Autor Tema: Svetlo za video  (Pročitano 23323 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže dax plavers

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 591
    • Pogledaj profil
Svetlo za video
« poslato: Jun 09, 2013, 12:43:06 posle podne »
Cao  :D
Kako sam kupio 5dmk2 i skontao da imam ok video,htedoh malo da se time pozabavim. Interesuje me svetlo a vidim da su tu neke druge mere,oznake i skracenice.. Zanima me kako izracunati ekvivalent LM i GN!? Gledao sam malo po stranim forumima al nisam bas skontao..
I jos nesto. Jel koristio neko one gradjevinske reflektore?! Jeftini su dosta a ja bi ih nekako reflektovao od kisobrana,ne driketno. Iskustva?!
Cao  ;)

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Svetlo za video
« Odgovor #1 poslato: Jun 09, 2013, 01:10:19 posle podne »
Ja ti samo mogu rec da sam probao s tim gradjevinskim reflektorima od 500W i jadan je rezultat, eto toliko, ne zamajavaj se beze s tim ;)

Van mreže dax plavers

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 591
    • Pogledaj profil
Odg: Svetlo za video
« Odgovor #2 poslato: Jun 09, 2013, 07:27:22 posle podne »
Nemoz proc jeftino,pa to ti je.. >:D
A GN i LM? Znas sta o tome?!

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Svetlo za video
« Odgovor #3 poslato: Jun 09, 2013, 07:30:52 posle podne »
Slabo, cekaj nekog iskusnijeg.
Danas sam opet trazio po garazi taj reflektor da probam, 500W je, f4.5 i iso1600 da se dobije lijepo eksponirano lice u srednje mracnom prostoru, na oko 1,5m udaljenosti, direktno svjetlo ;)

Van mreže dax plavers

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 591
    • Pogledaj profil
Odg: Svetlo za video
« Odgovor #4 poslato: Jun 09, 2013, 07:47:44 posle podne »
Uf..ja sam kontao nesto na iso 100. Imas ti iskustva,barem teoretskog,u videu?! Programi za obradu,svetlo,timelaps..!?

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Svetlo za video
« Odgovor #5 poslato: Jun 09, 2013, 08:13:52 posle podne »
Imam, al hajde na pp sve sto te zanima, malo je lakse i brze, a nije problem ni ovdje.
Saljem ja video, ako hoces sad cu ti snimit kako to izgleda na ISO 100 i poslat, ustvari evo odoh pa da vidis ;)

Van mreže multipleggo

  • Član
  • **
  • Poruke: 114
    • Pogledaj profil
Odg: Svetlo za video
« Odgovor #6 poslato: Jun 09, 2013, 08:24:26 posle podne »
Daj ovde da svi vidimo.  ::)

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Svetlo za video
« Odgovor #7 poslato: Jun 09, 2013, 08:31:17 posle podne »
Pa pazi, ti ono bjese imas MkII, on se i tako mnogo bolje nosi sa vecim iso-m mada i moj 600d ne pravi razliku izmedju iso 100 i 800.
Evo, ovdje skini zip datoteku, iso 100 i iso 800, f3,5 i 1/50 inace ovo zadnje je idealno za full hd video sa 25 slicica, da imam jaci svjetlosni objektiv vjerovatno bi bilo zapravo i dobro, u kombinaciji sa mozda kakvim velikim difuzerom, zapravo obavvezno bi ga trebalo imat za ovakav vid svjetlosti. Opet je ovo bilo direktno svjetlo na oko metar, metar i po, manje vise.

http://www.uploadmb.com/dw.php?id=1370802327

Da napomenem da je u pitanju halogeni reflektor, ne led. I da bi ti vjerovatno ovakva 2 -3 radila posao, uzmes ih sa stojalom za male pare, drugi vid jaceg a u barem pribliznoj cijeni tesko da ces pronac.

