Autor Tema: Katedrala iz svih uglova  (Pročitano 5639 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže AstraFoto

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1468
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Katedrala iz svih uglova
« poslato: Maj 01, 2013, 10:53:48 pre podne »
Evo Zoki isprobah performanse aparata u low light situaciji i kako se pokazao Nikonce.  :D
Naravno prajm na f2 i zumiranje uz pomoc nogu.
Samo da znas ako me pregazi neko vozilo ti ces biti kriv. Ovde je ulica sa 4 kolovozne trake.  ;)
I zato nemoj te ono trebalo je stativ, jer se povecava sansa da me pokupi neki automobil.  :P
Kadrovsu takvi kakvi su al ima adrenalina iz razumljivih razloga.

 
Nikon D7000
Tamron AF 17-50mm f2.8 IF
Tamron AF SP DI 90mm f2.8 macro
AF-S Nikkor 35mm f1.8G
AF-S Nikkor 18-105mm VR f3.5-5.6G ED
AF-S Nikkor 55-300mm VR f4.5-5.6G ED
Nikon SB-600 AF TTL Speedlight

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Katedrala iz svih uglova
« Odgovor #1 poslato: Maj 01, 2013, 11:59:12 pre podne »
Nece nista da te pokupi :) ... ne sekiraj se.
Samo vise gledas oko sebe... kola, osvetljenje, kamione :) mesecinu, uglove, biras kadar... lovis detalje... malo bacis oko na kola :)
Treba sad iskopati starije radove od Emilijena, upravo sa tim staklom ... covek ko da se rodio sa tim staklom :)
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Katedrala iz svih uglova
« Odgovor #2 poslato: Maj 01, 2013, 01:42:52 posle podne »
Oštrina je problem, što zbog male dubine polja, što zbog prekratke ekspozicije. To je prva stvar koja mi pada u oči.
Preporučio bih svima da ne objavljuju mutne i strešene fotke, pogotovo u vreme vladavine AF-a i kamera šejk vorninga.

Što se tiče ostaloga, osvetljenje katedrale je različite boje, pa je teško ubosti dobar WB, ali je možda trebalo da ga fiksiraš na neku vrednost najbližu realnoj.
Ovako su zidovi katkad žućkasti, plavkasti ili zelenkasti.

Ukratno, nismo videli ni lepe slike, ni mogućnost tvoje nove opreme. Da nije exif-a, mogao si komotno da kazes da si pucao sa P&S aparatom.
Hajd' sad na popravni :)
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Katedrala iz svih uglova
« Odgovor #3 poslato: Maj 01, 2013, 02:00:04 posle podne »
Meni ovaj wb baš interesantan. Moram da pogledam fotke na kompu, nije moguće oceniti oštrinu na telefonu

Van mreže puckons

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 484
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Katedrala iz svih uglova
« Odgovor #4 poslato: Maj 01, 2013, 02:03:57 posle podne »
možda da uzmeš stativ  : - ))
Canon 600d - Tamron 17-50 vc- Canon 50mm 1.4 -Tamron SP 70-300 f/4-5.6 vc - Canon 100 macro

Van mreže AstraFoto

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1468
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Katedrala iz svih uglova
« Odgovor #5 poslato: Maj 02, 2013, 12:00:39 posle podne »
Pa eto probah bez obrade i JPEG tek da vidim sta ce dati staklo. Mislim da je na D3100 prajm bolje radio?
No nema veze sve se prevazidje zar ne? Ono sto sam pogledao od Emilijena i Svjetlane je sasvim druga prica.
Imaju oboje sjajne fotografije. Ali ja slikam u zatvorenom skucenom prostoru uz neadekvatno svetlo.
E u tim uslovima zeli da poradim a nisam bas pocetnik totalni da sad nesto pocinjem iz pocetka. Treba ju mi saveti gde da ispravim i bice tako.
Evo uslikah u jednoj maloj radnji ( mmmmm pljeskavice  :P ) sve sto sam mogao da pokupim sa prajmom.

Nikon D7000
Tamron AF 17-50mm f2.8 IF
Tamron AF SP DI 90mm f2.8 macro
AF-S Nikkor 35mm f1.8G
AF-S Nikkor 18-105mm VR f3.5-5.6G ED
AF-S Nikkor 55-300mm VR f4.5-5.6G ED
Nikon SB-600 AF TTL Speedlight

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Katedrala iz svih uglova
« Odgovor #6 poslato: Maj 02, 2013, 01:58:46 posle podne »
Steta sto jos nisi neku pljeskavicu uslikao, da upotpunis "atmosferu" :)
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže AstraFoto

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1468
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Katedrala iz svih uglova
« Odgovor #7 poslato: Maj 02, 2013, 02:08:43 posle podne »
Steta sto jos nisi neku pljeskavicu uslikao, da upotpunis "atmosferu" :)
Da znas. Nisam hteo da ne popijem dodatne kritike.
Valjda je pozadina vise uklopljena sa prednjim planom? Ostalo, polako jedno po jedno!
 
