Autor Tema: Izlozba "Zamrznuti tonovi" Marka Ristica  (Pročitano 2883 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Izlozba "Zamrznuti tonovi" Marka Ristica
« poslato: Jul 09, 2013, 01:41:05 posle podne »
Dugogodišnji fotografski rad glavnog i odgovornog urednika magazina „Nocturne“ Marka Ristića, iskustveni momenti klimaksa sa hiljada koncerata sabrani i odabrani čine izložbu „Zamrznuti tonovi“. Tronedeljna postavka biće otvorena 9. jula u 19 časova u holu sale Amerikana Doma omladine Beograda ekskluzivnim akustičnim nastupima rastmana Hornsman Coyote-a, punk-rokera Tea Break, benda Mortal Kombat i veterana srpskog melodičnog panka Oslobodioca.



Izložba nedvosmisleno pokazuje vitalnost i bogatstvo domaće scene i zadovoljstvo prijemom stranih umetnika koji su gostovali na našim binama. Zaustavljeni pokreti, zamrznuti tonovi, na fotografijama kao da vrište da se nastave u punoj snazi savršenog trenutka u vašoj mašti ili sećanju. Deo je kulturne misije samog autora, magazina „Nocturne“ i njihovih prijatelja da ovu izložbu vidi što više ljudi širom regiona.

O svojim fotografijama Marko kaže: „Digitalna fotografija je donela obilje mogućnosti i dostupnost tehnologije, ali nije smanjila odgovornost autora da zgrabi momenat i da ga prenese publici. Fotografišem ono za šta živim, taj trenutak proslave života na rok koncertima, kada je sve u sinku, i publika i umetnici i zvuk i svetlo i pokret i raspoloženje...“

Izložbu organizuju Udruženje „Šta hoćeš“, Dom omladine Beograda, Nocturne magazin i Balkan Music Box.


Pa ko hoce, neka dodje...mozda sam kasno javio, ali skroz sam zaboravio da postavim na forum :)
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Izlozba "Zamrznuti tonovi" Marka Ristica
« Odgovor #1 poslato: Jul 10, 2013, 11:23:53 pre podne »
Da ne ostane mrtvo slovo na forumu :) ... hvala na informaciji. Nisam stigao da odem, ali sam poslao juniora ... koji se vratio odusevljen.

tako da... hvala ;)

Ja cu vec nekako nabosti neki od ovih dana.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Izlozba "Zamrznuti tonovi" Marka Ristica
« Odgovor #2 poslato: Jul 10, 2013, 05:14:00 posle podne »
Bilo je super na otvaranju...kada je bila izlozba u Obrenovcu, bilo je vrh, ali sinoc je bilo jos bolje sa onim svirkama...cak je na kraju bio i bis za Oslobodioce :D...fotkao sam, ali sa Markovim aparatom, tako da sam mozda ufotkao i tvog juniora :D
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com