Autor Tema: Mladi gitarista  (Pročitano 5207 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže dzura

  • Junior
  • *
  • Poruke: 69
    • Pogledaj profil
Mladi gitarista
« poslato: Maj 17, 2013, 08:50:46 posle podne »
Sestric me zamolio da ga slikam za nesto, nemam pojma za sta... Ajde na ulicu... Setup od 3 min... dva blica, dve fotke... ende. :D


Pozdrav

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Mladi gitarista
« Odgovor #1 poslato: Maj 17, 2013, 10:24:01 posle podne »
Nije lose, ali moze i mnogo bolje.
Malo kriva fotka, pozadina bezveze, neujednaceno svetlo na njemu, drvo na gitari skroz ubijeno i deluje kao da je jednobojno.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Vocko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 994
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • bud3 - rekreacija 3a ubr3anu generaciju
Odg: Mladi gitarista
« Odgovor #2 poslato: Maj 17, 2013, 10:32:08 posle podne »
Mora drugacije da se subjekat postavi u odnosu na pozadinu + se vidi da si ozbiljno zatamnjivao iza njega u postprodukciji, te nisi lepo odradio oko glave sa cetkicom i pride mi je poza totalno neprirodna.
Bas se vidi da je na brzinu uradjeno.

Uhvati ponovo da ga slikas, na 3min, ali pre toga razmisli kako bi realizovao fotku i ispasce mnogo bolje. Nije tesko napraviti fotku kada u glavi otprilike imas kako zelis da ispadne.
\m/(>.<)\m/
Rock on!

///Nikon (ab)user

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Mladi gitarista
« Odgovor #3 poslato: Maj 18, 2013, 06:50:58 pre podne »
Dzura nije to loše, ali ja uve slušam Cronina, ako razumeš šta želim da kažem...

Van mreže dzura

  • Junior
  • *
  • Poruke: 69
    • Pogledaj profil
Odg: Mladi gitarista
« Odgovor #4 poslato: Maj 18, 2013, 03:28:29 posle podne »
Nije lose, ali moze i mnogo bolje.
Malo kriva fotka, pozadina bezveze, neujednaceno svetlo na njemu, drvo na gitari skroz ubijeno i deluje kao da je jednobojno.

Svetlo sa prednje strane je difuzno, a sa zadnje ostro i nameski je takvo, odnosno razlicito, otrpilike dve blende jace prednje u odnosu na zadje i ne vidim u sta bi to bila neujednacenost. Patike se podejednako dobro vide kao i farmerke i lice, u tom smislu je po meni to ujednaceno. Poza je takva da se ne vide neki delovi kosulje, ali to je namesnski tako.
Sto se tice krivine, odnosno da je slika kriva... u kom smislu kriva, slikano je na uzbrdici, objekat je verikalan u odnosu na vertikalnu ravan, gde se tu vidi ta krivina.
Dalje, drvo na gitari ubijeno... Slikano je kao neki high-key, pa je jedna ivica svetla i to je i bila ideja. Drvo se vidi tacno onako kako ta gitara izgleda u prirodi, vidi se taj rebrasti javor, koji je blago rebrast jer je gitara takva, dakle nema, recimo, strukturu stratokastera da bi se videlo iz aviona da je drvo.

Pozadina je zadata jer je ulica isped dvorista, sto je receno u mom komentaru (ajde na ulicu), dakle nije birana, biran je najmanje los polozaj, sto se vidi. Poza takodje dvominutna, sa osobom koja nikad u zivotu nije pozirala, ispaljene dve fotke, itd... 

U svakom slucaju malo su vam preostre kritike, mada su u skladu sa mojim poslednjim diskusijama. Otprilike ste trazili sta sve mozete da zamerite slici, sto je naravno legitimno, ali nije bas eticki, s obzirom na hiljade postavljenih snapshotova i pohvala istih.

Moja ideja je bila sasvim drugacija. Otprilike, da moze da se dobije tehnicki mnogo bolja slika sa dva mala rasvetna tela, pa cak i sa dva minuta pripreme.

BTW, hvala obojici na ulozenom trudu i vremenu...

