Autor Tema: Reila  (Pročitano 38780 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Reila
« poslato: Mart 22, 2013, 12:47:28 pre podne »
Reilafashion je ustvari dizajnerska grupa u kojoj su 3 sestre...2 su vam poznate, ali sam sada fotkao i najstariju sestru...redizajnirale su njihov blog, pa su im falile neke fotke...pozajmio sam od druga d700 i 85mm f1.8g i juce smo uradili jedan fotosuting... :D


1.



2.



3.



4.



5.



6.



7.



8.



9.



10.



Raspalite po kritikama :D
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Reila
« Odgovor #1 poslato: Mart 22, 2013, 08:30:11 pre podne »
Pazi, generalno ni jedna me nije ostavila bez daha, ali su fotke dobre. Verovatno zato što ne volim šikare kao motiv (u nekima mi granje iz prednjeg plana baš bode oči), a i kontra svetlo (sa privih par) obožavam tek po sunčanom popodnevu, kad nastane onaj zlatni šmek.

Znači:
1. Ok skroz,
2. Granje u prednjem planu baš iritira,
3. Nije loša, s tim što me ovaj prednji bokehirani stub takođe iritira, pa bih ja kadar malo levo,
4. Dobra, ali bi leglo malo prostora iznad,
5. Baš dobra,
6. Bolja bi bila u portretnoj orjentaciji, sa sve nogama,
7. Ne dopada mi se taj fazon "kroz gusto granje",
8. Ima nešto, dobra je,
9. Isto kao i 7,
10. Šta znam, nema spontanosti + sve 3 mi deluju smoreno.

Eto tako, kad si već tražio raspaljivanje ;D
Ovo su utisci na prvi pogled, nisam detaljno analizirao jer dosta je fotografija a ionako prvi utisak je najvažniji.

Pozdrav!

Van mreže mikimiki

  • Junior
  • *
  • Poruke: 77
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Reila
« Odgovor #2 poslato: Mart 22, 2013, 08:39:33 pre podne »
Interesantna serija.

Na prve dve mi je nekako suviše bleda pozadina (kontra svetlo ili obrada, bem li ga).
Na svakoj, osim na šestoj ima neki predmet ispred objekta koji mi smeta i koji je višak (grana, na trećoj stub, na četvrtoj busen). Deseta mi nikako nije iz ove priče, i nikako se ne uklapa u ovu seriju.

Izdvojio bih prvu, četvrtu i petu.
Canon 1000d, EF-S 18-55 IS, EF 80-200

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Reila
« Odgovor #3 poslato: Mart 22, 2013, 08:48:08 pre podne »
Meni samo nedostaju ti krupni planovi, ... neki portret sa ludim bokehom. Grane, plavo nebo, zelena trava ...  d700 i 85mm f1.8g .... ima tu materijala koliko hoces. Sto se tice kritika na racun kadriranja, ovaj put nemam bas nikakvih primedbi. Izdvojio bih prvu i petu.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Reila
« Odgovor #4 poslato: Mart 22, 2013, 09:00:47 pre podne »
Slazem se sa Zoranom....i meni su favorit prva i peta...nekako se izdvajaju....
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Reila
« Odgovor #5 poslato: Mart 22, 2013, 11:26:22 pre podne »
@Hornet...hvala na duzem komentaru...nemam pojma...ja volim da fotkam kroz granje, da je procvetalo sve, mozda bi ispalo i bolje...tj, volim da fotkam, a da u prvom planu bude nesto mutno...mada mozda sam malo preterao sa ovim granjem...sto se tice poslednje fotke...namerno sam hteo da to dobijem...tj, rekao sam...stanite mirno jedna pored druge i samo gledajte u aparat...

@mikimiki...hmmm...ja sam cak smanjivao saturaciju na travi na prve 2, posto je bila bas jaka... :)

@Zorane...hvala...sto se tice krupnih planova...evo 2, mada mi nisu preterano zanimljiva :D

11.


12.




Posto su im falile fotke za blog, ja sam se vise koncentrisao na odecu...pa sam vise radio krupne planove odece :D tj detalje... :D


@dalibort82...hvala :)
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Reila
« Odgovor #6 poslato: Mart 22, 2013, 11:42:55 pre podne »
I ja se slazem sa Zoranom i samo bih dodao da si ovog puta vise posvetio paznje obradi nego modelima, pa si izgubio koncepciju.
Moras da definises sta fotografises ... da li je to sam model ili ono sto nosi, ili je samo deo neke price.  Nisu modeli tu samo zbog  nas, nego su tu i da bi bili prikazani na neki poseban nacin koji ti treba da otkrijes. Oni treba da budu inspiracija ili nadahnuce, a na ovim tvojim fotkama toga nema. Jednostavno moras da ih vise motivises da bi iskoristio njihov potencijal. Da placas modele, ovo bi ti bilo lakse da shvatis. ;) :D


edit: u medjuvremenu dok sam kucao vidim da si postavio jos dve fotke koje su suprotno od onog sto sam rekao za predhodne fotografije. To je to o cemu pricam. :)
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Reila
« Odgovor #7 poslato: Mart 22, 2013, 12:06:22 posle podne »
Obradi sam posvetio jako malo...tj, za svaku fotku nekih par minuta...cisto kontrast, hajlajte, senke i boje...jednostavno, one poziraju ovako vec par godina...i navikle su i to je neki njihov stil...ja sam pokusao nesto drugacije sa njima, ali ne moze(ili ja ne mogu)...a i realno, meni lezi ovaj stil poziranja kod njih...verovatno zato sto sam ih video na dosta fotki, gde na svakoj poziraju tako, pa sam navikao... :D