Van mreže dax plavers

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 591
    • Pogledaj profil
Odg: Svetlo za video
« Odgovor #8 poslato: Jun 09, 2013, 09:54:18 posle podne »
Evo moj video.Meni izgleda shit.Neznam jel to do quicktimeplejera il je video sam po sebi sranje.Uglavnom,juce sam kao probao video prvi put..Neke snimke sam vise osvetlio,neke manje al ne sa iso vec sa blendom i ekspozicijom..ovaj snimak sam stavio jer je ispod 100mb. Inace,uskoro bi trebao apgrejdat komp pa bi i neki program za video. Neka preporuka!?  Pucam na stock video,imaj to u vidu prilikom preporuke programa.
I da,mozemo ovde na javno..mozda nekom bude jos od koristi.
http://www.uploadmb.com/dw.php?id=1370807312

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Svetlo za video
« Odgovor #9 poslato: Jun 09, 2013, 10:08:10 posle podne »
Pa After Effects, u to nema sumnje. Lako su uci, ima slicnosti s PS-om i ama bas sve mozes odradit ;)
Ovom video nista ne fali, zaboravi na zmiranje prilikom snimanja, daj 100 eur i kupi sebi slajder ili jos bolje Glidecam 2000 i digni video na nov nivo.

Evo primjer sa Glidecamom i 600D ;)
Made in Singapore - Canon EOS 600D - Glidecam HD-2000

Van mreže dax plavers

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 591
    • Pogledaj profil
Odg: Svetlo za video
« Odgovor #10 poslato: Jun 09, 2013, 10:37:03 posle podne »
Jel to kao ovako nesto http://foto-klik.si/video-dslr/video-stabilizator-genesis-steadycam-pro-3.0-dslr.html
Imam plan za to al malo nisam siguran u sve to..koliko to stavrno stabilizuje sliku?! i jel moze taj stabilizator da se instalira na onaj mali dolly!?
I sta,tebi taj moj video izgleda ok?! (ne racunaj horizonte i zum)

Van mreže dax plavers

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 591
    • Pogledaj profil
Odg: Svetlo za video
« Odgovor #11 poslato: Jun 09, 2013, 10:39:08 posle podne »
A mozes mi malo pojasniti razliku izmedju slajdera i ovog stabilizatora!? Osim ove vidljive..Kakve scene moze jedan a da ne moze drugi da odradi?!

Van mreže dax plavers

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 591
    • Pogledaj profil
Odg: Svetlo za video
« Odgovor #12 poslato: Jun 09, 2013, 10:41:19 posle podne »

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Svetlo za video
« Odgovor #13 poslato: Jun 09, 2013, 10:47:11 posle podne »
Pa pazi u sustini su potrebna oba, kao i video glava, ali ti znas sta ti treba za stock, tj sta ces snimat, pa se na osnovu toga orijentisi, tu ti niko pomoc nece moc.
Video malo prekadriraj sledeci put, smiri sliku, stavi ga na stativ i salji ;)
Onaj video je bez naknadne stabilizacije, znaci samo slajedr, mozes trcat i slika ce bit mirna ;)
Inace malo je upotrebljiviji od slajera, al opet kazem, to je do tebe.
Ovaj video ci malo vise pomoc da shvatis sta zapravo sve nudi ova vrsta stabilizatora:
Glidecam HD-2000 Test + Canon 5D Mk iii

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Svetlo za video
« Odgovor #14 poslato: Jun 09, 2013, 11:57:12 posle podne »

Van mreže dax plavers

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 591
    • Pogledaj profil
Odg: Svetlo za video
« Odgovor #15 poslato: Jun 10, 2013, 08:38:07 pre podne »
Bome...A sta mislis o ovom sto sam ti poslao u linku,sa dve rucke i ide preko ramena?! Nisam bs nasao na netu prezentacije...
A za stock imam milijardu ideja,al i njih se moze izvesti na milijardu nacina. Pa me zato zanima sta radi slajd a ne rada stabilizator i obrnuto?! Konam da je slajd kao dolly,a?!

