Autor Tema: Mi mujer  (Pročitano 14098 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Mi mujer
« Odgovor #20 poslato: Jun 01, 2013, 04:20:21 posle podne »
Imenjace i dalje nisam bas shvatio sve :) Mislis da je polje da koristim taj filter , pre nego da radim deo po deo, naravno pricamo o stoku :)

Van mreže dzura

  • Junior
  • *
  • Poruke: 69
    • Pogledaj profil
Odg: Mi mujer
« Odgovor #21 poslato: Jun 01, 2013, 04:21:34 posle podne »
Imas na njemu razna podesavanja koja sam ja retko pipao, ali to zavrsi posao za manje od 3 sekunde. Na kosu i ostale detalje, tipa oci, nakit...  uopste ne utice, samo trazi nijanse koze, i to kako mu ti zadas. To kad dam u stampu (ofset stampa) izgleda perfektno. Doduse i Skot Kelbi treba da jede neki leba... :D

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Mi mujer
« Odgovor #22 poslato: Jun 01, 2013, 04:29:50 posle podne »
Imas na njemu razna podesavanja koja sam ja retko pipao, ali to zavrsi posao za manje od 3 sekunde. Na kosu i ostale detalje, tipa oci, nakit...  uopste ne utice, samo trazi nijanse koze, i to kako mu ti zadas. To kad dam u stampu (ofset stampa) izgleda perfektno. Doduse i Skot Kelbi treba da jede neki leba... :D

Nije lose to daleko od toga , pre svega zbog brzine:) Imam taj programcic i da nisam radio ovo za svoju dusu , nije iskljuceno da ne bi koristio:) Doduse nisam se nesto preterano upustao u taj programcic , malo sam pomerao klizace nista vise:) I to je tacno mora i Scot da jede nesto:)

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Mi mujer
« Odgovor #23 poslato: Jun 01, 2013, 04:36:59 posle podne »
Pa uvjek je bolje da to retusiras rucno, ali kad kad uzalud trosis vrijeme, moras si igrat, u svakom slucaju moze malo da pomogne ali nikako da se koristi kao 100% rjesenje jer je to jos uvjek 100 svjetlosnih godina od tog i nekad radi ok a nekad nigdje veze...
Dzura,
ok je to za stampu, forume i sl ali stock, e to je druga prica, vjeruj mi...

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Mi mujer
« Odgovor #24 poslato: Jun 01, 2013, 04:53:14 posle podne »
Sto se tice stoka, pricao sam sa dva poznanika koji su IS duze vreme (vito i djile zna ih igor) , rekli su mi da izbegavam taj program . Njih dvojica su mi neki reper dobrog retusiranja, znam da ovo moze bolje ali ovo su mi neki od prvih pokusaja retusiranja , tako da ne mogu da budem nezadovoljan. I ja mislim kao djura da za stampanje je taj program skroz ok :)

Van mreže dzura

  • Junior
  • *
  • Poruke: 69
    • Pogledaj profil
Odg: Mi mujer
« Odgovor #25 poslato: Jun 01, 2013, 06:54:11 posle podne »
Ma OK, nemam iskustva sa stokom, ali za stampu, pa i za net je majka. Zamisli samo brosuru za 20 razlicitih likova pa po sat vremena... koliko bi to trebalo da kosta?! Ovako 20x3 sekunde, po ovdasnjim cenama svega i svacega (citaj za dz) to im je i vise nego dovoljno (klijentima) :D

Mada mislim da u tom slucaju, ako ne koristis filtere, sminka mora da ti odradi posao. Inace ne vidim drugo resenje. Znam kad odem na televiziju kod zene i kad vidim kako sminkerke nekog nasminkaju, reko bi covek katastrofa. Vidis neku pevacicu, lici na majmuna, a posle kad pogledas tu emisiju, ona izgleda savrseno...
« Poslednja izmena: Jun 01, 2013, 06:57:56 posle podne od strane dzura »

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Mi mujer
« Odgovor #26 poslato: Jun 03, 2013, 07:12:55 pre podne »
Serb da li su ove dve fotografije koje si postavio idealne? Pa nisu, ali i pitanje je da li uopšte i postoji idealna! Po meni su Tvoje fotografije jako dobre i posebno sam zahvalan za komentare oko obrade fotografija, jer tako svi učimo a tome služi ovaj forum. Ukratko, sve pohvale!

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Mi mujer
« Odgovor #27 poslato: Jun 03, 2013, 11:53:25 pre podne »
Dzuro sminka je jako bitna , moracu da krenem na neki kurs sminkanja :)

Old slazem se skroz, nisu ovo fotke koje su idealne , sigurno ima prostora za napredak :) Ovo je u principu bila vezba , evo par dana posto sam je obradio i okacio uradio bih nesto malo drugacije:) I ovakve diskusije ( generalno sve na forumu) mi daju mogucnost da razmisaljam iz vise uglova :) Hvala na lepim recima , bice jos fotki i opisa kako sam radio :)

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Mi mujer
« Odgovor #28 poslato: Jun 03, 2013, 12:37:03 posle podne »
Zasto ti, nek se zena obuci za sminkerku!? tako mozete vrmenom zajedno bit u istom poslu, a gdje ima sta ljepse od toga...

