Autor Tema: Kako početi od 0 ?  (Pročitano 17139 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Kako početi od 0 ?
« Odgovor #20 poslato: Avgust 17, 2013, 04:16:18 posle podne »
Verovatno je Milos mislio da povede modele , pa da ih fotka  :) U svakom slucaju mora MR  :)


Van mreže HitmanforMNE

  • Član
  • **
  • Poruke: 103
  • Pol: Muškarac
    • ljubomirgrgurovic
    • Pogledaj profil
    • Grgurovic
Odg: Kako početi od 0 ?
« Odgovor #21 poslato: Avgust 18, 2013, 01:34:51 pre podne »
Samo ja da nadjem "fini" par. Zato sam se i odlucio za studio i da slikam pomorandze :P :D

Van mreže MB maneken

  • Junior
  • *
  • Poruke: 12
    • Pogledaj profil
Odg: Kako početi od 0 ?
« Odgovor #22 poslato: Oktobar 10, 2013, 12:49:12 posle podne »
uzmete metar sa metar ipo jupidura providnog....iskrivite ga u obliku S (ne bas ali tako nekako , ne znam drugacije da objasnim). Na metar od iskrivljenog dela jupidura stavite beli hamer , blic glavom pucate u hamer

Super je ispala izolacija, samo mi nije jasna postavka sa jupidurom, jel mozes da uslikas postavku sa strane pa da nam ovde postavis?


poz.
Canon 600D
EF-S 18-55/3.5-5.6 IS II, EF-S 60mm f2.8 Macro
YN568EX-II, YN560-III

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Kako početi od 0 ?
« Odgovor #23 poslato: Oktobar 10, 2013, 05:13:09 posle podne »
Vreme pomorandži, jabuka i sličnih voćki i povrćki je prošlo. To može da se fotka ali će se prodavati ponekad i pomalo u partner programu i po nekim smešnim cenama. Što bi se reklo - od tog posla nema leba!

Svi oni koji misle da se stock fotografijom mogu baviti pomoću štapa i kanapa, stiropora i čaršafa sa nekim kit-shit staklićima moj savet je da odmah počnu da razmišljaju o nekom drugom poslu i da ne gube džaba vreme, novac i resurse. Da je ovo kojim slučajem 2004. ili 2005. to bi bilo u redu. Ovako, bolje je manuti se ćorava posla.

Ko danas hoće da se bavi stock fotografijom treba mu pre svega dobra oprema (aparat i objektivi), dobar prostor za studio i solidna oprema u njemu. Nakon toga treba mu dobra organizacija i solidna količina novca da sve to pogura napred i kad sve to pripremite potrebno je dosta dugo vremena da se izgradi portfolio i da se stekne potrebno iskustvo. Onda polako da krenu da se vraćaju uložena sredstva ali tek onda i polako!
Ko nije u stanju da to pripremi pre nego što krene, bolje da ne pokušava uopšte. Eto. To bi bio neki moj onako drugarski savet.

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Kako početi od 0 ?
« Odgovor #24 poslato: Oktobar 10, 2013, 10:24:49 posle podne »
Mb hocu ovih dana , okacicu postavku....

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Kako početi od 0 ?
« Odgovor #25 poslato: Decembar 09, 2013, 03:46:48 posle podne »
Ostao sam duzan objasnjenje, evo slike koju sam sam crtao , ali kao da je crtalo dete od 3 godine , ali nadam se da se vidi poenta i postavka :)


Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Kako početi od 0 ?
« Odgovor #26 poslato: Decembar 09, 2013, 10:07:22 posle podne »
A jesi ga nacrt'o....svaka ti dala.......... vode iz bokala... :D ;) :P

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Kako početi od 0 ?
« Odgovor #27 poslato: Decembar 09, 2013, 10:23:08 posle podne »
A jesi ga nacrt'o....svaka ti dala.......... vode iz bokala... :D ;) :P

Hahhaha ali se nadam da ste shvatili poentu:)

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Kako početi od 0 ?
« Odgovor #28 poslato: Decembar 10, 2013, 08:35:45 pre podne »
;)

Van mreže HitmanforMNE

  • Član
  • **
  • Poruke: 103
  • Pol: Muškarac
    • ljubomirgrgurovic
    • Pogledaj profil
    • Grgurovic
Odg: Kako početi od 0 ?
« Odgovor #29 poslato: Decembar 20, 2013, 03:52:35 pre podne »
Ostao sam duzan objasnjenje, evo slike koju sam sam crtao , ali kao da je crtalo dete od 3 godine , ali nadam se da se vidi poenta i postavka :)



