Autor Tema: Štampač  (Pročitano 6102 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Štampač
« poslato: Mart 27, 2013, 09:05:40 posle podne »
Interesuje me da li neko ima iskustva sa ink džet štampačima?Treba mi preporuka šta izabrati na relaciji canon - epson -hp.Preporuka bi trebalo da se odnosi na ekonomičnost eksploatacije i reciklaže kertridža.Ovo ne bi bio štampač za štampu fotografija,već deca hoće da kupe nešto u low cost klasi  :)


Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Štampač
« Odgovor #2 poslato: Mart 28, 2013, 12:37:36 pre podne »
Ako je za stampanje teksta, preporucujem crno-beli laser. To je najisplativija opcija.
Najbolje da saznas u lokalnom servisu, kojim modelima recikliraju tonere po niskoj ceni.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: Štampač
« Odgovor #3 poslato: Mart 28, 2013, 08:46:57 pre podne »
Pametno zboriš Cronnin, i ja sam bila za varijantu crno-belog lasera. ALI, klinci su to, oni hoće u boji, a laser u boji već nije low cost varijanta  :-\ Zato nam je jedina opcija ink jet, samo još da nađemo odgovarajući moNdel  ;) Pokušali smo da se raspitamo i u lokalnom servisu koji su kertridži punjivi i ne prave probleme nakon reciklaže, tako da ćemo sve korisne informacije uzeti u obzir.
Oglasi su inače prepuni skoro novih ink jet štampača koji se prodaju bud zašto jer je očigledno neisplativo nabaviti nove kertridže.
Zato i tražimo mišljenje drugih, kako ne bi sutra i naš osvanuo u oglasima   ;D
« Poslednja izmena: Mart 28, 2013, 10:31:54 pre podne od strane neonka »
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Štampač
« Odgovor #4 poslato: Mart 28, 2013, 10:17:18 pre podne »
Neonka, sad sam se posavetovao sa tipom koji mi puni kertridze godinama, i on mi kaze da su jos uvek najisplativiji HP stampaci, (znaci ne najbolja stampa i sta ti ja znam, vec najisplativiji za kasnije punjenje, da ne moras da kupujes odmah nove kertridze) i to sa oznakom kertridza HP - 301 (ista oznaka i za crni i za onaj u boji). Mislim da mora da pise na kutiji koje kertridze koristi stampac, ako ne pise, otvori ga i vidi. ;) 
Prodavci uglavnom gledaju performanse sto je za te jeftine stampace nebitno, tako da od njih nemas mnogo vajde. Ti proveri jos jednom u nekom servisu kod tebe, pa "preseci". :)
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Štampač
« Odgovor #5 poslato: Mart 28, 2013, 10:58:13 pre podne »
Ja nikad nisam puno ketridze, isplativije je kupit nov, jer skontao sam da za oko 30% vise mogu da stampaju novi nego oni punjeni, a slicna je razlika u cijeni.
Istina je da svi oni relativno brzo trose ketridz.

E sad zadnjih dana se kod mene vrti neka reklama za novi stampac koji moze duplo vise da stampa sa istom kolicinom ketridza u odnosu na ostale stampace, ako je uhvati pisem ime...

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Štampač
« Odgovor #6 poslato: Mart 28, 2013, 11:11:12 pre podne »
Kod inkjeta je problem sto uvek zapeku, a onda je nabavka kartridza opet skuplja od novog stampaca.
Kolege su pobacale gomilu tih, dok nisu skapirale da se ne isplati kupovati ih.