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Svetlo za video
« Odgovor #16 poslato: Jun 10, 2013, 08:52:32 pre podne »
Pa manje vise je isto kao i dolly, samo sto slajder kacas na stativ.
Onaj nosac za rame sam nasao sinoc snimak s njim i ne privlaci me...
ZOO Wrocław

Ja nemam uopste ideja za video, skroz sam ih izgubio, nisam poslao video preko pola godine, sramota za mene :D
Sto se tice slanja videa kad pocnem a pocet cu :D ti si me navukao na to ponovo ;) slat cu samo na IS, previse vremena oduzimaju drugi sajtovi za video, a jos gore jedni hoce ovaj kodek, drugi onaj, pa sam rendao uvjek isti video rendao na dva nacina... Na IS i tako sam primljen video pa sto da ne.

PS: Jel ti to negdje na moru zivis?

Van mreže dax plavers

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 591
    • Pogledaj profil
Odg: Svetlo za video
« Odgovor #17 poslato: Jun 10, 2013, 09:14:07 pre podne »
Da,u Rijeci. Idem na Rab(ostrvo) na 3 nedelje u avgustu pa hocu to iskoristiti. Imam neka vencanja do tada,bice love pa deo ulazem ;)
Ovaj video mi je bezveze... :o
Treba mi nesto gde cu imati veliku mobilnost tela,da se spustam,okrecem i sl. Mislim da je ova tvoja preporuka bolja za to al mi se cini da je slika stabilnija sa dve rucke...Ne znam,moram jos razmisliti. A ako je dolly skoro isto sto i slide,ona bi pre ozeo dolly.Jos ako ga mogu spojiti sa stabilizatorom pa da imam visinu.. 8)
I mislim da cu za sad izbiti svetlo iz glave...radit cu van a i ovo po kuci mi se cini da mogu izvesi sa ambijentalnim.
Imam jos masu pitanja,mogu nastaviti?! ;D

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Svetlo za video
« Odgovor #18 poslato: Jun 10, 2013, 09:19:40 pre podne »
Slobodno nastavi, mozda se jos neki veci znalac prikljuci :D
Jel na ovo obojica mislimo kad kazes dolly


Jedna rucka je jako stabilna, nemoj da te to vara, s tim da znas da treba vremena da se naucis na sve to :)
Imas ti i profesionalnije stabilizatore, sa prslkom i mehanickom rukom, al to nama za dlsr ne treba :D to je vec za profi teske kamere.
Ono bi bilo idealno imat i stablizator i slajer, ja da biram izabrao bih ipak prije ovo prvo ali bih vjerovatno gledao kako da pazarim i ovo drugo :)

Van mreže dax plavers

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 591
    • Pogledaj profil
Odg: Svetlo za video
« Odgovor #19 poslato: Jun 10, 2013, 09:30:01 pre podne »
Da,da..to je to! ;)
Kazes da si primljen na stock...zanima me koliko im sum prihvatljiv!? Da li mogu raditi i na 800iso i vise!? I da li znas prilikom snimanja video sta se dobija menjanjem expozicije i blende?! Znam da blenda radi DOF,i zatamnjuje tj.osvetljava. Al sta radi expozicija?! Mislim da ja na svom mogu namestiti do max. 1/4000 prilikom snimanja.Jel to ima neke veze il samo sluzi za osvetljenje?! Mislim,malo sam iznenadjen,nisam mislio da i tako mogu regulisati osvatljenje pa recimo ako imam puno svetla,staviti na 1/4000 i f1.4...Kontam da je ovo extra glupo pitanje. Mogao sam i uprostiti pa pitatai jel isto kao i kod fotkanja?! ;)
Sledeca stvar je format. Ja dobijam MOV. Kada skinem aftereffect jel ga dalje moram prebacivati u neki drugi format ili ostaje u MOV-u i takav ide na stock?!