E ovo mi je trebalo :DD
Bas ti hvala :))

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Kako početi od 0 ?
« Odgovor #30 poslato: Decembar 20, 2013, 01:35:46 posle podne »
Nema na cemu:) Inace taj materijal neko zove i juvidur a ima i neki treci naziv , ali sam zaboravio kako se zove:)

Van mreže MB maneken

  • Junior
  • *
  • Poruke: 12
    • Pogledaj profil
Odg: Kako početi od 0 ?
« Odgovor #31 poslato: Januar 31, 2014, 09:10:31 posle podne »
Ostao sam duzan objasnjenje, evo slike koju sam sam crtao , ali kao da je crtalo dete od 3 godine , ali nadam se da se vidi poenta i postavka :)

Pozdrav svima, ja sam tek poceo da ucim. Super sto ovo postavio, dosta znaci ali ima jos dosta nejasnoca. Jel mozes da fotografises postavku da vidimo jos bolje.

Zanima me od cega je napravljen nosac, koje debljine je jupidur? Vidim da ga ima raznih debljina

http://www.sitologika.rs/index.php?option=com_content&view=article&id=99&Itemid=98


Canon 600D
EF-S 18-55/3.5-5.6 IS II, EF-S 60mm f2.8 Macro
YN568EX-II, YN560-III

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Kako početi od 0 ?
« Odgovor #32 poslato: Januar 31, 2014, 09:15:48 posle podne »
Pa klasicni metalni nosaci sa postoljem i sipkom koja ih povezuje...Juvidur je 1 mm debljine ...Za fotkanje seta ne mogu nista da ti obecam , posto imam puno posla , pa kad budem radio nesto sa ovom postavkom okacicu fotke ovde:)

Van mreže MB maneken

  • Junior
  • *
  • Poruke: 12
    • Pogledaj profil
Odg: Kako početi od 0 ?
« Odgovor #33 poslato: Januar 31, 2014, 09:40:14 posle podne »
Gledao sam ove tvoje linkove u potpisu, svaka cast :) Fotografisi neku pocetnicku postavku... posto vidim dosta profi opreme kod tebe... tj. pokazi nam kako sa malo moze da se napravi puno, znaci bez profi opreme.... tipa dve blic glave ili tri... bez soft boxa... bas nesto za pocetnike.

Ja sam nesto eksperimenstao sa
http://www.ebay.com/sch/i.html?_trksid=p2050601.m570.l1313.TR0.TRC0&_nkw=White+Photo+Studio+Shooting+Tent+Light+SoftBox+Soft+Box+&_sacat=0&_from=R40
i dva blica... pa dodavao stone lampe... ali nema onakve pozadine i ostrine kao sto je tvoja :)

imam Canon 600d sa kit objektivom pa sam kupio  EF-S 60mm f2.8 Macro ali mi se on nije pokazao dobro sa mojom postavkom. Planirm da kupim Canon EF 50mm f/1.8 II... Kada fotkam napolju nemam problem... ali kada fotkam tako nesto malo na postavci... imam problem... uglavnom me odbijaju tada sa obrazlozenjem:

1.  Poor Lighting--Image has exposure issues and/or incorrect white balance.

2.  Focus--Image is not in focus or the focal point is not appropriate for the composition






« Poslednja izmena: Januar 31, 2014, 10:10:09 posle podne od strane MB maneken »
Canon 600D
EF-S 18-55/3.5-5.6 IS II, EF-S 60mm f2.8 Macro
YN568EX-II, YN560-III

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Kako početi od 0 ?
« Odgovor #34 poslato: Januar 31, 2014, 09:59:52 posle podne »
http://pcfoto.biz/digitalnifotoaparati/studio/kako-da-vam-inspektor-ne-odbija-fotke!!!/

Okaci ovde te fotke koje ti odbijaju pa cemo da vidimo o cemu se radi.

E sad bez opreme ne ide bas lako :) A i moras da budes konkretniji za postavku svetla , sta tacno planiras da fotkas, portrete, feshn, hranu, tablet itd.. Ovaj link ne mogu da otvrim pa ne vidim sta si koristio:) U svakom slucaju mozemo da nastavimo u ovoj temi koja mi se cini srodna za tvoja pitanja:)

Van mreže MB maneken

  • Junior
  • *
  • Poruke: 12
    • Pogledaj profil
Odg: Kako početi od 0 ?
« Odgovor #35 poslato: Januar 31, 2014, 10:17:57 posle podne »
Ispravio sam link,  fotkam metkove - bullets, oni se presijavaju... kao mesing... ivice mi nisu ostre... pa ne mogu da postignem veliku dubinsku ostrinu... kada se odaljim... moram dosta da kropujem...

jednostavno ineresuje me postavka za npr. ovako nesto... samo sto su moji metkovi sjajniji pa ima vise presijavanja...