Pozdrav



Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Mladi gitarista
« Odgovor #5 poslato: Maj 18, 2013, 03:56:03 posle podne »
Sve je to dobronamjerno, ne bi trebalo da bude mjesta nekoj ljutnji, kritika je kritika.
Meni je fotka ok, tj svjetlo je ok, poza takodje.
Zasto si tamnio pozadinu, nisi trebao, msm da bi bilo bolje, i trebao si onu nezgonu bubuljicu maket, sa lica :)
Da te ocjenujem, od mene bi sigurno imao 8/10 ;)
Oznacio sam ti sta smeta, pa ispravi to i kacaj opet, fino ti je ovo, jel ima jos :)
PS: Na drugim forumima su ljudi barem 3 puta stroziji i imaju vise kriterijume, vjeruj mi, ovaj forum je najblazi po pitanju tog :)
« Poslednja izmena: Maj 18, 2013, 04:14:12 posle podne od strane IgorM88 »

Van mreže dzura

  • Junior
  • *
  • Poruke: 69
    • Pogledaj profil
Odg: Mladi gitarista
« Odgovor #6 poslato: Maj 18, 2013, 05:19:23 posle podne »
Sve je to dobronamjerno...

Ma druze ne sekiram se ja... imam suvise godina da bi imao nesto protiv kritike, samo mi se ucinilo da nije bas krenulo sa izrazom iz navoda.

Nije to nikakvo umetnicko delo, to je solidno tehnicki odradjena fotka u datim uslovima.

Sve je u stvari pocelo sa slikanjem cerke koja ide na maturu. Ja sam sve spremio da je kao slikam. Htela je da se slika na ulici, kao urbana devojcica itd... i kao sve zene je kasnila u svemu, sminkanje se zavrsilo 3 minuta pre nego sto je trebalo da krene. Jedva je namolih da stane dva minuta da malo pozira. Izleteli smo napolje sa ta dva blica, pri tom je duvao vetar, pa je pao stativ sa blicem i polomio kisobran. Ispravim kisobran, jednom rukom drzi stativ sa kisobranom, a drugom slikaj, itd. Onda sam tek pozvao sestrica da drzi stativ... Opalili smo ukupno 5 fotki, od toga dvaput nije opalio glavni blic, a jedna nije bila u fokusu. Kad smo sve zavrsili, onda se javio i sestric... Ujko jel mozes i mene da slikas treba mi za... (ubio me Bog ako sam cuo za sta), samo je otrcao po gitaru i stao umesto cerke i tako se sve zavrsilo. Dok sam cekao pola minuta da on donese gitaru iz stana, pogledam malo njene slike i provalim da je pozadina grozna, pa sam njega slikao malo sa strane itd... Nisam hteo naravno da gusim sa ovim glupostima, nego sam u kratkim crtama napisao da je to sve bilo brzopotezno.

Trebalo je naravno mnogo toga drugacije, ali u toj brzini nije moglo bolje. Evo dobio sam dozvolu i od cerke da okacim njenu sliku... Fotka je bez obrade.

Pozdrav
« Poslednja izmena: Maj 18, 2013, 05:21:45 posle podne od strane dzura »

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Mladi gitarista
« Odgovor #7 poslato: Maj 18, 2013, 09:30:58 posle podne »
Kritiku mogu da "razumem", ali je po meni ovo, barem s tehnickog aspekta, veoma dobro odradjeno i postignut je cilj koji je autor zamislio.
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Mladi gitarista
« Odgovor #8 poslato: Maj 18, 2013, 09:58:04 posle podne »
Ne znam, meni po banderama i olucima obe fotke izgledaju krivo na levu stranu.
Sto se tice pozadine sve smo smarali za nju u poslednje vreme.
Ono sa svetlom u PS-u nije trebalo da se igras, vidi se da je neprirodno nesto u pitanju na fotografiji.
Na gitari moze mnogo lepse da ispadne ta sara.

Razumem da je bilo na briznu i zato sam i rekao da nije lose ali ako hoces da izgleda dobro obrati paznju na te detalje, i kao sto Vocko rece, osmisli unapred kako ces to da uradis.



"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Mladi gitarista
« Odgovor #9 poslato: Maj 18, 2013, 10:11:49 posle podne »
Moram se sloziti sa croninom ,  za mnogo urednije pozadine smo komentarisali da ne valjaju, tako da u skladu sa tim croninov komentar je na mestu. Meni previse stvari u pozadini odvlaci paznju ( sipka , oluci , auto itd..) Sto se tice osvetljenja sestrica meni je to skroz ok.

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Mladi gitarista
« Odgovor #10 poslato: Maj 18, 2013, 11:35:57 posle podne »
Ne znam sta mi je u poslednje vreme, ali stalno nesto kritikujem xD ...za prvu fotku su vec rekli sve...sto se poze tice...bolje da je seo na ulicu u turski sed i krenuo da svira gitaru :)

