Autor Tema: Nacin fotografiranja  (Pročitano 8790 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže SaleSk

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 465
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Nacin fotografiranja
« poslato: April 23, 2008, 11:06:01 posle podne »
Nekada prosto ne mozes da se dokazes sa nekim ljudima da je nacin slikanja stvar ukusa...
I stilovi su razliciti.....
Sa mojim drugom smo se malo prepirali oko nacina slikanja....Prvo je onn mene, pa sam ja njega...Malo su slike razlicite, ali vazna mi je bila ideja i nacin na koj je to uradjeno...Na prvoj slici su mi noge otsecene, sto nije trebalo da se desi, ali on me ubedjivao da nisu mu bile bitne noge, vec crkva....Moje misljenje...u tom slucaju ja sam mogao da budem u zadnjem planu sitan i bez presecene noge ili slucaj kao na drugoj fotografiji gde sam ga ja slikao.....samo sto bi on bio u prednjem planu, objekt u zadnjem, mada i ona nije nesto narocito idealna...Slike su sa razlicitog mesta, ali kao ideja....Znaci...po meni u prvoj fotki bi ipak trebao da budem ceo...trebao sam samo da se povucem jos jedan korak, po njemu ne...nisam mogao da mu dokazem...Ali ipak...to je bila cela prica....a druga slika mi je sasvim Ok jer i objekat i covek se lepo vide a i slika mi je nekako onako pristupacnija...neznam kako da objasnim...
Dusevni bolesnik nikada ne napada bez razloga. U tome se razlikuje od normalnih ljudi.

Canon PowerShot S110 / Canon PowerShot A570 IS

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nacin fotografiranja
« Odgovor #1 poslato: April 23, 2008, 11:17:49 posle podne »
Na prvoj slici vise smeta "odsecena" devocica od odsecenih nogu.

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nacin fotografiranja
« Odgovor #2 poslato: April 23, 2008, 11:25:59 posle podne »
Kvalitet slike je dobar,nego mi na prvoj smeta ona cura(ustvari dvije cure koje kao da su izdzogirale iz crkve),mislim,ipak bi trebalo se malo ljepse obuci kad se ide u vjerske objekte od obicne trenerke! >:(
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže SaleSk

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 465
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nacin fotografiranja
« Odgovor #3 poslato: April 23, 2008, 11:29:55 posle podne »
zbog guzve uletela u kadar...nedelja, lepo vreme :) guzva....Sv Bogorodica je na planini Vodno pored Skoplja i za vikend je prepuno...Sport i rekreacija :)
Dusevni bolesnik nikada ne napada bez razloga. U tome se razlikuje od normalnih ljudi.

Canon PowerShot S110 / Canon PowerShot A570 IS

Van mreže bozapub

  • Junior
  • *
  • Poruke: 1
    • Pogledaj profil
Odg: Nacin fotografiranja
« Odgovor #4 poslato: April 24, 2008, 09:11:17 pre podne »
Pa bolja ( tehnicki kao i kompozicijski korektnija ) je druga.
Prva je klasican ( da klasicniji ne moze biti ) snapshot bez iole razmisljanja o kadru ( sto se vidi po odsecenim nogama, detaljim u kadru, mestu snimanja itd ).Mogao je, npr, da cucne i dobio bi na perspektivi ( crkva izgleda vece ).
Druga je korektnija ( a, bila bi jos bolja da se lik pomerio u, nase, desno-do drveta ) jer bi ' pustio ' pogled ka crkvi i istu u kadar.
Pozdrav

Van mreže SaleSk

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 465
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nacin fotografiranja
« Odgovor #5 poslato: April 24, 2008, 09:57:22 pre podne »
Da... potpuno se slazem sa tvojim razmisljanjem... ;)
Dusevni bolesnik nikada ne napada bez razloga. U tome se razlikuje od normalnih ljudi.

Canon PowerShot S110 / Canon PowerShot A570 IS