Autor Tema: vilin konjic  (Pročitano 3264 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže puckons

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 484
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
vilin konjic
« poslato: Maj 05, 2013, 11:30:08 pre podne »
eto i ja jednog da uhvatim
Canon 600d - Tamron 17-50 vc- Canon 50mm 1.4 -Tamron SP 70-300 f/4-5.6 vc - Canon 100 macro

Van mreže Kidza

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 263
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: vilin konjic
« Odgovor #1 poslato: Maj 05, 2013, 11:43:39 posle podne »
Poslednja najuspešnija, prve dve bi bile mnogo bolje da si mogao da smiriš ovu pozadinu ali shvatam da to nije bilo izvodljivo. U svakom slučaju lep ulov, baš ti je fino ispozirao ;)

Van mreže DeVil

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1673
  • Pol: Muškarac
    • devil_macro
    • Pogledaj profil
Odg: vilin konjic
« Odgovor #2 poslato: Maj 06, 2013, 12:32:51 posle podne »
Ovog modela do sada nisam imao prilike da fotografisem. Kada kazem do sada mislim do juce  ;D
Moram da kazem da je dosta tesko izvesti pravilno exsponiran snimak po jakom suncu, ali i u senci. Po jakom suncu mozemo imati vece brzine okidanja, a samim tim ostar (ne stresen snimak) ali sa nekim prepaljenim tackama od jakog sunca i nekim suvise tamnim delovima tela. To se donekle moze srediti u fotosopu. S druge strane u "debeloj" senci ovaj insekt bude podeksponiran, skoro crn. Ako se dosvetli blicem bez difuzera javljaju se neke prepaljene tacke, uglavnom na glavi. Najbolje bi bilo da se fotografisu u senci sa stativa malo duzom ekspozicijom i bez blica (dosvetljeno zilbericom) i ako je moguce opcijom MUP i zicanim okidacem. To bi bilo idealno, ali je uglavnom tesko izvodljivo. Treba vreme bez vetra, strpljiv model i pomenuta oprema  :-\

Sto se tice tvojih fotki treca je najbolja sto se tice osvetljenja i detalja, malo smeta ugao fotkanja mada krila koja su u fokusu deluju bas lepo.
Druga je blago prepaljena i malo smeta pozadina. Ako ti prilika dozvoljava pomeri se malo u levo tako da se vidi glava ovog v.konjica, a ne da ga krilo sakriva.
Prva je ok, ali smetaju te plave trake iz pozadine. Da si malo spustio aparat izbegao bi ih.

Sve u svemu dobra serija, a najvaznije je da si uspeo da uslikas ovog atraktivnog insekta i da mu pridjes veoma blizu.  Meni uvek srce zaigra kada pridjem vilenjacima i drugim atraktivnim insektima, a ako od stotinjak fotografija bude makar i jedna po mom ukusu sreci nema kraja.

Samo tako nastavi  ;)

Van mreže puckons

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 484
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: vilin konjic
« Odgovor #3 poslato: Maj 06, 2013, 07:14:39 posle podne »
hvala na savetima, nije baš bilo vreme za slikanje (duvao je i vetar), stativ mi ostao u kolima a i treba još dosta da učim, svaki put kad shvatim šta je trebalo prošao voz. Valda će mi nešto i u glavi ostati  :angel:
Canon 600d - Tamron 17-50 vc- Canon 50mm 1.4 -Tamron SP 70-300 f/4-5.6 vc - Canon 100 macro

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: vilin konjic
« Odgovor #4 poslato: Maj 06, 2013, 07:35:41 posle podne »
Lep ulov pucko.Tužna je istina da u 99% situacija kad se makroiše duva vetar,čak i kada to ne osećamo.Ja sam prošlog leta imao celu neuspelu seriju vilin konjica zbog podnevnog sunca  :'(