Sto se druge fotke tice...opet nije bas sve najbolje...secnuo si joj cipelicu, ili sta li je vec...ne razumem se u te zenske stvari xD takodje, svetlo je kontra...ja bih stavio prednje svetlo sa desne strane, a rim lajt sa leve strane...pozadina opet tamnija, pa se kosa slepila sa pozadinom...opet je fotka kriva i cak vise smeta nego na prvoj fotki, posto ona stoji pravo...za ovako nesto ti ipak treba objektiv koji vise muti pozadinu, ili da nadjes pozadinu koja ce da se uklopi u pricu :) npr...ja bih za drugu fotku odabrao neki zid, ili nesto tako jednostavno, cisto da cerka dodje u prvi plan, i da nista sa strane ne odvlaci paznju :)
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Mladi gitarista
« Odgovor #11 poslato: Maj 19, 2013, 12:43:56 pre podne »
Ne slazem se sa mnogim kritikama iz prostog razloga sto uopste ne uvazavate covekovu pricu.
Kad si zatecen na ulici tu gde si, a ne mozes da biras pozadinu, mozes jedino da ne fotografises, a ko je lud da ne slika svoju cerku pred matursko ako ima sa cime, bez obzira gde je slika. Tu si gde si, imas 3min nesto od opreme i fotkaj. Naravno da bi mnoge kritike bile opravdane da je covek imao svo vreme ovog sveta ali nije tako. Zato mi najvise smeta zatamnjivanje pozadine u postprocesu, a ostalo je veoma dobro odradjeno kako kaze Bole. Za cerinu fotku mogu da kazem da je steta sto nije bilo mogucnosti i vremena da se nadje bolja lokacija ali sama njena fotka je bas dobra.
Problem je sto nas Dzura ne casti vise sa fotkama koje je radio na tanane. ;) To je mozda moja najveca zamerka njemu. :)


Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Mladi gitarista
« Odgovor #12 poslato: Maj 19, 2013, 04:41:07 pre podne »
Poza gitariste je sasvim legitimna, ne znam zašto vam toliko smeta. Fotka je skroz u fazonu Linkin Parka ili tako nečeg i sasvim je ok.
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Mladi gitarista
« Odgovor #13 poslato: Maj 19, 2013, 08:30:52 pre podne »
Sta znam...meni je poza na prvoj fotki bez veze...sto se uopste toliko sagao, kad je mogao da stane pravo i samo malo da se nasloni na gitaru...ako je hteo tamniju pozadinu, mogao je to da postigne samo ekspozicijom i blendom, a ne fotosopom... :)
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Mladi gitarista
« Odgovor #14 poslato: Maj 19, 2013, 11:07:45 pre podne »
Možda je tako hteo da stane?
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže dzura

  • Junior
  • *
  • Poruke: 69
    • Pogledaj profil
Odg: Mladi gitarista
« Odgovor #15 poslato: Maj 19, 2013, 06:14:26 posle podne »
Da sam se ja pitao otisli bi kod drugara i skljocali u studiju sa 20 rasvetnih tela, ali kao sto rekoh 3 min je bilo sve sto sam imao i ukupno 5 fotki, bukvalno 5, to sam i napisao. Aparat na P, blicevi na 1/1, pretpostavio sam da ce razdaljina pozadinskog svetla da odradi posao. Ionako je SB600 slabiji od SB900. Tako da sam svetlo pogodio. Inace za SB600 nisam imao ni stopicu nego sam ga rotirao za 180 stepeni i podigao glavu za 30 i turio na ledja direkt na asfalt.
Posebna je prica sto smo morali da propustamo automobile itd...
Sto se tice gitariste bile su dve fotke. To je decko koji nikad nije pozirao ni za licnu kartu, a ne za poster ili vec nesto drugo. Na prvoj slici je stao kao bandera i okrenuo glavu ka objektivu. Onda sam mu rekao sagni se malo sta si se udrvenio, okreni glavu, a gledaj u mene i napravi facu ti si kao zaheban lik... I tako je ispalo nesto, naravno da nije idealno, ali to se moze za dva minuta. Pozadinu sam malo samo potamnio da se vidi onaj nesrecni auto, a ograda, po meni i pasuje, to mu da neku dijagonalu. Moze to naravno u postprodukciji mnooooogo bolje, ali se nisam posebno trudio.

U svakom slucaju hvala svima...

Bice valjda jos neka fotka ka budemo slikali ceo bend :D

Pozdrav
« Poslednja izmena: Maj 19, 2013, 06:22:27 posle podne od strane dzura »

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Mladi gitarista
« Odgovor #16 poslato: Maj 20, 2013, 08:30:26 pre podne »
Dzura ma zanemarili smo osnovnu stvar - da li se fotografija sviđa mladom gitarisiti? Sviđa! Pa onda je sve OK! I usput - kad se samo setim kako su izgledali pop muzičari na omotima onih long play ploča, i kakvih je sve tu poza bilo! Po meni, ovo je skoro paparazzo fotografija, uradjena instant i bez mnogo slobode za nešto drugačiju postavku...