Znam bas mali broj ljudi koji uspeva da ih eksploatise duze vreme, mozda verovatno po logici: Komsinice, eVe ti kljucevi,  mozes molim te da svratis do moje gajbe na svaku subotu da mi izduvas dizne na staNpacu, ja cu bidnem na selo par nedelja." :)


Jednostavno ti uredjaji traze previse paznje, koje ja ne zelim da im dam.
Ne znam, mozda vama uspe, delujete kao ljudi sa zivcima :)
« Poslednja izmena: Mart 28, 2013, 12:08:46 posle podne od strane cronnin »
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: Štampač
« Odgovor #7 poslato: Mart 28, 2013, 11:41:11 pre podne »
Da se ja pitam (a ne pitam se  >:(   ) meni ink jet ne bi ušao u kuću, naročito ne neka MF varijanta koja je vrlo često i kabasta. Međutim, klinci su definitivno rešili da kupe štampač U BOJI, te se shodno tome ink jet nameće kao jedino rešenje shodno raspoloživim sredstvima. Prosto rečeno, ja pokušavam da nađem najmanje zlo po moje živce i novčanik  ;D ;D
Nama komšinica neće trebati pošto će to dečurlija arčiti samo tako i kertridži neće imati kada da zapeknu, samo je pitanje koliko će nam dugo trajati  ::) Uzgred da napomenem, da eto, ako neko ne može da nam preporuči šta da kupimo, može barem na osnovu nekog svog lošeg iskustva da napiše šta da preskočimo  ;)
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Štampač
« Odgovor #8 poslato: Mart 28, 2013, 12:03:56 posle podne »
U pravu je Cronin, kupis dva nova ketridza i eto ti jedan novi stampac...A sto se tice punjenje ketridza...mislim da je to isplativa opcija..samo kod nekog ko stvarno kvalitetno to radi...
Mom kolegi se dogodilo da mu procuri crveni i napravi haos u stampacu..verovatno  zbog punjenja...i jedna stvar je jeako vazna...treba se koristiti stampac stalno...da ne bi zapeko ketridz...a ako se ne koristi malo duze vise od par dana..treba ga izvaditi iz stampaca..
Da se ja pitam ja bih klincima kupio jedan tablet za te pare...pa tu neka crtaju i kace na web... sta ce im stampac :)  Hehehe
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Štampač
« Odgovor #9 poslato: Mart 28, 2013, 01:31:33 posle podne »
Imali smo  nekada davno model iz epson stylus serije i originalni ketridži nisu pravili nikakve probleme i štampač nije morao konstantno da se koristi.Sa onim refil je bila već neka druga priča  >:(  Ima tu raznih varijanti tipa da li je glava na ketridžu ili posebna,pa menjanje čipova i reset štamapča...To su sve neke nijanse koje se razlikuju među proizvođačima.Ima proizvođača kod kojih su originalni inicijalni ketridži napunjenu samo tek toliko da pustite štampač u rad i nisu punjivi  ;D  Znam da je Canon usavršio taj sistem manje potrošnje,ali koliko sam čitao iskustva korisnika po forumima ima jako osetljivu glavu.Nadao sam se da neko koristi neki određen model pa da može iz ličnog iskustva da uputi preporuku :-\
 

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Štampač
« Odgovor #10 poslato: Mart 28, 2013, 02:31:51 posle podne »
Vidim pročitao si internet :)

