Autor Tema: Punjač i kartica za canon A 720 IS  (Pročitano 7872 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže kerkira

  • Junior
  • *
  • Poruke: 1
    • Pogledaj profil
Punjač i kartica za canon A 720 IS
« poslato: April 08, 2008, 04:54:03 posle podne »
Na osnovu Vaših preporuka, odlučila sam da kupim canon A 720 IS. Najbolju cenu sam pronašla u pcfoto, ali me interesuje kakav je kvalitet punjača ( Triax 1281 ) i SD 2GB Transcend kartice. Foto aparat najčešće koristimo na godišnjem odmoru, volimo da pravimo puno kvalitetnih fotografija, pa me zanima kako će se ovaj punjač pokazati na "terenu"? Znam da je kartica od 2 GB dovoljna, ali se baš ne razumem u tip kartica. Ovaj Canon podržava: SD, SDHC, MMC, MMCplus, HC MMCplus kartice.
Da li je bolje da kupim aparat, a posebno brzi punjač sa NiMH baterijama i neku drugu karticu?

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Punjač i kartica za canon A 720 IS
« Odgovor #1 poslato: April 08, 2008, 05:00:11 posle podne »
Dobro je to sto ti je ponuidjeno.
SD i SDCH. One druge zaboravi.
U PCFotou se trgovci razumeju u ono sto ti prodaju tako da neces dobiti nista lose.

Van mreže SaleSk

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 465
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Punjač i kartica za canon A 720 IS
« Odgovor #2 poslato: April 08, 2008, 05:46:22 posle podne »
Canon aparati imaju kritiku da brzo trose baterije i da sporo pune blic....I svakako da moras imati uvek rezervne baterije....Ja sam taj problem resio kupovine Sanyo ENELOOP baterije, i od tada sam zaboravio sta znaci punjac, punenje i problem sa praznim baterijama....Iskreno preporucujem ove baterije...Jes da su mozda duplo skuplje od drugih, ali vrede za svaki dinar...Karticu koristim SD od 2 Gb (PQI), a mogla bi da nabavis SCHC kao kvalitetniju, i to bas Transcend je Ok po meni. Jedino ako se snimaju video klipovi, onda po meni bolje da uzmes jos jednu od 2 Gb i da je koristis samo za video, a ovu drugu za slikanje...
Pozdrav
Dusevni bolesnik nikada ne napada bez razloga. U tome se razlikuje od normalnih ljudi.

Canon PowerShot S110 / Canon PowerShot A570 IS

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Punjač i kartica za canon A 720 IS
« Odgovor #3 poslato: April 09, 2008, 11:57:29 pre podne »
@kerkira
Punjac Triax 1281 je sasvim dovoljan za taj A720, jer fotoaparat koristi samo dve baterije, pa cete uvek imati jos dve u rezervi. Sad, ako bi nesto "brze i jace" onda je tu ovaj model Triax 2078.
@SaleSk
Tacno je da A720, kao i ostali Canon modeli sporije pune blic, ali se to nikako ne moze reci za modele iz Canon A6xx serije koji koriste 4xAA baterije. Ne slazem se da Canon modeli vaze za velike potrosace, cak tvrdim da su jedni od najmanjih potrosaca u toj klasi (A5xx, A6xx, A7xx). Ta prica o velikoj potrosnji je bezbroj puta potvrdjena za starije HP modele.

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Punjač i kartica za canon A 720 IS
« Odgovor #4 poslato: April 09, 2008, 01:26:06 posle podne »
Canoni su mali potrosaci, ali ako su baterije neispravne, onda suveliki potrosaci. Naravno uslovno.

Olympusi (SP) sa AA napajanjem su takodje veliki potrosaci (i noviji modeli). I to ne zato sto su stvarno veliki vec zato sto im je batery kiler previse visoko programiran te ne mogu bateriju da isprazne do kraja. Ima vise modela sa ovakvom "anomaliom".

Van mreže gdejan

  • Član
  • **
  • Poruke: 107
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Punjač i kartica za canon A 720 IS
« Odgovor #5 poslato: April 09, 2008, 01:39:23 posle podne »
Ja sam kupio taj komplet i za te pare je sasvim OK.

Jedino nemam indikator na punjacu kada su baterije napunjene,
ali zato postoji tablica u kojoj pise koliko vremena je potrebno za punjenje baterija odredjenog kapaciteta (11,5 sati za dve baterije od 2000mAh koje se dobijaju)
Baterije traju poprilicno.

Kartica je sasvim OK.
Futrola je takodje OK.

