Autor Tema: Stockeri, hajde da se prebrojimo  (Pročitano 49460 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže MladenD

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 251
  • Pol: Muškarac
    • mladjad
    • Pogledaj profil
Odg: Stockeri, hajde da se prebrojimo
« Odgovor #80 poslato: Januar 05, 2014, 08:01:03 posle podne »
Mozda je vreme da otvoris novi nalog i probas ponovo. Slike su svakako bolje od nekih koje su prosle prijemni. Mozda imaju nesto protiv tebe :P

Salim se malo, ali stvarno kad vidim sta je proslo cudno mi da ti od 18 slika nista nisu prihvatili. Ja sam prosao prijemni bukvalno iz zezanja. Poslao sam 3 slike od kojih je jedna bila bukvalno jpg iz aparata, na drugoj sam naostrio neke delove i na trecoj sam samo pocistio 2 hot pixela jer je bila duza ekspozicija. Nisam ocekivao da prodjem sa tim slikama, na prvom mestu jer se nisam potrudio za njih. Stock me ne zanima, niti imam vremena za to, niti fotki koje su komercijalne, ali eto zanimalo me da li ce proci jer sam ovde procitao da su mnoge odbili.

Sutra ce prijatelj poslati slike za prijemni, kad vidim kako je prosao postovacu ovde slike koje ce poslati.

Bole, ja sam razumeo da ce da podigne te pare sto je do sad zaradio i da ce da ugasi nalog :) Nadam se da se samo lose izrazio
Canon 5D mark IV, 8-15L f4, 16-35L f4 IS, 24-70L 2.8 II, 70-200L 2.8 IS II, 35L 1.4 II, 100L IS Macro, 135L f2, 85L 1.2 II, Sigma 50mm art

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Stockeri, hajde da se prebrojimo
« Odgovor #81 poslato: Januar 05, 2014, 08:04:28 posle podne »
Ma Bole dignut cu to sto imam i kazem im cao, al opet prosao sam prijemni i za video i za vectore kod njih a na drugu stranu me ubijaju u pojam za te hebene fotke...

Van mreže Bubilica

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 269
    • Pogledaj profil
Odg: Stockeri, hajde da se prebrojimo
« Odgovor #82 poslato: Januar 05, 2014, 08:37:09 posle podne »
Igore, baš su ti dobre fotke i veoma mi je žao što se toliko trudiš, eto ja kao i Mladen iz zezanja poslala i prošla, i ne verujem da ću išta prodati, a tvoje verujem da bi se prodavale. Znam da ti moje reči sada ništa ne znače. Možda stvarno da probaš sa drugim profilom, mada ne znam kako to posle ide sa podacima za plaćanje.

Da li si slao ovu drugu ovako sa natpisom Ferrero Rocher...to sigurno neće da prime tako i piše u uputstvu, ali ove druge dve su super.
btw, kuca je preslatka!
p.s. ako zaradjujes ok na vectorima i videu nemoj da gasiš nalog, nek curi tu koji dinar.
Nikon D3200 18-105mm VR

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Stockeri, hajde da se prebrojimo
« Odgovor #83 poslato: Januar 05, 2014, 09:53:02 posle podne »
http://www.shutterstock.com/pic.mhtml?id=168034040
Ovo je verzija za prodaju.

Jedino bih mogao da otvaram racun na zenu, ali onda bih to morao da odradim i na ostalim stock sajtovima, jer nmg pod svoje ime slat fotke na Shuter i Fotoliju a pod zenino na IS :) ne ide to tako lako... barem ne u mom slucaju :)
Ma sta cu ja sad, nek se nose :)
Stavili su me na pauzu za sledece slanje 180 dana, 180 dugih dana :)

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Stockeri, hajde da se prebrojimo
« Odgovor #84 poslato: Januar 05, 2014, 09:56:20 posle podne »
Ne mora da znaci da  ti odbiju sve tri , dovoljna je jedna i da te ne prime. Ja licno mislim da ti je u svakoj seriji falila , jedna fotka...U ovoj zadnjoj mislim da ti je falio portret  (neka sa ljudima). U svakom slucaju koje fotke primaju , ja sam i dalje iznenadjen sto tebe nisu primili.

Bubilice , na prijemnom na IS (ne na SS) mozes da saljes i sa znakovima , posto ne idu u prodaju.