Van mreže pele23

  • Junior
  • *
  • Poruke: 33
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Štampač
« Odgovor #11 poslato: Mart 28, 2013, 02:54:06 posle podne »
Evo da podelim i svoja iskustva za ink-jet stampace, koje koristim 15-ak godina za kucnu upotrebu (na poslu naravno, lasere).
Trenutno, nekih 7-8 meseci koristim HP officeJet 4500 Desktop i mogu reci da je veoma isplativ. Jedina mana je mala zapremina crnog kertridza, oko 6ml ali sam ga do sada punio 6 puta bez ikakvih problema. Bocica od 50ml kvalitetne crne boje je 450 dinara, boje su po 350 dinara 50ml (cyan, magenta, yellow). Kertridzi ne mogu da zepeknu, zato sto imaju u sebi sundjer koji upija boju. Skoro se desilo da nisam 2 meseca koristio stampac zbog preloma noge i nakon toga, stampao je sasvim normalno. Ovo naravno ne vazi za stare kertridze bez sundjera. Kod punjenja je bitno ne prepuniti kertridz (na internetu neki ludaci postavili tutorijal gde ovaj kertridz pune sa 8ml boje sto je apsurndo), tj. potrebno je sto sporije puniti i cim se primeti da boja izlazi na povrsinu ili krene da curi kroz donje otvore, prekinuti s punjenjem i izvuci neki 0,5ml - 1ml boje  iz kertridza.
Sa jednim punjenjem istampa oko 100-150 normalno popunjenih stranica sa ponekom slicicom (govorim o crnom).
Sto se tice kertridza u boji, njega jos nisam dopunjavao, a istampao sam nesto manje od 20 fotografija 10x15, i sigurno 10-ak stranica u boji.
Ovaj stampac sam platio 6999 rsd, naravno ova desktop varijanta je jeftinija od varijanti sa LAN-om i Wireless-om koji mi i ne trebaju.
Oznaka kertridza je 901, novi kostaju oko 1500 crni i 2000 u boji ali ne preporucujem kupovinu novih dokle god je moguce puniti stare (drugar koji se bavi reciklazom kaze da mogu pojedini kertridzi da se pune i preko 15 puta).

@igortehno - izvedi racunicu kupovine novih i dopune starih, npr kod ovog modela pa ces videti  da se daleeeeeko vise isplati reciklaza.

posto je ovo multifunkcionalac (uopste nije gabaritan) poseduje i solidan, ali dosta spor skener (posebno kod visih rezolucija)

Nikon D5100 + 18-55 VR + 18-105 VR + 55-300 VR
YN-465
Sony DSC-S60
Зенит ЕТ ГЕЛИОС 44-2

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Štampač
« Odgovor #12 poslato: Mart 28, 2013, 03:56:35 posle podne »
@Pele

Sve zavisi koliko kostaju ruke? U zemljama treceg sveta se punjenje  sigurno isplati, ali za EU ne mora da znaci.
Jedino ako sam punis, al opet, nisu svi raspolozeni da postanu strucnjaci za boje samim tim sto im treba stampac.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže pele23

  • Junior
  • *
  • Poruke: 33
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Štampač
« Odgovor #13 poslato: Mart 28, 2013, 04:19:49 posle podne »
@cronin
podrazumeva se da sam punim kertridze, fala bogu nemam parkinsonovu, pa da ne mogu da ubodem iglu u kertridz  ;) .
Inace punjenje 901 kertridza je toliko prosto da mi stvarno ne bi bilo jasno da neko i to nekome placa.
You tube je pun postupaka kako puniti.
Napomena - bolje je uzeti ink jet gde je glava za stampanje na kertridzu, jer se desavalo da na izuzetno skupim i kavlitetnim modelima na kojima je glava na stampacu,ona strada, pa je popravka neisplativa.
Nikon D5100 + 18-55 VR + 18-105 VR + 55-300 VR
YN-465
Sony DSC-S60
Зенит ЕТ ГЕЛИОС 44-2

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Štampač
« Odgovor #14 poslato: Mart 28, 2013, 04:21:49 posle podne »
U Slo se def ne isplati, na to ide i cinjenica da ostvarujes poprilicne popuste ako doneses stari prilikom kupovine novog.
Uostalom vise ni laserski nisu skupi ali deff se ne uklapaju u ovu temu.
Ja svo stampac nisam godinama upalio, bez vezna investicija :)

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: Štampač
« Odgovor #15 poslato: Mart 28, 2013, 09:17:10 posle podne »
Već danima googlam te ink jet štampače i već mi se vrti u glavi od svih podataka šta je kome bolna tačka  ::)
Kako stvari stoje, za sada mi se ovaj čini kao najpouzdaniji,  ali odluka još uvek nije definitivna.

Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II