Autor Tema: Ekstra Blic za A570 pitanje?  (Pročitano 4441 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže SaleSk

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 465
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Ekstra Blic za A570 pitanje?
« poslato: April 10, 2008, 03:01:40 posle podne »
Vidim po uputstvu da moze da se doda blic na mom aparatu (A570)....Samo mi nije jedna stvar jasna....Kako da ukljucim ili gde taj blic??? Nema nikakvog konektora ili blica i zanima me neko ko je imao iskustvo sa ovim blicem kako on ustvari radi....u principu on ne radi samo kada je kontrola ukljucena na M mod, ili na mauel.... Verovatno ima neki senzor ili sta vec...pa kada okida njeov blic, okida i ovaj....
Dali ima negde da se kupi i koja mu je cena....(osim na netu,amazon,e-bay, etc).
Hvala...
Dusevni bolesnik nikada ne napada bez razloga. U tome se razlikuje od normalnih ljudi.

Canon PowerShot S110 / Canon PowerShot A570 IS

Van mreže SaleSk

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 465
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ekstra Blic za A570 pitanje?
« Odgovor #1 poslato: April 10, 2008, 03:17:06 posle podne »
Nasao sam odgovor na moje pitanje:
DESC: The flash is a supplementary unit that operates wirelessly and increases the effective flash range up to approximately 30 feet. The HF-DC1 flash is supplied with a mounting bracket so it can be attached to the camera, but it can also be hand-held or mounted on a tripod or accessory light stand to adjust the lighting angle for pro-like quality results. Multiple HF-DC1 units can be synchronized with a single camera for even greater lighting flexibility. This smart high powered slave flash unit is compact and compatible with almost every PowerShot digital camera.

Znaci radi wireless.....
Jedino me zanima jos samo cena kod vas (Srbija) ako ga ima, jer ovde kod nas (Skopje) nema da se kupi....
Hvala
Dusevni bolesnik nikada ne napada bez razloga. U tome se razlikuje od normalnih ljudi.

Canon PowerShot S110 / Canon PowerShot A570 IS

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ekstra Blic za A570 pitanje?
« Odgovor #2 poslato: April 10, 2008, 03:23:42 posle podne »
Da, dobro mislis.
Radi preko celije i mogu ti reci da dobro radi. Probao na Ixusu.

Van mreže SaleSk

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 465
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ekstra Blic za A570 pitanje?
« Odgovor #3 poslato: April 13, 2008, 11:39:09 pre podne »
Trazio ga ovde kod nas, nema.Gledao po net prodavnice po srbiji i nisam uspeo da ga nadjem...sem na netu...
Dusevni bolesnik nikada ne napada bez razloga. U tome se razlikuje od normalnih ljudi.

Canon PowerShot S110 / Canon PowerShot A570 IS

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ekstra Blic za A570 pitanje?
« Odgovor #4 poslato: April 13, 2008, 12:44:35 posle podne »
Nije trazena roba pa ga zato nema.
Moze da se poruci ako nekom zatreba.