Nikon D7000
Tamron AF 17-50mm f2.8 IF
Tamron AF SP DI 90mm f2.8 macro
AF-S Nikkor 35mm f1.8G
AF-S Nikkor 18-105mm VR f3.5-5.6G ED
AF-S Nikkor 55-300mm VR f4.5-5.6G ED
Nikon SB-600 AF TTL Speedlight

Van mreže AstraFoto

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1468
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Katedrala iz svih uglova
« Odgovor #8 poslato: Maj 03, 2013, 11:34:22 pre podne »
Par od juce naravno prajmom. Uglavnom setacki trg pa na jednoj arhitektura, na drugoj zelenis a na trecoj onako opusteno.  ;)

Nikon D7000
Tamron AF 17-50mm f2.8 IF
Tamron AF SP DI 90mm f2.8 macro
AF-S Nikkor 35mm f1.8G
AF-S Nikkor 18-105mm VR f3.5-5.6G ED
AF-S Nikkor 55-300mm VR f4.5-5.6G ED
Nikon SB-600 AF TTL Speedlight

Van mreže Peric

  • Junior
  • *
  • Poruke: 8
    • Pogledaj profil
Odg: Katedrala iz svih uglova
« Odgovor #9 poslato: Maj 03, 2013, 11:58:41 posle podne »
Vozdra druze,od postavljenih fotki jedino mi se svidjaju od katedrale 11 (kadar ok) i 66 (mozda jos koji korak unazad) i obe Pljeskavice - mada mi nije jasno sto nisi ostavio vise prostora na prvoj i zasto si na drugoj izabro taj ugao.

A za gradske si mozda mogao da okines koju vertikalnu pa da ih spojis u panoramu

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2068
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Katedrala iz svih uglova
« Odgovor #10 poslato: Maj 04, 2013, 12:50:59 pre podne »
Šta si hteo da prikažes drugom slikom (Boza pub 2)?
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže AstraFoto

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1468
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Katedrala iz svih uglova
« Odgovor #11 poslato: Maj 04, 2013, 09:05:14 pre podne »
Vozdra druze,od postavljenih fotki jedino mi se svidjaju od katedrale 11 (kadar ok) i 66 (mozda jos koji korak unazad) i obe Pljeskavice - mada mi nije jasno sto nisi ostavio vise prostora na prvoj i zasto si na drugoj izabro taj ugao.

A za gradske si mozda mogao da okines koju vertikalnu pa da ih spojis u panoramu
Vozdra i tebi druze! Pa misim da su ti zapazanja sasvim Ok i to je to. Katedrala 66 nije mogla ni milimetar unazad. Bukvalno sam se naslonio na zid prekoputa ulice. To je ogromno zdanje a 35mm jedva da zahvata lucni svod ceo iznad ulaznih vrata. 
Ma cura je sasvim pozitivan lik ali ona radi. Dolaze ljudi i ona prima narudzbine ( prva fotka) a na drugoj sam je iznenadio pa je podigla glavu i skljoc. Dakle nema statike i poziranja a i dosta je skucen prostor kod "Maki"-ja to znaju Vrscani.
Za vertikalu i vise fotki treba ipak stativ! A ja pametan poneo ceo ranac a ono sr*nje sto se montira na aparat od tripoda, ostavio kuci tako da od njega nikakve vajde. Ha ha ha
Koja kojot genije!!!

Šta si hteo da prikažes drugom slikom (Boza pub 2)?

Pa vidi periche napisao sam na uvodu da je jedna opustena druga sa arhitekturom ( jedna od najstarijih zgrada u Vrscu vlasnici porodica Petrovic i jos se sude oko lokala u prizemlju... ) a treca je puna zelenisa odnosno grmlja i rastinja.
A bas tu negde ulete mi jedan policajac u kadar ( ruke na dupe a stomak napred sa sve pucom za pojasom ) pa nazvah fotku po Balasevicevom "Bozi pubu". !!!
Postavicu jos fotki Vrsca pa da vas cujem
Pozdrav! 
Nikon D7000
Tamron AF 17-50mm f2.8 IF
Tamron AF SP DI 90mm f2.8 macro
AF-S Nikkor 35mm f1.8G
AF-S Nikkor 18-105mm VR f3.5-5.6G ED
AF-S Nikkor 55-300mm VR f4.5-5.6G ED
Nikon SB-600 AF TTL Speedlight

