Autor Tema: Horizont  (Pročitano 2962 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Horizont
« poslato: Jul 21, 2013, 11:38:42 pre podne »
Slobodan vikend, lepo vreme, ukucani se svi negde razbezali, telefon zvoni...
Kolega s posla kupio svoj prvi DSLR, pre nekih mesec dana i u medjuvremenu prikupio od mene foto-literaturu,
dokupio nesto sitne neophodne opreme, torbicu, CPL...
Kaze, ne snalazi se i dalje, pa ako nemam sta da radim da odemo malo u foto setnju.
Reko' taman, nisam nista slikao, ne pamtim.

Izaberemo lokaciju, utanacimo vreme, pa put pod noge...
Pitanja ko pleve, sve bi da zna, pruzio korak kao da ce motivi da mu uteknu, mislim se stani malo,
dizi rucnu Bole...nismo na maratonu.
Namestimo lepo vrednosti na aparatu, ja zapalim cigaru(nikako da batalim, al' nekad dobro dodje >:D) i
pocnemo "cas".

Otvori oci, merkaj, zamisljaj, stvaraj ideju u glavu, korak napred-nazad, levo-desno, cucni, popni se na klupu...
Probudi interes kod posmatraca(nastale fotke), ponudi mu nesto sto njegovo oko nije naucilo da vidi ili
nikad nije obracalo paznju, na stvari koje su tu, svuda oko nas.
Koristi mastu, igraj se s linijama, dijagonalama, prati svetlo, ne bezi od senke, budi strpljiv, cekaj momenat...

U celoj prici i sada vec laganom koraku, naidjemo na mostic, koji vodi preko nekog kanala i koji sami
po sebi vec daju dovoljnu kulisu za lepu fotografiju, stanemo da fotkamo.
Dok je on odmah, k'o na na komandu, ispucao rafal(nemam nista protiv), morao sam opet da "dizem rucnu"...
Niko nas ne juri, imamo vremena, obidji malo, promeni perspektivu, nateraj vlastitu zenicu da se
pogledom kroz trazilo iznenadi, obraduje. Uz malo srece, slicne emocije ces probuditi i kod posmatraca.
Nailazi devojcica na trotinetu, u pratnji(pretpostavljam) bake i deke, svi doterani u letnje, pastelne boje,
sesirici, lagan hod...aparat je vec u "gotovs" modu, iskoristi priliku, momenat...kadriraj, ubaci u motiv, ukomponuj...ozivi most, napravi fotografiju.

Posmatram ga, dok "lista" novo nastale fotke, vidim smesi mu se brk, vedri mu se celo, upavo mu se prosirio vidik, horizont...ponestalo je i pitanja.
Naravno, ima ih jos, uvek ce ih i biti, a tako i treba da bude, al' to za neki drugi cas...

Pozdrav :)
 
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Horizont
« Odgovor #1 poslato: Jul 22, 2013, 08:42:11 posle podne »
Like :)
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže Jacques

  • Junior
  • *
  • Poruke: 20
    • Pogledaj profil
Odg: Horizont
« Odgovor #2 poslato: Jul 22, 2013, 10:20:08 posle podne »
Kao da sam citao odlomak iz neke knjige, lepo napisano, jedina mana sto je kratko, taman se uziveo kad kraj casa. Sada ostaje cekanje drugog casa . . .

Van mreže ZlatkoZ750

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 351
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Horizont
« Odgovor #3 poslato: Jul 28, 2013, 03:28:26 posle podne »
Voleo bi i ja imati takvog profesora u blizini.
Canon 450D
canon efs18-55mm is
canon ef 70-300mm is usm
sigma 10-20mm ex dc
canon ef 50mm f/1.4 usm

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Horizont
« Odgovor #4 poslato: Jul 28, 2013, 06:16:14 posle podne »
...amaterska posla ;)
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II