Autor Tema: Need For Speed  (Pročitano 3289 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže ado

  • Član
  • **
  • Poruke: 122
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Need For Speed
« poslato: April 28, 2013, 02:27:47 posle podne »
Evo da i ja jednu fotku stavim. Znam trebao sam kameru vise u desno zakrenuti da imam vise prostora ispred auta al u tom trenutku nisam imao vremena da namjestam nesto previse.


Van mreže Vocko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 994
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • bud3 - rekreacija 3a ubr3anu generaciju
Odg: Need For Speed
« Odgovor #1 poslato: April 28, 2013, 06:19:51 posle podne »
Kada vec radis sa ogranicenom kolicinom svetla, najbolje je da koristis stativ kao sto si i koristio, ali ti je ocigledno trebala jos duza ekspoziija posto je slika pretamna (ili je to mozda do obrade).
Pozadina je suvise "sarena" tj imas drvece sa leve, a rusevinu sa desne strane i kao takva odvlaci paznju. Trebao si auto da parkiras tako da se vidi jedno od ta dva, a za to treba i kadar odabrati.
Otvoren ti je prozor na vozackim vratima dok je na suvozackim zatvoren (ili potpuno otvoreni ili potpuno zatvoreni, ovo prvo je bolje), isto tako i sa vratima iza vozaca tj suvozaca, jedna su otvorena dok druga nisu. Inace generalno vrata otvara kada slikas enterijer automobila, ne kada pravis ovakvu fotku, jer u ovom slucaju otvaranje vrata nema svrhu, osim ako su vrata automobila bez rama, pa se to zeli prikazati, ali onda i drugaciji odabri kadra, a ne 3/4.
Takodje imas nezeljeni izvor svetla od vrata koji skrece paznju sa subjekta
Obrada je neki HDR koji meni nikako ne lezi, ali da je fotka svetlija mislim da bi bilo znacajno bolje.

Sam kadar je trebao da bude vise u desno, kao sto si rekao, ali takodje i da ostavis malo mesta ispod auta.

Da ne bude da navodim samo lose aspekte, dobro je sto okrenuo tocak u levo, jer niko ne zeli da gleda saru na gumama, ma koliko se to trivijalno cinilo, sa time si napravio dobar izbor.

Sledeci put odvoji vise vremena i isprobavaj.
Fotkanje automobila nije ni malo lako posao, a potrazi uzore u fabrickom katalogu od Golfa 4, pa pokusaj sa takvim kadrovima.
\m/(>.<)\m/
Rock on!

///Nikon (ab)user

Van mreže škrabalica

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 629
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
    • Škrabalica
Odg: Need For Speed
« Odgovor #2 poslato: April 28, 2013, 10:04:09 posle podne »
^ šta reći posle ovoga. zlata vredni saveti :)
Canon EOS 550D (Kiss X4 Digital),
Canon EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS II,
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM,
Canon EF 50mm f/1.8 II,
Canon Speedlite 430EX II.

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Need For Speed
« Odgovor #3 poslato: April 28, 2013, 11:21:25 posle podne »
Odlicni savjeti, uvijek sam volio gledati fotke vozilica od Vocka! ;)
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže dzura

  • Junior
  • *
  • Poruke: 69
    • Pogledaj profil
Odg: Need For Speed
« Odgovor #4 poslato: April 29, 2013, 12:20:51 pre podne »
Oko kadriranja nemam komentar. Sve je rekao kolega pre mene.
Trebalo je da napucas boju u obradi, jer jedino tako moze da se razlikuje od pozadine. Nju treba potamniti, tako tacka interesa ostaje na autu, sto mislim da ti je i bio cilj. Tako bi dobio i daleko atraktivniju fotku.

Po meni bi to trebalo da izgleda ovako:
« Poslednja izmena: April 29, 2013, 12:42:12 pre podne od strane dzura »

Van mreže ado

  • Član
  • **
  • Poruke: 122
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Need For Speed
« Odgovor #5 poslato: April 29, 2013, 12:57:47 pre podne »
Vocko prijatelju odlicni savjeti bas ti hvala. Ova fotka je nastala slucajno drug ovako parkirao i kako smo izasli iz auta ostali nam otvoreni prozori i vrata samo sam ja namotao tockove u stranu. Evo orginal fotke koja je dosta svjetlija ja sam je u obradi malo previse zatamnio.
http://www.sendspace.com/file/ihjkog