Autor Tema: Mi mujer  (Pročitano 14095 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Mi mujer
« poslato: Maj 27, 2013, 08:38:13 posle podne »
Posle caleta , maltretirao sam malo zenu  :) Retusiranje sam radio malo u feshn fazonu , ali sam se trudio da ne napravim lutku i da zadrzim teksturu koze, u cemu sam i uspeo (ne znam da li se vidi na ovim dimenzijama) :)


Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Mi mujer
« Odgovor #1 poslato: Maj 27, 2013, 08:44:06 posle podne »
Kako ti izgledas, ne znam, ali sam siguran posle ovih fotografija, da je zena mnogo lepsa od tebe :)
Bez greske!!!
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže dax plavers

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 591
    • Pogledaj profil
Odg: Mi mujer
« Odgovor #2 poslato: Maj 27, 2013, 08:46:15 posle podne »
Meni ovo izgleda ok ;) malo jaci ok ;)
Koje velicine ti je taj softbox!?

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Mi mujer
« Odgovor #3 poslato: Maj 27, 2013, 08:47:25 posle podne »
AHhaha hvala Bole  :) Moracu uskoro i autoprtret da uradim da me upoznate, a mogli aman ljudi na neko pivo uskoro pa da se i licno upoznamo :)

Van mreže dax plavers

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 591
    • Pogledaj profil
Odg: Mi mujer
« Odgovor #4 poslato: Maj 27, 2013, 08:48:16 posle podne »
Al imam jednu zamerku. Glupa je do besvesti i upitanju je moj licni ukus. Dof! Ne svidja mi se. Siske su joj mutne a teme ostro.

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Mi mujer
« Odgovor #5 poslato: Maj 27, 2013, 08:53:50 posle podne »
Dax  radim sa Softboxom 60x60, samo sto radim u sobi pa mi fali malo sirine i duzine, ja bih jos malo mekse svetlo:) Na kojoj fotki je DOF los, mislm da ti se cini zbog dimenzija :) Sad cu jos jednom da pregledam , ali oci i trepavice (celo lice) je super ostro :)

Sad kad malo bolje pogledam izgleda su siske malo mutnije ???
« Poslednja izmena: Maj 27, 2013, 09:01:29 posle podne od strane Serb »

Van mreže dax plavers

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 591
    • Pogledaj profil
Odg: Mi mujer
« Odgovor #6 poslato: Maj 27, 2013, 09:01:25 posle podne »
Pa na obe su siske mutne. To je sad vec stvar ukusa i zelje i mogucnosti fotografa. Al evo,ne lazem,to mi se ne svidja.
Za koji dan imam u dnevnom ozbiljan studijski seŠn sam sa sobom sa ozbiljnim testiranjem svih svetela i njihovih dzidzamidza koje imam. Kad sam video tvoje fotke,prvo sto sam pomislio "ako ja ovo izvucem - miŠn komplit" ;)

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Mi mujer
« Odgovor #7 poslato: Maj 27, 2013, 09:03:21 posle podne »
Pa na obe su siske mutne. To je sad vec stvar ukusa i zelje i mogucnosti fotografa. Al evo,ne lazem,to mi se ne svidja.
Za koji dan imam u dnevnom ozbiljan studijski seŠn sam sa sobom sa ozbiljnim testiranjem svih svetela i njihovih dzidzamidza koje imam. Kad sam video tvoje fotke,prvo sto sam pomislio "ako ja ovo izvucem - miŠn komplit" ;)

Hvala , prijaju ovakvi komentari:) Pobegle malo siske upravu si:)

Van mreže puckons

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 484
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Mi mujer
« Odgovor #8 poslato: Maj 28, 2013, 07:41:00 pre podne »
meni jedino na drugoj fali malo prostora sa desne strane, a što se tiče šiški, možda na prvoj da taj tamniji deo nije osenčen ne bi se ni primetilo. Sve su svemu, da sam ja ovako uslikao bio bi presrećan
Canon 600d - Tamron 17-50 vc- Canon 50mm 1.4 -Tamron SP 70-300 f/4-5.6 vc - Canon 100 macro

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Mi mujer
« Odgovor #9 poslato: Maj 28, 2013, 08:57:19 pre podne »
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Mi mujer
« Odgovor #10 poslato: Maj 28, 2013, 08:58:38 pre podne »
+1 :)
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Mi mujer
« Odgovor #11 poslato: Maj 28, 2013, 09:00:00 pre podne »
A mogli aman ljudi na neko pivo uskoro pa da se i licno upoznamo :)

Uvek, samo reci. :thumbsup:
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže Grizli

