Autor Tema: Maja i Davor  (Pročitano 10605 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže dax plavers

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 591
    • Pogledaj profil
Maja i Davor
« poslato: Maj 13, 2013, 11:18:10 pre podne »
Evo par komada sa vencanja  od subote.. :D

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Maja i Davor
« Odgovor #1 poslato: Maj 13, 2013, 11:42:08 pre podne »
Hmmm...moze ovo mnogo bolje :)
Ostro svetlo, kadrovi nisu bas najbolji, u ovoj kafani, ili sta li je vec, ambijentalnog svetla uopste nema...vidim da imas objektiv od 17mm, verovatno je to tamron 17-50 f2.8...ako vec imas tu blendu, onda je i iskoristi...npr da si u ovoj kafani koristio blendu f2.8, i iso 800-1600 imao bi vise ambijentale i mogao si blic da odbijas od plafon, tako bi svetlo bilo mekse :)
Poslednjih par godina u Srbiji je postala poznata takozvana wedding fotografija, tj, ne klasicno tezgarenje, nego fotografi gledaju da sto bolje kadriraju, da svetlo bude sto bolje i da hvataju sto bolje trenutke...a ove fotke me vise podsecaju na tezgarose, nego na wedding fotografe :)
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Maja i Davor
« Odgovor #2 poslato: Maj 13, 2013, 12:10:39 posle podne »
Kao sto drug unique93 rece: 
Citat
Hmmm...moze ovo mnogo bolje

Izdvojio bih samo prvu i predposlednju..one mi se nekako isticu...a ostale kao sto rece drug unique93....
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Maja i Davor
« Odgovor #3 poslato: Maj 13, 2013, 12:13:01 posle podne »
 ^^ Ne bih rekao. Vidi se snažan pokušaj dočaravanja atmosfere i hvatanja momenata, s tim da realizacija mora znatno bolja da bude. Svakako nisu klasične svadbarske ;)
Btw. wedding pravac odavno se približava clubbing fotografiji i upotreba ambijetalnog svetla je tu ključna ;)

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Maja i Davor
« Odgovor #4 poslato: Maj 13, 2013, 12:49:12 posle podne »
Pa sta znam...valjda ljudi hoce da vide lepe emocije na fotkama, a ne ljude koji su zinuli, koji su napravili neke smesne face...gde majka daje detetu pecenicu, i tako to...kao sto kaze Dalibor...prva i pretposlednja su mi najbolje, s' tim sto je na predposlednjoj los kadar... :)

Isao sam par puta sa Nikolom Radulovicem, koji je jedan od najboljih wedding fotografa u Srbiji, iako se decko fotografijom bavi samo 3 godine, napredovao je bas bas dooosta...i kad gledam njegove fotke, vidim emociju, a toga ovde i nema bas :)
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Maja i Davor
« Odgovor #5 poslato: Maj 13, 2013, 01:08:52 posle podne »
Hoće sve, koliko znam. Emocije za book, grimase ostatak kao uspomena sa svadbovanja ;)
E sad, ovde je Damir pokušao da izađe iz klišea klasične svadbarske fotografije, po meni, a da realizacija nije dobra tu se slažemo.

Za Nidžu znam. Lex mi ga je hvalio. Dobar je, nema šta.

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Maja i Davor
« Odgovor #6 poslato: Maj 13, 2013, 01:15:20 posle podne »
Napreduje bas brzo i svaki put gleda da uradi nesto novo, i to mi se svidja kod njega... :D
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže dax plavers

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 591
    • Pogledaj profil
Odg: Maja i Davor
« Odgovor #7 poslato: Maj 13, 2013, 05:32:13 posle podne »
Objektiv 17 40 L...aparat 500d. Toliki sum na tim iso vrednostima fotke nebi podnele pootovo u book-u. Plafon u kafani je od tamnog drveta,skoro crnog..a ambijentalnog svetla nema jer je skoro pa mrak(osim nekih malih sarenih reflektora). Toliko o tehnikalijama.
Taj kojeg spominjes nije nista nevidjeno,bar ne ovde u Rijeci. Opremu ima finu..al nadam se da se nikad necu pretvorit u takvog fotografa.
Ovde ima par fotki,po mom izboru a ispucano je malo vise od 1000! Tih sa "emocijama" ima al to mi je nekako izlizano pa ih bas i neobjavljujem. Inace,ne volim bas fotkati vencanja al kinta je ok.
A ove sa grimasama i prsutom..ko voli poglede u daljinu,zagrljenosti i lahor u kosi-neki izvoli. Ja zadovoljan,klijenti zadovoljni! ;)

Van mreže Lackie

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 429
    • Pogledaj profil
Odg: Maja i Davor
« Odgovor #8 poslato: Maj 13, 2013, 05:54:20 posle podne »
"Taj kojeg spominjes nije nista nevidjeno,bar ne ovde u Rijeci. Opremu ima finu..al nadam se da se nikad necu pretvorit u takvog fotografa."

A kakav je on fotograf?
Ako Nikola "nije nista nevidjeno" kako bi procijenio svoj rad?

Van mreže dax plavers

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 591
    • Pogledaj profil
Odg: Maja i Davor
« Odgovor #9 poslato: Maj 13, 2013, 06:13:01 posle podne »
Video sam fotke iz galerije weddings i meni se to ne svidja. Ja ne zelim da se profiliram kao takav..Pretpostavljam da su babe i tetke odusevljene al meni se to ne svidja. Znam puno fotografa koji rade vencanja i meni to sve izgleda isto. Lepe su boje,ljudi su srecni i zivot je lep. Ja tako ne radim.