Van mreže MladenD

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 251
  • Pol: Muškarac
    • mladjad
    • Pogledaj profil
Odg: Stockeri, hajde da se prebrojimo
« Odgovor #85 poslato: Januar 05, 2014, 10:02:06 posle podne »
U mejlu koji sam dobio kad su me primili na IS je za svaku sliku pisalo njen naziv i approved. Verovatno je po tome zakljucio da su mu sve slike odbili. I meni je iskreno cudno da od 18 slika ni jedna ne bude approved...
Canon 5D mark IV, 8-15L f4, 16-35L f4 IS, 24-70L 2.8 II, 70-200L 2.8 IS II, 35L 1.4 II, 100L IS Macro, 135L f2, 85L 1.2 II, Sigma 50mm art

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Stockeri, hajde da se prebrojimo
« Odgovor #86 poslato: Januar 05, 2014, 10:08:55 posle podne »
Ja kad sam odbijen prvi put nije mi pisalo koju su mi fotku odbili , prelistajte forume i videcete da nije kao na SS , da vam kazu koja je odbijena...Moze lako da se desi da su dve dobre a samo jedna losa...

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Stockeri, hajde da se prebrojimo
« Odgovor #87 poslato: Januar 05, 2014, 10:32:24 posle podne »
Ne, ne, na IS, ti moraju 3 fotke primit, svaku zasebno, ako ti prime 1 sledeci put saljse samo dvije, ako ti prime recimo tada jos 1 onda svaki sledeci put saljes samo 1, tako kod njih funkcionise...

Van mreže tik-tak

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 689
  • Pol: Muškarac
  • ex djukxxx
    • Pogledaj profil
Odg: Stockeri, hajde da se prebrojimo
« Odgovor #88 poslato: Januar 06, 2014, 05:54:41 posle podne »
Da li stock foto treba da bude komercijalna fotografija ? ja to malo tako gledam ...
Nikon D90
nikkor 18-105mm, Nikon AF 50mm f/1.8D,
Sigma 70-300mm f/4-5.6 APO DG MACRO SUPER 2
SB-900
manfrotto 055xprob,804rc2

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Stockeri, hajde da se prebrojimo
« Odgovor #89 poslato: Januar 06, 2014, 06:20:35 posle podne »
Treba da bude komercijalna , to je najveci trik , provaliti sta je komercijalno :)

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Stockeri, hajde da se prebrojimo
« Odgovor #90 poslato: Januar 06, 2014, 10:03:23 posle podne »
Igore, da ne budem ko inspektor sa Stocka ... ali i ja bih te odbio na prvu loptu. Ovo ti drugarski kazem.

Pazi vako


Ovde vidim u naznaci sijaset optickih anomalija, od neostrine u cosku... od aberacija po krovovima, vrhovima planina... pa sve do te neprijatne plave izmedju oblaka.



Druga, ... imas bre tackicu prasine, odsjaja... sta li je ovo uopste? Nije mi jasno kako je to proslo i na Shutterstocku



I treca, sam rakurs je aposlutno neprijatan... da ne pricam o skoro pa centralnoj kompoziciji. Drvce u donjem levom uglu, takodje je nedopustivo.



Ovako, nisi ti ni prvi ni poslednji koji je dobio ospice od IS inspektora, ali ti savetujem da se malo ohladis... da promenis pristup, i da malo temeljitije pregledas fotografije pre nego ih shibnes gore. Ako treba, okaci fotografiju ovde pre neko je posaljes njima, pa da te mi izdrndamo pre nego oni gore. Nesto razmisljam, mozda ovaj deo foruma bacimo pod kljuc... pa da pristup imaju samo registrovani clanovi, i da se fotografije nakon nase analize obrisu, da nemas problem kasnije. Ili je uopste bezvezno to sto predlazem? Nisam bas upucen u sve tajne prcanja IS inspektora i raznih pravila stock agencija? :)
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže tik-tak

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 689
  • Pol: Muškarac
  • ex djukxxx
    • Pogledaj profil
Odg: Stockeri, hajde da se prebrojimo
« Odgovor #91 poslato: Januar 06, 2014, 10:11:29 posle podne »
Može zatvorena sednica i ne moraju se uzimati primeri korisnika nego neka fotka pa šta ne valja. A ovako od korisnika foto samo koje on želi da se kritikuje. Nego ima tu dosta sujete i prepucavanja ne znam koliko bi to bilo realno. Argument bi bio a ko je od nas profesionalac pa da nam on priča ili njemu kritičaru ništa ne valja itd.