Van mreže AstraFoto

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1468
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Katedrala iz svih uglova
« Odgovor #12 poslato: Maj 04, 2013, 09:43:51 pre podne »
Evo jos par fotki sve sa prajmom 35mm. Fotka opstine opet me je dovela u rizicnu situaciju da stanem na put kako bih jedino iz tog ugla uhvatio celu zgradu opstine Vrsac!
Zorane, Zorane Rodicu sta mi radis.  :-\    :)
Fontana je u Vladicinom dvoru a iz tog istog dvora moze da se uhvati saborna crkva. Tako da tu nema prituzbi.  :P
Evo za perichu u nesto vecem formatu  ( nije mogla puna rezolucija jer prelazi 10MB pa sam je odfikario na 6MB ) Boza pub;)



Nikon D7000
Tamron AF 17-50mm f2.8 IF
Tamron AF SP DI 90mm f2.8 macro
AF-S Nikkor 35mm f1.8G
AF-S Nikkor 18-105mm VR f3.5-5.6G ED
AF-S Nikkor 55-300mm VR f4.5-5.6G ED
Nikon SB-600 AF TTL Speedlight

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2068
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Katedrala iz svih uglova
« Odgovor #13 poslato: Maj 04, 2013, 09:48:42 pre podne »
Ti znas priču oko "zeleniša", ali nisam to video preneto na sliku.
Takve slike (ustvari mogu i sve) treba malo da odstoje, da ih ne gledaš, zaboraviš i tako da izgube emotivnu vezu, tj. tvoje sećanje kada si je napravio. Kasnije kad je pogledaš, biće ti lakše da vidiš da li tu ima nečega. Malo filozofije, ali to su smislili mnogo pre mene :)
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže AstraFoto

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1468
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Katedrala iz svih uglova
« Odgovor #14 poslato: Maj 04, 2013, 10:59:07 pre podne »
Ti znas priču oko "zeleniša", ali nisam to video preneto na sliku.
Takve slike (ustvari mogu i sve) treba malo da odstoje, da ih ne gledaš, zaboraviš i tako da izgube emotivnu vezu, tj. tvoje sećanje kada si je napravio. Kasnije kad je pogledaš, biće ti lakše da vidiš da li tu ima nečega. Malo filozofije, ali to su smislili mnogo pre mene :)
Apsolutno se slazem sa tobom. Zato sam je i okacio u velikoj rezoluciji. To je fotografija ni tamo ni ovamo. Naravno da kadrirati samo sa prajmom kojeg sam budi receno zapustio jos od novembra meseca, pa jos na novoj masini kao da sve kreces ispocetka. Na D3100 ladno bi bila blenda f 5.6 a ovde je f7.1 a moze i vise da se prisrafi. Sa 55-300mm nemam problema osim sto je polje dof-a manje nego na D3100 pa opet blenda na veci broj da bi objekat bio ceo u fokusu. Bitno je da je lepo vreme tu pa ce stvari leci nadam se na svoje mesto uz vasu sugestiju.
Hvala periche!   
Nikon D7000
Tamron AF 17-50mm f2.8 IF
Tamron AF SP DI 90mm f2.8 macro
AF-S Nikkor 35mm f1.8G
AF-S Nikkor 18-105mm VR f3.5-5.6G ED
AF-S Nikkor 55-300mm VR f4.5-5.6G ED
Nikon SB-600 AF TTL Speedlight

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Katedrala iz svih uglova
« Odgovor #15 poslato: Maj 05, 2013, 09:01:05 posle podne »
Meni se ovo sa 35mm mnogo vise dopada od svega onog sto si tukao sa 18-105.

Zato sto se ti naprosto nadjes u nekoj poziciji, i samo isuces aparat... i odvrnes zum tamo ili amo, i omlatis okidacem :) . Ovako, sa 35mm NATERAN si da se malo odmaknes ili primaknes i bolje osmotris motiv koji fotografises.

Uglavnom, mislim na fotografije od posta br. 8 pa na dole. Dakle, samo polako... dobro osmotri sta fotografises, zasto fotografises bas to... i koji je najbolji ugao i najzanimljiviji detalj.
Na brzinu se rade samo dve stvari: Hvataju buve i muve... sve ostalo, najbrze je polako.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Emilijen

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1602
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Katedrala iz svih uglova
« Odgovor #16 poslato: Maj 08, 2013, 10:36:18 pre podne »
Citat
Zato sto se ti naprosto nadjes u nekoj poziciji, i samo isuces aparat... i odvrnes zum tamo ili amo, i omlatis okidacem  . Ovako, sa 35mm NATERAN si da se malo odmaknes ili primaknes i bolje osmotris motiv koji fotografises.

Objasnio Zoki sve.