Autor Tema: Canon - A580 ili A720  (Pročitano 9411 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Mladen

  • Član
  • **
  • Poruke: 166
    • Pogledaj profil
Canon - A580 ili A720
« poslato: Mart 30, 2008, 06:16:49 posle podne »
Procitao sam malo po netu i ovde na sajtu, i sveo sam izbor na ova dva modela. Eventualno jos i Panasonic FX3.
Odmah da kazem ja sam pocetnik u ovome, i ovo mi je prvi digitalni foto aparat.
Dakle, treba mi nesto sto nije preterano tesko za rukovanje, ali kasnije kad malo "savladam materiju",
hteo bih nesto sto moze da pravi i malo ozbiljnije fotografije. Fotografija me zanima, i hteo bih da naucim malo vise.
Ja ne vidim bitnije razlike zbog kojih je razlika u ceni oko 50e (i naglasavanm da ja ne vidim, zato i pitam).
Od A580 me odbija los video zapis (svega 20 fps, ako sam razumeo dobro), tako da mi A720 deluje kao logican izbor.
Kritike po netu su odlicne, izuzev ovde. Jedna clanica se zalila na ovaj model, da joj nije ispunio ocekivanja, ali mislim da je to vise bilo do nje nego do aparata.
Eto, ja oduzih, ne zamerite. Dakle koji od ovih modela biste mi vi preporucili, ili eventualno jos neki u ovom cenovnom rangu. 
Sta je ovo, dozvoli, sta je ovo sine, a uz to i ne radi?

Van mreže sergio

  • sergio
  • SuperModerator
  • Senior
  • **
  • Poruke: 574
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon - A580 ili A720
« Odgovor #1 poslato: Mart 30, 2008, 08:24:16 posle podne »
između ta dva , ne bih uopšte mnogo razmišljao, uzmi  A 720 IS i uživaj  ....
EOS 30 D / EF-S 17-85mm 1:4-5.6 IS USM / 50mm f1.8  / EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS  /  Canon 35-80mm f/4-5.6 (bez prednjeg stakla :) / Speedlite 580EX II

Van mreže MIHAIL0

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 970
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon - A580 ili A720
« Odgovor #2 poslato: Mart 30, 2008, 08:38:32 posle podne »
Jos jedan glas za A720IS, Image Stabilization i 6x opticki zoom! Meni bi ovo bilo presudno... A ako se dvoumljenje zasniva na ceni, ja misli da vredi dati malo vise!

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Canon A720 IS
« Odgovor #3 poslato: Mart 30, 2008, 08:47:29 posle podne »
Canon A720 IS je odlican fotoaparat za pocetnika. Licno ga jako cesto koristim, jer ima dobar objektiv i manuelna podesavanja, a nije veliki za nosenje u svakoj prilici, jer bukvalno staje u dzep.
Znaci, preporucujem izmedju navedenih modela taj fotoaparat, koji je u ovom trenutku najbolja kupovina do 200 EUR.
Cesto spominjani SX100 model daje slicne rezultate, i vredi doplatiti razliku do njega, jer za to se dobija veci raspon objektiva i tockic za brzu setnju kroz MENU, a jedina zamerka je sto nema opticko trazilo (viewfinder).

Van mreže MIHAIL0

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 970
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon - A580 ili A720
« Odgovor #4 poslato: Mart 30, 2008, 08:55:52 posle podne »
Daaaaa, SX100, ako mozes, kupuj odma'! Bez razmisljanja!

Van mreže Mladen

  • Član
  • **
  • Poruke: 166
    • Pogledaj profil
Odg: Canon - A580 ili A720
« Odgovor #5 poslato: Mart 30, 2008, 09:06:53 posle podne »
Pa sad.... kako sam ja student (i jos neko vreme cu biti), jedva sam "dobacio" i do ovog A720, jer u pakovanju sa karticom i punjacem izadje oko 210e. Dakle i to je dosta, zato sam i gledao da prodjem jeftinije sa A580. Sve preko toga je vec natezanje, tako da ostajem u ovoj klasi oko 200e.
Ono sto hocu da pitam je, koliko je A720 komplikovan za pocetnika, odnosno da li neko ima predlog za neki drugi model ovog ili drugog proizvodjaca koji bi mi mozda vise odgovarao?
Sta je ovo, dozvoli, sta je ovo sine, a uz to i ne radi?

Van mreže SaleSk

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 465
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon - A580 ili A720
« Odgovor #6 poslato: Mart 30, 2008, 09:21:00 posle podne »
U principu svi aparati imaju Auto mod koj ti omogucava da slikas bez ikakvog problema kada neznas kako da podesis manuelno sve parametre...Normalno kad budes savladao tehniku mozes da se prebacis ma manuelni mod...samo pre svega mora da se vezba...moras da naucis kako "dise" tvoj aparat....u principu ponekad je tesko da slikas sa auto modom jer ne mozes da dobijes ono sto eventualno zelis...recimo nocne fotke, ili fotografije u odredjenim vremenskim prilikama i neprilikama....ali za svakodnevno slikanje sa auto modom ces biti kod ovog modela prezadovoljan....Evo i ostali iskusniji clanovi mogu da daju svoje misljenje...
pozdrav
Dusevni bolesnik nikada ne napada bez razloga. U tome se razlikuje od normalnih ljudi.