Realno...fotografisao sam sve...od modela, do odece i detalja iste...mada sam se vise koncentrisao na odecu...zadovoljan sam fotkama, ali ne 100%, naravno, kao i svaki put...one su takodje zadovoljne, tako da mi je drago zbog toga... :)


Naravno...uvek gledam da napredujem...samo mi je smor, sto retko kad imam neke ideje, i onda kad dodje fotkanje, ja ne mogu da iskazem u potpunosti ono sto sam hteo :)
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Reila
« Odgovor #8 poslato: Mart 22, 2013, 12:11:14 posle podne »
Vidi i ja imam taj problem..da kad sam kuci imam extra ideje za fotkanje..a kad naidju modeli...ja se sve nesto uzurbam..ne znam ni ja zasto i onda u toj zurbi i ne razmisljam nego samo skljocam...
Tako da sam shvatio da u stvaranju fotografija treba biti smiren i opusten...ima fotografa koji jednostavno nadju lokaciju i svetlo...i cekaju..cekaju i sat vremena da se nesto zanimljivo dogodi...jer kako kazu priroda ima sablon koji se stalno ponavlja....
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Reila
« Odgovor #9 poslato: Mart 22, 2013, 01:54:29 posle podne »
Ovo liči na dogovoren photo shooting. Sledeći put ideju slobodno potraži na net-u.
Btw. Ove poslednje dve meni lično više leže. Ah ti ukusi... ;)

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Reila
« Odgovor #10 poslato: Mart 22, 2013, 02:21:23 posle podne »
@Zorane...hvala...sto se tice krupnih planova...evo 2, mada mi nisu preterano zanimljiva :D

11.

Hm, da... upravo sam na to mislio :) .... sto kaze Hornet, ukusi su razliciti .... meni je ova najbolja ... a iza nje i br. 12 ;)
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Reila
« Odgovor #11 poslato: Mart 22, 2013, 02:41:13 posle podne »
Hhaha...a meni ta nista posebno :D
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: Reila
« Odgovor #12 poslato: Mart 22, 2013, 02:55:43 posle podne »
Mene 10. asocira na "The Witches of Eastwick", a ti mu onda valjda dođeš Jack Nicholson  ;D
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Reila
« Odgovor #13 poslato: Mart 22, 2013, 04:32:13 posle podne »
Hhaha...a meni ta nista posebno :D

:) E da mi je znati sto ti uzeo tog Heliosa ... ako ne da pravis upravo ovakve portrete? :)
Pa sa D700 i tim staklom... ne znam da li bi ista drugo i pravio, nego to :)

Svejedno... ti si sve bolji i bolji... vako ili nako :D
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Reila
« Odgovor #14 poslato: Mart 22, 2013, 04:40:42 posle podne »
Mene 10. asocira na "The Witches of Eastwick", a ti mu onda valjda dođeš Jack Nicholson  ;D


Haha...i mene podsecaju na neke vestice, mada neke moderne vestice...nekako njihov fazon vuce na to :D

Zorane...pa dobro...mada opet...gledao sam da ne bude samo portret od glave do stomaka, nego da sto vise budu neki siri kadrovi :D
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Reila
« Odgovor #15 poslato: Mart 22, 2013, 09:54:51 posle podne »
Meni licno 5. najjaca, a od 3. i 8. bi se moglo nesto dobro napraviti da nisu ovako stesnjene.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Reila
« Odgovor #16 poslato: Mart 22, 2013, 10:48:15 posle podne »
Super fotke Nemanja, verujem da drugarice nemaju bolje :)
A ako i imaju, onda si ih verovatno ti fotkao ;)
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Reila
« Odgovor #17 poslato: Mart 23, 2013, 12:31:47 pre podne »
@Cronnin...Hvala...i meni je 5. medju favoritima... :)

@Bole...hvala...pa ono...fotkao ih je i ovaj drug od koga sam pozajmio aparat(mada to je bilo pre godinu-dve)...u poslednje vreme sam ih samo ja fotkao, i verovatno cu ih fotkati jos, posto sam od sada njihov ofisl fotografr :D
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže lucjiano

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 344
    • Pogledaj profil
Odg: Reila
« Odgovor #18 poslato: Mart 23, 2013, 02:08:16 pre podne »
Ja volim ovaj blogerski look i bas mi prijaju slike. Fotka br. 5 je i meni favorit. :D Meni se i obrada svidja, mada mi se i cinilo da nisi nesto puno odradio sem onaj klasican tvoj fazon sto odradis. Sto mi se bas svidja. Dobijam polako volju da upadnem i ja u neku ovakvu pricu nego se ne mogu nakanit. Valjda sad pocnem kao pocne lijepo vrijeme. :D Sto je najgore, modela ne fali, a ja lijen.  :-\ 


U svakom slucaju, svaka cast Neso smekerE. :D
Canon 6D, Canon 24-105mm f/4 L IS USM, Canon 50mm f/1.8, Canon 70-200 f/4 L USM, Canon 85mm f/1.8, Canon 135mm f/2 L USM, Yongnuo 568 EX

Van mreže Lackie

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 429
    • Pogledaj profil
Odg: Reila
« Odgovor #19 poslato: Mart 23, 2013, 07:17:40 pre podne »
Bravo Nemanja i odje! :)