« Poslednja izmena: Januar 31, 2014, 10:26:02 posle podne od strane MB maneken »
Canon 600D
EF-S 18-55/3.5-5.6 IS II, EF-S 60mm f2.8 Macro
YN568EX-II, YN560-III

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Kako početi od 0 ?
« Odgovor #36 poslato: Januar 31, 2014, 11:05:07 posle podne »
Izabrao si jako tesku stvar za fotkanje:) Za to ti je neophodan softbox plus jos jedan difuzor , koji treba da stavis u polukruznom obiliku da prati konturu metka koji je sjajan da bi dobio lep gradiant :) Naravno moras da zastitis sve od refleksija idt:)

I ova fotka koju si zakacio nije dobara ima lose refleksije ali ajde:)

Belinu mozes dobiti preko jupirudra kako sam napisao:) Ostrinu u dubinu na ovu kolicinu metaka jedino mozes da dobijes focus stakingom  ( iimas na forumu kako to da uradis) ili da ides na f16 f 18 , ali tada dolazi do defrakcije:)


Se spremas za prijemni? Ako se spremas za pocetak izaberi nesto lakse:)

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2687
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Kako početi od 0 ?
« Odgovor #37 poslato: Januar 31, 2014, 11:17:05 posle podne »
Hm, ako ti smetaju refleksije možda je rešenje nešto starija municija , npr ona dedina iz II sv.rata.  ;D
Ona je sigurno dovoljno matirala i na nju se uhvatilo sve i svašta, pa za refleksiju-nema da se sekiraš.
A tek o osećaju trodimenzionalnosti i dubine upšte nemoj da brineš.

E sad ili da poslušaš Serb-a ili u potragu po starim krčazima, šupama...budžacima. :)
« Poslednja izmena: Januar 31, 2014, 11:20:29 posle podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže MB maneken

  • Junior
  • *
  • Poruke: 12
    • Pogledaj profil
Odg: Kako početi od 0 ?
« Odgovor #38 poslato: Februar 01, 2014, 12:07:51 pre podne »
Izabrao si jako tesku stvar za fotkanje:) Za to ti je neophodan softbox plus jos jedan difuzor


Draz je u tome da uslikas ono sto nije lako a tu je i izazov. Napravicu onda neki DIY softbox a i difuzur... ajde kada budes imao vremena i za to skiciraj postavku... da vidim kako si ti to zamislio.

Ja gledah nesto ovako, ali mi opet ne uspeva...
https://www.youtube.com/watch?v=dgmZJ3syXbE

Sad sam uzeo da citam o focus stakingu.

Inace primljen sam na SS pre 7 meseci a ove na IS nisam uspeo da impresioniram, pa mi je cilj da prodjem na IS. Nemam staru municiju, jedino da je zakopam pa da izvadim posle godinu dana :)
Canon 600D
EF-S 18-55/3.5-5.6 IS II, EF-S 60mm f2.8 Macro
YN568EX-II, YN560-III

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Kako početi od 0 ?
« Odgovor #39 poslato: Februar 01, 2014, 12:24:39 pre podne »
Slazem se da nije draz ali za prijemni , manje vise te briga samo da prodjes:)

Isto ovako uradi kao ovaj sa youtuba , samo ovaj akril sto on ima zaobli u polu krug (nadam se da me razumes)  i dobices on sto hoces...On je stavio akril ravno zato sto je i predmet ravan , ali cim imas neka krivljenja , a metak ima moras sa difuzorom da pratis linije da dobije taj lepi grediant :) Slicno je je i za prstenje :) Ovo pricam kad se radi sa blicevima i blic glavama...One matiraju sjaj predmeta zato se stavljaju ovakvi difuzori:)

Postavi fotke koje si slao na is pa cemo ti pomoci da resis te problemcice koje imas..:) A prijemni na IS i na SS su drugaciji skroz , na IS salji jednu studisku , jednu sa ljudima , i jedan pejzaz npr :)

P.S Ni ovom sa jutuba nije najsrecniji grediant u levom gornjem uglu ( kad mi gledamo) mu je malo pobegao:)