treće kako otkloniti greške da se učimo a ne samo evo ti link pa se j... tj.  pa gledaj,  kako ne bi bilo  optickih anomalija, od neostrine u cosku... o aberacija itd.
« Poslednja izmena: Januar 06, 2014, 10:16:29 posle podne od strane tik-tak »
Nikon D90
nikkor 18-105mm, Nikon AF 50mm f/1.8D,
Sigma 70-300mm f/4-5.6 APO DG MACRO SUPER 2
SB-900
manfrotto 055xprob,804rc2

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Stockeri, hajde da se prebrojimo
« Odgovor #92 poslato: Januar 06, 2014, 10:18:39 posle podne »
Pa pazi, i to se resava lako. Ako autor fotografije misli da je u pravu... uvek moze zacepiti usta kriticarima, tako sto ce poslati link do primljene fotografije. E sad, sujeta... jebes ga... to opet zavisi od nacina na koji se komentarise fotografija. Za sada nam dobro ide, koliko vidim... struktura foruma je vise nego prijateljski raspolozena. A sta vreme nosi... ko ce ga znati? :) Mozda sutra pukne Yellowstone, pa sve ode u majcinu. :)
« Poslednja izmena: Januar 06, 2014, 10:37:20 posle podne od strane Zoran Rodic »
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Stockeri, hajde da se prebrojimo
« Odgovor #93 poslato: Januar 06, 2014, 10:19:28 posle podne »
Sta znam, mislim da nije lose to za kritike i za zakljucavanje , mislim da cemo svi da napredujemo...Ja licno sam uvek za konstruktivnu kritiku , ali uz pojasnjenje...Ja sam licno naucio dosta ovde zbog kritike , sledeci put sam dobro razmisljao o toj stvari koja mi je recena...Cesto se desi ovde da neko da meni kritiku sa kojom se ne slazem , ali ni tu kritiku ne odbacujem , vec je sacuvam u mozgu , pa mozda sledeci put na nekom drugom fotkanju mi bas to treba (taj savet)....

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Stockeri, hajde da se prebrojimo
« Odgovor #94 poslato: Januar 06, 2014, 10:29:06 posle podne »
Naravno, bez kritike nema napretka. Bolje da mi ovde iskasapimo autora... a da on kasnije tu fotografiju proda nekoliko puta, nego da mi svi ovde vicemo BRAVO ... a prodaja stoji li stoji.

Drugo, i to sto je fotografija primljena, opet ne znaci nista posebno... ukoliko se ista ne prodaje. Dakle, mi ovde nikako ne mozemo biti gori od inspektora, koji te direktno udaraju po dzepu.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Stockeri, hajde da se prebrojimo
« Odgovor #95 poslato: Januar 06, 2014, 10:32:10 posle podne »
I sa zadnjim citatom se slazem. Ja mislim da je bolje da mi odbiju fotku koja ne valja , nego da mi cuci bzvz i jos mi kvari portofolio...Jbg ponekad nismo objektivni ...

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Stockeri, hajde da se prebrojimo
« Odgovor #96 poslato: Januar 06, 2014, 10:35:00 posle podne »
Samo jedno pitanje?
Pa zar stvarno vjerujes da sam lud da iste fotke koje idu na 500px saljem na stock, pa jbg? Msm jbg stvarno...

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Stockeri, hajde da se prebrojimo
« Odgovor #97 poslato: Januar 06, 2014, 10:39:00 posle podne »
Pa kako onda mislis da ti mi kazemo sta ne valja, ako nismo videli konacnu verziju?

Drugo, ova druga ti je vec prosla na Shuttershocku ... sa sve greskom
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Stockeri, hajde da se prebrojimo
« Odgovor #98 poslato: Januar 06, 2014, 11:07:42 posle podne »
Imenjace, nema potrebe da burno reagujes, analizirao je fotke koje su mu dostupne i u krajnjoj liniji one koje si postavio za primer:) Jako korisno pisanje od Zokija , svakako ce svima da koristi:)

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Stockeri, hajde da se prebrojimo
« Odgovor #99 poslato: Januar 06, 2014, 11:12:48 posle podne »
I što se mene tiče može restrirkcija pristupa temi.

Kada objavi fotku, autor ne mora i ne treba da odgovara na sve komentare. Najbolji odgovor je da  postavi novu fotku u kojoj će biti ispravljene greške, koje je on u datom momentu bio u stanju da ispravi. Kada se postavi fotka, očekuje se mnoštvo zamerki, neke će biti osnovane a neke ne, neke će biti vezane za banalne propuste, neke za nekalibrisane monitore sa kojih kritičari gledaju, a biće verovatno i glupih komentara (nadam se ponajmanje). Najbitnije je da sve bude tu, a na autoru fotke je da odluči na koji način će da prihvati te primedbe.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D