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Mi mujer
« Odgovor #29 poslato: Jun 03, 2013, 12:39:25 posle podne »
Zasto ti, nek se zena obuci za sminkerku!? tako mozete vrmenom zajedno bit u istom poslu, a gdje ima sta ljepse od toga...

Ma ne voli ona da se bakce oko fotkanja:)

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Mi mujer
« Odgovor #30 poslato: Jun 03, 2013, 12:44:56 posle podne »
Zavoljet ce :D i nece fotkat, nego sminkat, zar ima zena koje barem malo ne vole :D kao i muskaraca koji ne vole auta, a? :D

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Mi mujer
« Odgovor #31 poslato: Oktobar 10, 2013, 09:21:10 posle podne »
Evo jos jedne fotke zene , malo sam vezbao, fotkanje sa color gelovima :)

Van mreže Goshke

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 639
  • Pol: Muškarac
    • goshke
    • Pogledaj profil
Odg: Mi mujer
« Odgovor #32 poslato: Oktobar 10, 2013, 09:32:12 posle podne »
U sunce ti kak'u zenu imas :D

Sto se tice fotke, sve je ok, samo mi malo tesan kadar :)

Btw, kad ti predje na d800? :D
www.slobodangosic.com

https://www.facebook.com/goshkephoto

Nikon D750, Nikon D7000, Nikkor 24-70 f2.8G, Nikkor 70-200 f2.8 VR, Nikkor 85mm f1.4G, Sigma 35mm f1.4 ART, Nikon SB 910, Nikon SB 800

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Mi mujer
« Odgovor #33 poslato: Oktobar 10, 2013, 09:35:53 posle podne »
U sunce ti kak'u zenu imas :D

Sto se tice fotke, sve je ok, samo mi malo tesan kadar :)

Btw, kad ti predje na d800? :D

A tek kakav sam ja muz, moracu da uradim autoportret:)

Sto se ti ce kadra , ispada da ja uvek kacim na forum uzak kadar , ali tako se zalomilo, imam iz ove serije i sire kadrove:) Naknadno cu kaciti:)

A sto se tice d800 skoro sam ga pazario:)

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Mi mujer
« Odgovor #34 poslato: Oktobar 10, 2013, 09:48:08 posle podne »
Cestitam Serb na kupovini...svidja mi se portret samo mala zamerka...mislim da su beonjace malo vise izbeljene..pa nekako daju efekat vestackog oka...mada mozda je do mene...sve jedno odlicno...
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Mi mujer
« Odgovor #35 poslato: Oktobar 10, 2013, 09:53:54 posle podne »
Cestitam Serb na kupovini...svidja mi se portret samo mala zamerka...mislim da su beonjace malo vise izbeljene..pa nekako daju efekat vestackog oka...mada mozda je do mene...sve jedno odlicno...

Hvala puno dalibore:)

Sto se beonjaca tice trudio sam se da sto manje pobelim, e sad nikad nisam siguran dokle da idem ...u ovom slucaju sam ostavio neke kapilare u oku da ne bude vestacki previse, ali beonjace nisam jos resio u potpunosti , jos eksperimentisem da nadjem pravu meru :)

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Mi mujer
« Odgovor #36 poslato: Oktobar 10, 2013, 11:50:57 posle podne »
Malo mi je teška ova plava boja na šiškama. A ovo bliže rame bi trebalo nekako da se umiri.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Mi mujer
« Odgovor #37 poslato: Oktobar 10, 2013, 11:53:56 posle podne »
Ovo plava je u obradi dodata , kao da da neki smek, naravno imam fotku i bez toga:) Sto se tice ramena to te nisam bas razumeo  ???

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Mi mujer
« Odgovor #38 poslato: Oktobar 11, 2013, 12:01:37 pre podne »
Evo bez igranja sa bojama , ali bez sredjene kose do kraja , zanemarite taj detalj:)

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Mi mujer
« Odgovor #39 poslato: Oktobar 11, 2013, 02:36:07 pre podne »
Evo i postavke rasvete...Benddoor sa folijom i soft boks su pod takvim uglom da jednim delom snop svetlosti ide na lice modela a drugim na srebrnu zilbericu ...ovo pisem posto moja postavka svetla nije najsrecnije prikazana u slici koju kacim:) Zasto sam gadjao u srebrnu zilbericu... dok nju nisam ubacio u celu pricu plava senka mi je bila previse jaka i vestacka ...Analizirajuci moju fotku , jedino sto bih bandoor podigao za nijansu vise (u ovom slucaju je bio u visini glave , malo vise) ...Eto mozda ovo nekom pomogne , ako nekoga zanima nesto slobodno nek pita i ako ima neko neku ideju kako bi mogla postavka svetla da se unapredi slobodno neka napise , tu smo da se pomazemo :)