Autor Tema: Odbijene fotke na stock sajtovima- zajedno da otklanjamo mane:)  (Pročitano 7162 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odbijene fotke na stock sajtovima- zajedno da otklanjamo mane:)
« poslato: Maj 09, 2013, 08:08:52 posle podne »
U ovoj temi mozemo da kacimo fotke koje su nam odbijene na raznim stck sajtovima, i jedni drugima da pomazemo i dajemo sugestije , sta ne valja.

Poslao sam tri fotke i danas su mi dve primljene ( u topicu maj ih mozete videti) a ova mi je odbijena. Razlog su naveli fokus, ostrinu i ove ralozge-

Composition
The scene must clearly illustrate the intended subject or theme and be free of any distracting elements (eg., shadows, grey sky, unrelated items).


Background Quality
The background was not coherent with the subject matter, or lacked aesthetic quality.


Isolation quality
For isolated files, please verify the outline quality at 100% zoom.


Posto je generisana poruka ja ne mogu da provalim sta od ovih stavki zaista ne stima na ovoj fotki, pa ako moze neki savet :)

« Poslednja izmena: Maj 09, 2013, 08:15:37 posle podne od strane Serb »

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Odbijene fotke na stock sajtovima- zajedno da otklanjamo mane:)
« Odgovor #1 poslato: Maj 09, 2013, 08:56:01 posle podne »
Meni se cini da su oni sve ono promašili, tebi je ovde problem Foreground Quality.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Odbijene fotke na stock sajtovima- zajedno da otklanjamo mane:)
« Odgovor #2 poslato: Maj 09, 2013, 09:29:35 posle podne »
Pa i meni se cini tako cronin, nekako mi mrljavo , nisam pametan...Sad razmislajm mozda da je crop 16-9 , mozda bi bilo bolje.....

Van mreže Vocko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 994
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • bud3 - rekreacija 3a ubr3anu generaciju
Odg: Odbijene fotke na stock sajtovima- zajedno da otklanjamo mane:)
« Odgovor #3 poslato: Maj 09, 2013, 11:08:34 posle podne »
Kapiram da mozda i smeta sto nebo nije ujednaceno tj levo svetlije, desno tamnije, pa postoji razlika izmedju boje neba od gore na dole, a pride je fotka i malo kriva tj sticem takav utisak.
Nikada nista nisam kacio na stock, ali ovo sto su napisali mi aludira na to.
\m/(>.<)\m/
Rock on!

///Nikon (ab)user

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Odbijene fotke na stock sajtovima- zajedno da otklanjamo mane:)
« Odgovor #4 poslato: Maj 09, 2013, 11:33:08 posle podne »
Kapiram da mozda i smeta sto nebo nije ujednaceno tj levo svetlije, desno tamnije, pa postoji razlika izmedju boje neba od gore na dole, a pride je fotka i malo kriva tj sticem takav utisak.
Nikada nista nisam kacio na stock, ali ovo sto su napisali mi aludira na to.

Neverujem da je zbog neba , zato sto iz ove ture fotk,i dve su mi primili, a i na tim fotkama  boja neba nije ujednacena, ali ko ce ga znati:) Horizont je ispravljan u PS ne bi trebalo da je kriv:) Najvise mi je cudno sto mi je ova bila favorit u odnosu na one dve (imale malo aberacije) , a ona nije prosla:)

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Odbijene fotke na stock sajtovima- zajedno da otklanjamo mane:)
« Odgovor #5 poslato: Maj 10, 2013, 12:01:39 pre podne »
Fotolija ti uvjek salje genericku poruku prilikom odbijanja, tako da nikad ne znas zbog cega je odbijena. Mozda cak imas hromatskih aberacija, suma ili nesto trece....

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Odbijene fotke na stock sajtovima- zajedno da otklanjamo mane:)
« Odgovor #6 poslato: Maj 10, 2013, 01:02:01 posle podne »
Fotka je previše izoštreba i problemi se uočavaju već na ovako smanjenoj. Pod uslovom da je nisi dooštrio posle smanjivanja.

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Odbijene fotke na stock sajtovima- zajedno da otklanjamo mane:)
« Odgovor #7 poslato: Maj 10, 2013, 01:14:18 posle podne »
S obzirom da fotka ima minimalističku crtu možda su problem detalji koje sam zaokružio (bespotrebno tamnije parče neba i promena na horizontu):

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Odbijene fotke na stock sajtovima- zajedno da otklanjamo mane:)
« Odgovor #8 poslato: Maj 10, 2013, 02:15:17 posle podne »
Hvala na odgovrima:)

@Duxx Nikad ne ostrim u PS kad saljem za stock, mozda bi neke trebao , ali koliko sam citao to zabranjuju, pa taj filter zaobilazim :)

@Hornet Moguce da ste ti i vocko upravu , nisam o tome razmisljao kad sam fotkao  :)
« Poslednja izmena: Maj 10, 2013, 02:34:49 posle podne od strane Serb »

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Odbijene fotke na stock sajtovima- zajedno da otklanjamo mane:)
« Odgovor #9 poslato: Maj 10, 2013, 03:48:56 posle podne »
Pazi, fotka nije kriva, proverio sam, ali taj tamniji element na horizontu stvara takav utisak. Ko zna...

