Autor Tema: Hram  (Pročitano 1942 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže vetvet

  • Junior
  • *
  • Poruke: 18
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Hram
« poslato: April 23, 2013, 11:32:34 pre podne »
1.


Uvek je Uvek, Nikon D90, Nikkor 18-105

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Hram
« Odgovor #1 poslato: April 23, 2013, 12:29:33 posle podne »
Dopada mi se ova zlatna boja, ... nekako mi je bas razlicit od do sada vidjenog.

Kritika... sta bih ja inace uvek i navodio kao kritiku :) :) ... malo curi na desno.

Ps
Mozda je trebalo ovo provuci kroz ACR i opciju Lens correction da se malo koriguje... jer mi ovako na prvi pogled puko ispravljanje horizonta na osnovu hrama, deluje kao da ce napraviti drugi problem. Mozda bi bio resiv, ukoliko kropujes donji deo fotografije, pa izbacis ovaj cosak od fontane. Sta znam, treba malo eksperimentisati, ... ovako mi deluje malo usukano. Mozda i gresim, ali nemam ni PS pri ruci... a ni originalni fajl... tako da ovo shvati cisto kao sugestiju da proveris ponesto. Dopada mi se boja... pa mislim da vredi izvuci maksimum.
« Poslednja izmena: April 23, 2013, 12:37:44 posle podne od strane Zoran Rodic »
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Hram
« Odgovor #2 poslato: April 24, 2013, 07:17:46 posle podne »
Sad treba izvuci 4 blende iz podeksponiranog snimka ili videti kako bi izgledao softverski dobijen ISO102400  XAXAXA
Ne moze da ne podseca na testove :)
Inace lepa slika i lepe boje. Ja bih je malo kropnuo sa donje strane i ispravio vertikale sto je objektiv pokrivio.
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II