  Btw bez zelje da ulazim u polemiku ja nisam ni foto reporter i umetnicki fotograf vec foto amater koji voli da slika kad za to ima vremena i volje, nekad ispadne dobro a nekad lose i glupo, ali kada bi objavljivali na ovom forumu samo uspele fotke on ne bi ni postojao Odlicno znam da kritikujem i verijte mi veci  sam sebi kriticar nego vi. Osim zelje da se prosetam u onoj guzvi i isprobam novi Nikon d3100 u nocnim uslovima nisam imao druge namere. Pozdrav kolegi koji je inspirativno osuo paljbu da pogleda i druge moje fotke

Van mreže sergio

  • sergio
  • SuperModerator
  • Senior
  • **
  • Poruke: 574
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Rostiljijada Leskovac
« Odgovor #9 poslato: Septembar 04, 2013, 10:53:11 posle podne »
Doktore 016, al' te snima ona tetka na prvoj  :) Fotografi su omiljeni kod zenske populacije  .... Samo napred. Vezbanjem se uci ...
EOS 30 D / EF-S 17-85mm 1:4-5.6 IS USM / 50mm f1.8  / EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS  /  Canon 35-80mm f/4-5.6 (bez prednjeg stakla :) / Speedlite 580EX II

Van mreže doktor 016

  • Član
  • **
  • Poruke: 190
    • Pogledaj profil
Odg: Rostiljijada Leskovac
« Odgovor #10 poslato: Septembar 04, 2013, 11:01:05 posle podne »
Sergio to moze biti posebna filozofska rasprava zasto zene simpatisu fotografe i slikare, hvala na ohrabrenju Pozdrav

Van mreže doktor 016

  • Član
  • **
  • Poruke: 190
    • Pogledaj profil
Odg: Rostiljijada Leskovac
« Odgovor #11 poslato: Septembar 04, 2013, 11:02:37 posle podne »
Zaboravio sam najvaznije simpatisu i doktore znaci doktor plus fotograf zagarantovan uspeh  ;D