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Odbijene fotke na stock sajtovima- zajedno da otklanjamo mane:)
« Odgovor #10 poslato: Maj 10, 2013, 03:53:36 posle podne »
Serb, opusti se, to je sve sastavni deo ovog posla, jedni prihvate, drugi odbiju istu fotku, nekad svi prihvate a nekad svi odbiju i tako u krug. Sve dok ne krenes u saradnju sa IS-om ne treba da te to zanima, kad krenes da radis i sa IS-om e onda ces pocet da se nerviras jer oni itekako prate i gledaju procenat primljenih-odbijenih ;)
I meni odbise na FT onu s Bleda u majskoj temi, mogu dat krop od 400% i ne nac manu a oni su je odbili, sta da se radi ;)

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Odbijene fotke na stock sajtovima- zajedno da otklanjamo mane:)
« Odgovor #11 poslato: Maj 10, 2013, 06:45:35 posle podne »
Nemojte me pogresno razumeti , ja uopste se ne nerviram zbog odbijanja fotki, cak mislim da nije lose da ti odbiju fotku (naravno sto redje). ovu temu sam otvorio u svrhu povecanja naseg znanje i  poboljsanja fotki. Vi vidite stvari  koje ja ne vidim kao gresku ( jelte nisam objektivan , posto se radi o mom delu), a takodje i neke vase greske ce videti neko drugi , nije lose vise ljudi da se ukljuci u resavanju problema. Ja mislim da cemo tako brze i bolje napredovati:) A i sta mi znaci da me neki inspektor pusti da prodjem neku fotku osrednjeg kvaliteta, ona se sigurno nece prodavati u ovako jakoj konkurenciji, bolje da je odbije a ja da se usavrsim:)

@Hornet Nije kriva sigurno , ali to zelenilo u desnom cosku pravi varku :)

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Odbijene fotke na stock sajtovima- zajedno da otklanjamo mane:)
« Odgovor #12 poslato: Maj 10, 2013, 07:14:20 posle podne »
Kriva nije, proveravao sam ja prvo veče i čudio se kako to da nije :)
To tamnije parče neba je obično tu zahvajlujući CPL filteru i može da se proba parcijalno posvetljavanje. Ne znam kako na stock-u reaguju na to?
A ja i dalje ciljam na oštrinu prednjeg plana koji je baš nekako čudno ispao.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Odbijene fotke na stock sajtovima- zajedno da otklanjamo mane:)
« Odgovor #13 poslato: Maj 10, 2013, 11:50:27 posle podne »
Ne znam Serb sta bi ti rekao, malo sam je pogledao, mada nemam RAW i pokusao nesto da izmuljam.
Meni se ipak cini, da je horizont malo "utek'o", a u prednjem planu skoro pa da nema kontrasta.
Inace i onaj spoj, na samom horizontu, izmedju cveca i Neba nema neku cistocu, il' je neka magla(a reko bi da nije), ili je nesto propusteno u obradi.
Bilo kako bilo, ne treba toliko oko jedne fotke da se "trosis", bice jos slika ;)
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Odbijene fotke na stock sajtovima- zajedno da otklanjamo mane:)
« Odgovor #14 poslato: Maj 11, 2013, 12:06:57 pre podne »
Hvala Bole na iscrpnom odgovoru:) Sto se tice magle , bilo je nebo cudno , kao da je neki smog , ne znam kako da opise :) Da i meni fali kontrast u prvom planu :) Hvala jos jednom :)

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Odbijene fotke na stock sajtovima- zajedno da otklanjamo mane:)
« Odgovor #15 poslato: Maj 11, 2013, 09:53:35 pre podne »
Ljudi, tražiti moguće probleme na ovako smanjenoj fotografiji je prilično nemoguće. Fotka mora da se da na uvid u 100% veličini i onda da se pogleda šta nije u redu. Ovako, može da se nabada letnji dan do podne.

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Odbijene fotke na stock sajtovima- zajedno da otklanjamo mane:)
« Odgovor #16 poslato: Maj 11, 2013, 10:28:09 pre podne »
Duxx je dobro rekao, fotke se na prijemnom pregledaju na 100% uvecanju i tu traze mane.