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1125
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Mi mujer
« Odgovor #12 poslato: Maj 28, 2013, 11:32:24 pre podne »
Odlične fotke,ton pozadine u fulu 8)
hard core punk we live together, resist now and forever
Nikon owner
''Get as much,if not all,done in camera ''-Bryan Peterson

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Mi mujer
« Odgovor #13 poslato: Maj 28, 2013, 01:24:25 posle podne »
Hvala puno drugari:)

Sto se tice prostora na fotkama, jednostavno nemam previse izbora, zato sto nemam pravu pozadinu, koristim hamer, da su siri kadrovi video bi se prozor  i zavese :( Tako da s obzirom na prostor  i pozadinu pokusavam da izvucem maksimum :)

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Mi mujer
« Odgovor #14 poslato: Maj 28, 2013, 03:46:16 posle podne »
Vrlo dobro. Na prvoj bih malo utulio ovo svetlo što tuče od pozadi, a čini mi se i kao da baca drugu boju.
Malo si joj zamuljao i isflekao lice u obradi. Moraćeš više da se iscimaš u PS-u :)
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Mi mujer
« Odgovor #15 poslato: Maj 28, 2013, 03:54:55 posle podne »
To svetlo na kosi sam u PS jos pojacao da dobijem highlights kose :) Sto se tice zamrljanog lica , ja stvarno to ne vidim, verovatno zato sto sam subjektivan :o Koristio sam samo heling brush (ne mnogo ) i onaj sistem za retusiranje sto sam ti pokazao:) Gde cu vise u ps da resavam , jednu fotku radim sat ipo , bas obracam paznju na svaki detalj :) Poslusacu tvoj savet da batalim par dana obradu , pa da pogledam odmornim ocima , videcu neke gresko koje sad ne vidim :) Hvala druze moj :)

Van mreže dzura

  • Junior
  • *
  • Poruke: 69
    • Pogledaj profil
Odg: Mi mujer
« Odgovor #16 poslato: Jun 01, 2013, 03:26:24 posle podne »
Skini plug in PORTRETURE. Sve na default, klik na OK i kraj. Dobijes sliku kao sto je prave za naslovne strane.

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Mi mujer
« Odgovor #17 poslato: Jun 01, 2013, 03:32:42 posle podne »
Sve je to ok, sem cinjenice da su inspektori gadljivi prema raznim filterima? Posebno oni sa IS-a
Savjet moj, skini Portraiture, uvjek radi u novom layeru, ocisti lice, ispravi sve kako treba, uklljuci portraiture na iznad iznesena podesavanja, smanji mu opacity na 40%, kako kad, zatim dupliraj layer i obrisi kosu, obrve, oci i trepavice i oko usana sve ono sto je taj filter ubrljao.

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Mi mujer
« Odgovor #18 poslato: Jun 01, 2013, 04:03:41 posle podne »
O kojim filterima govoris, imenjace? Ovo je sve rucni rad, jedno 20 leyera , vise grupa itd.....Radjeno je po knjizi Scota Kelbya, "profesionalno retusiranje"....Ovo retusiranje je trajalo oko sat ipo. Radjeno je ciscenje lica prvi korak, zatim smanjenje crnila ispod ociju, smanjenje crnila oko usta i senke, zatim softening (ne znam koju nasu rec da uzmem :-[) lica (surface blur 36 treshold 29) , zatim high pass da vrnem teksturu (oko 6.4).Posle toga prelazim na usne....zatim na oci....pa na obrve (samo sam trepavice preskocio, jako lose ih sredjujem pa je ponekad bolje preskociti nesto dok se ne uvezbam)....pa kosa skidanje dlaka koje su pobegle i izvlacenje highlighta kose....i na kraju sam dodavao dimenziju lica, ako vidis ovo rumenilo.

Ako si mislio na onaj Imagenomic Portraiture filter , on je po meni jako los i od lica pravi lutku , probao sam ga i uopste mi se ne svidja :)

P.S U originalnoj veicni ove fotke na uvecanju 100 se jako dobro vide pore i tekstura koze, mozda se u ovj velicini to gubi ne znam:)

Dzura nisam video tvoj post izvini , kao sto sam vec rekao , probao sam sa tim filterom , ne svidja mi se previse je platicno , pritom mi unisti neke detalje , kosu itd...mada kada zuris da zavrsis retusiranje  verovatno nije los...ja licno volim ovaj moj sitem za softening(pomozite mi da nadjem nasu rec za ovo :) ) ili High Pass nacin, ta dva posle dugo trazenja mi je najvise legao :)
« Poslednja izmena: Jun 01, 2013, 04:06:53 posle podne od strane Serb »

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Mi mujer
« Odgovor #19 poslato: Jun 01, 2013, 04:10:47 posle podne »
Ja sam se bio nadoveza na Dzuru al eto vidim da si shvatio sad :D