Ako ti to ne odgovara onda mozes i da kupis posebno aparat + karticu + punjac sa baterijama (eneloop i ja mislim da su naj) + futrolu
ali onda mislim da ce to biti dobro preko 210 ojra.

Uostalom za relativno male pare imas odlicnu ulaznicu u foto svet.

Od svega gore nabrojanog meni ponekad zasmeta samo dugo vreme punjenja blica a ne nista od dodatne opreme.

+ Uz CHDK mozes vidis stanje baterija i popunjenost memorije na kartici ...
A720 IS

Van mreže SaleSk

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 465
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Punjač i kartica za canon A 720 IS
« Odgovor #6 poslato: April 09, 2008, 03:01:51 posle podne »
Da me neko ne razume pogresno....To oko potrosnje sam procitao po forumima, a u principu nikad nisam primetio da mi nesto manjka...kod baterije mislim (sem ako nisu vec iskoristene)....Znamo da NiMH klasicne baterije su sklone na self discharging, a to znaci da ako stoje nekoliko dana isprazne se same od sebe....Zato sam preporucio ENELOOP kao alternativu....  ;D
U principu na 570-cu koju imam ne primecujem dali se blic puni 5 ili 7 ili 8 sec....puni se....nekad vise nekad manje...nebitno....nikad mi nisu bile bitne sekundice... I ostali aparati imaju punjenje blica...mozda razlika je u 2 ili 3 sekunde...nebitno za mene.....
Pozdrav :)
Dusevni bolesnik nikada ne napada bez razloga. U tome se razlikuje od normalnih ljudi.

Canon PowerShot S110 / Canon PowerShot A570 IS

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Canon Ixus
« Odgovor #7 poslato: April 09, 2008, 08:03:44 posle podne »
Mali Canon Ixus modeli, narocito serije Ixus 8xx i Ixus 9xx, koji koriste jacu NB-5L bateriju, su neprevazidjeni po pitanju brzine. Ne znam da li i G9 da svrstam u ovu grupu "sprintera", Zare ga malo bolje poznaje, pa nek' da svoj sud  :)

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Punjač i kartica za canon A 720 IS
« Odgovor #8 poslato: April 09, 2008, 08:46:19 posle podne »
Da,
Ixusi su veoma brzi malisani. Punjenje baterije je trenutacno i kao podatak se i ne spominje. G9 takodje.
U pojedinim modovima blic radi i pri rafalnoj paljbi.
LiIon baterije su se pokazale kao superiorne u odnosu na sve ostale racunajuci tu i NiMh.
 

Van mreže LaZaR

  • Junior
  • *
  • Poruke: 14
    • Pogledaj profil
Odg: Punjač i kartica za canon A 720 IS
« Odgovor #9 poslato: Maj 05, 2008, 12:21:07 posle podne »
Da li mogu da postavim jedno laicko pitanje? Posto vec par nedelja nikako da uhvatim kada u PCFoto imaju Canon 720IS, gledo sam malo sa strane i punjace. I na jednom mestu su mi rekli da je bolje uzeti punjac koji sporije puni baterije (tako da bi za baterije od 2700mAh trebalo oko 19sati) od brzih bunjaca. Naime na taj nacin se produzava vek trajanja baterije.
Ja bi capio Canon 720IS (kada ga konacno dobiju) i neke malo bolje baterije. E sada posto ni gde nisam mogao da nadjem Sanyo, a svi hvale Triax Power 2078 4xAA 2800mAh (kao veoma fino resenej) interesuje me da li je tacna tvrdnja o duzini punjenja baterija i eventualno gde (i da li uopste) ima Triax Power 6178 4xAA 2800mAh?

Unapred zahvaljujem na odgovoru.

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Punjač i kartica za canon A 720 IS
« Odgovor #10 poslato: Maj 05, 2008, 12:47:20 posle podne »
To sa duzim vremenskim trajanjem punjenja ima logike, ali to je po meni zanemarljivo u odnosu na to da je bitnije imati brze spremne baterije, koje vise nisu skupe kao nekada, pa tako vise nije toliko vazno hocete li ih menjati na dve, ili na tri godine.
Sto se tice punjaca TP6178, njega nema od NG, i niko tacno ne zna kada ce ih biti.
Punjac TP2078, isto kao i TP6178, ima "tricklcharge" mod, cija je svrha i da cuva celije baterija, pa ih tako do 50% kapaciteta puni "jacom" strujom, a onda do kraja slabijom, i taj proces sa baterijama od 2800mAh traje 4.9h.
Potrebno je nekoliko puta puniti i prazniti baterije da bi dostigle svoj maksimum, a onda se jako lepo funkcionise.