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Maja i Davor
« Odgovor #10 poslato: Maj 13, 2013, 07:10:56 posle podne »
Gledao sam i ja sad portfolio pomenutog fotografa...ima jako dobrih radova i prosecnih...ali vidi se da napreduje...
E sad sto se tice tvoje izjave, voleo bih da mi kazes sta si hteo da postignes sa poslednjom fotografijom u seriji? Lice mlade je izduzeno uvijeno...neka grimasa..pozadina nista posebno...a prva ti je odlicna...bas se oseca emocija... po meni je to kontradiktorno...
Ja imam iza sebe tri vencanja i par veridbi...ali kao ko-fotograf...i mogu da ti kazem da koji god da je klijent u pitanju....on zeli da na taj dan bude najlepsi na svetu....
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Maja i Davor
« Odgovor #11 poslato: Maj 13, 2013, 08:51:22 posle podne »
Ahaha...Dax...ja ne verujem sta si napisao... :D

Pa ja sam stampao fotke sa 40d na iso 3200 i to na a3 formatu i suma skoro pa nema...kakav je Nikola to fotograf? ja ne znam coveka koji toliko voli da fotka vencanja i koji se toliko udubi u to...pravi je profesionalac, a tek je poceo :)
Ima finu opremu, ali je to sve sam zaradio...cak je i Lex, koji je jedan od najboljih wedding fotografa na Balkanu, pokupio par ideja od Nikole, sto dokazuje to da uvek gleda nesto novo da uradi i da se trudi... :) ja sam skoro fotkao neko punoletstvo na nekom splavu koji ima visok plafon od trske i morao sam da dignem iso na 3200 ili da pucam blicem direktno...i ja sam se odlucio za ovo prvo...bolje da imam lepse svetlo, neko crno pozadinu i ostro svetlo...sum nije toliko vazan...vazan je trenutak...a 500d mozes da koristis i na iso 3200 :)
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže dax plavers

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 591
    • Pogledaj profil
Odg: Maja i Davor
« Odgovor #12 poslato: Maj 13, 2013, 09:12:17 posle podne »
Ja nisam ni u jednom momentu nisam rekao da je on los,da sam ja bolji il nesto slicno..samo sam rekao da sam se takvih fotki nagledao. Detalji na close up,cipele,kravte,pa spojene fotke..Decko je super samo mi se fazon ne svidja. 8)
A jel ovaj Lex Robert?! Dzizs..ono,dva dzizsa.. >:D Necu dalje ni pisati..


Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Maja i Davor
« Odgovor #13 poslato: Maj 13, 2013, 09:27:29 posle podne »
Pa ono...ja sam se vise nagledao fotki kao tvojih, i to kod tezgarosa...tj, ostro svetlo, prosecni kadrovi i lose ekspresije lica...yj, tvoje fotke su bolje, ali ne mnogo :)

Lex je Aleksandar Jaredic :)

Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Maja i Davor
« Odgovor #14 poslato: Maj 13, 2013, 09:43:47 posle podne »
Dax, ima na forumu par ljudi sa plitkom matericom. Nemoj da upadaš u taj profil.

Pogledao sam neke fotke na tvom sajtu i bolje su od onog što si ovde postavio. Niko ne kritikuje tebe lično, već samo ovaj set fotografija. I da mora bolje, mora ;)

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Maja i Davor
« Odgovor #15 poslato: Maj 13, 2013, 09:45:52 posle podne »
Postavljene fotografije su za gledanje i za kritiku. Bez namere da ulazim u raspravu ko je i kakav je autor fotografija, svi mi imamo nekakvu predstavu ili zamisao kako bi sta moglo da izgleda.
Jednostavno, razliciti ukusi. To sto "Lady Gaga", prodaje zilione CD-a, ne znaci da mora da se nadje i u mojoj muzickoj kolekciji. Ne kazem da to sto radi, nije dobro, ali nije mozda po mom' ukusu.
Damir od pocetka fura neki svoj fazon, koji se meni licno dopada. To sto njegove fotke nisu "mainstream" i sto u foto krugovima, moze pre da ocekuje kritiku, nego pohvalu,
je vise nego irelevantno za ucesnike dogodjaja, u ovom slucaju vencanja.
"Wedding Fotografija" je za pohvalu, ako se poredi sa klasicnom "tezgom", ali nas pre ili kasnije vraca na klise, tacnije sablon.
Na kraju krajeva i sama vencanica, kako god ona lepo i skupo izgledala, kao i sama mlada koja se ekstra nasminkala i doterala frizuru za taj dan, je klise.
Verujem, da je neka sredina najbolje resenje...malo emocije, malo sunke, samo nek' je veselo :)

Pozdrav
« Poslednja izmena: Maj 13, 2013, 09:48:35 posle podne od strane Bole »
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Maja i Davor
« Odgovor #16 poslato: Maj 13, 2013, 10:00:19 posle podne »
@ Hornet   
Citat
Dax, ima na forumu par ljudi sa plitkom matericom.
Koji su to par ljudi???
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Maja i Davor
« Odgovor #17 poslato: Maj 13, 2013, 10:10:40 posle podne »
 ;)

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Maja i Davor
« Odgovor #18 poslato: Maj 13, 2013, 10:13:31 posle podne »
Oni što se ljute ;)

@neo - ha ha ha care ;D

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Maja i Davor
« Odgovor #19 poslato: Maj 13, 2013, 10:14:19 posle podne »
Pa i ovo je sablon...samo "malo" veci ;D ;D
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II