Canon PowerShot S110 / Canon PowerShot A570 IS

Van mreže gdejan

  • Član
  • **
  • Poruke: 107
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon - A580 ili A720
« Odgovor #7 poslato: Mart 31, 2008, 11:25:44 pre podne »
Ja sam pre par meseci kupio preko Ljube A720 i prezadovoljan sam sa njim.
Ukratko o auto modovima i manuelnim
"mozes tako, mozes i onako a mozes i bilo kako" :).
Salim se. Dok ne naucis kako treba mozes da se oslonis na auto i predefinisane modove.
A kako aparat ima dosta manuelnih podesvanja mozes i polako da "rastes" sa njim.
Mada mi se cini da je opcija "M" skracenica za crne slike :)

Jedna od stvari gde je aparat slabiji to je vreme punjenja blica koje ide od par sekundi pa sve do ~8 sekundi.
I druga stvar je slikanje bez blica ljudi(dece) u polumraku. Za to ti treba ozbiljniji aparat a to ti mogu objasniti iskusniji clanovi.

Uostalom i ja sam poslusao Ljubu i nisam pogresio.
Po meni ispod A720 se ne isplati ici posto je prilicno jeftin aparat za ono sto pruza.
Movie mod mu je odlican.
A720 IS

Van mreže gdejan

  • Član
  • **
  • Poruke: 107
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon - A580 ili A720
« Odgovor #8 poslato: Mart 31, 2008, 11:58:15 pre podne »
Uostalom mozes da pogledas i slicice.

Makro mod
(automatika Scene mod Foliage + Macro + Spot Focus)
http://picasaweb.google.com/gdejan/Cvece

Po danu bez blica
Neki od predefinisanih modova mislim da je portrait
http://picasaweb.google.com/gdejan/MarkoIDona

http://picasaweb.google.com/gdejan/NoviSad
Prva slicica nije sa 720, treca mi je bila jako mutna pa sam je morao sa smart sharp filterom u PhotoShopu doterati, 6-ta je mali crop i zato je dosta losija.
9-ta je slikana sa Slow sinchro blicem. 10 je bez blica.
A720 IS

Van mreže Mladen

  • Član
  • **
  • Poruke: 166
    • Pogledaj profil
Odg: Canon - A580 ili A720
« Odgovor #9 poslato: April 01, 2008, 02:40:40 posle podne »
hvala svima na odgovorima, i sto se trudite da pomognete.
Od kako sam poceo da se raspitujem za foto-aparat, sa svih strana mi stizu predlozi, od polu-strucnih i ne toliok strucnih ljudi.
Mislim ovo bi bilo mesto da pitam ljude koji se razumeju, i koji mogu da mi kazu sta je i zasto je bolje.
Evo taman sam resio da kupim A720, kad su mi rekli "bolje ti uzmi ixus".
Mozda je skuplji ali je bolji mnogo. I drugo da pogledam modele nemacke firme Praktica iz serije luxmedia. Ja za njih nisam ni cuo.
Sta mislite o tome?
Sta je ovo, dozvoli, sta je ovo sine, a uz to i ne radi?

Van mreže MIHAIL0

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 970
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon - A580 ili A720
« Odgovor #10 poslato: April 01, 2008, 02:55:38 posle podne »
Imao sam jednu Praktiku do skoro ali je sada moj otac koristi! 6mpx 3x opt i 4x dig zoom, i stvarno sam bio prezadovoljan, ali sam zbog jaceg opt zoom-a uzeo nikon l5! Mnogo lepse slike sam pravio sa praktikom, a moj otac koristi samo auto mod i mogu ti reci da su slike opet bolje nego na nikonu! koliko se secam praktika ima carl zeiss optiku...

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon - A580 ili A720
« Odgovor #11 poslato: April 01, 2008, 02:59:04 posle podne »
Oko Ixusa moze da se diskutuje, ali Praktika ne zavredjuje paznju i nije Nemacka vec Kineska. U istoj grupi je sa Yacumo i slicnim proizvodjacima. Znaci donja kategorija.

Ixus je manji i lepsi od A720. Nema ful manual modove ali ima odlicnu fotku i bez njih. Licno mislim da kod tih malisana M mod i nije potreban. Ono sto kod njih ne moze automatika tesko da ce manual pomoci.
Po meni je G9 jedini kompakt (ne prosumer) koji poseduje svrsishodne manual modove.


Opravdana je kupovina po osnovu nekakvih drugih zahteva: veci zoom, obicne baterije, manja cena i sl.

U svim drugim situacijama dajem prednost Ixusu. Manji je (nosi se u dzepu od kosulje), od metala je, brzi u radu, ima bolje (lepse) boje, koristi LiIon baterije (po meni prednost).
I jos nesto, ako to nekome znaci, spada u najpouzdanije aparate na Svetu racunajuci sve kategorije (DIWA 2006. Za 2007. jos nije izasla statistika).

« Poslednja izmena: April 01, 2008, 03:06:46 posle podne od strane Zarko Silic »

Van mreže MIHAIL0

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 970
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon - A580 ili A720
« Odgovor #12 poslato: April 01, 2008, 09:57:48 posle podne »
@Zarko
Ne znam zasto si protivnik praktike, da li si uopste imao kontakt sa nekim njihovim modelima!? Na auto modu u uslovima slabe osvetljenosti i nocu, na razdaljinama do 4-5 metara pravi i vise nego dobre slike! Ne znam sta Ti ocekujes od aparata koji je sa punjacem, 4 punjive baterije, SD karticom od 2gb i torbicom kostao oko 11.000din!?

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon - A580 ili A720
« Odgovor #13 poslato: April 01, 2008, 11:15:08 posle podne »
Pa,
kakvo misljkenje mozes imati o aparatima koje niko ne smatra za koliko toliko ozbiljne.
Da li si pronasao na netu nekog ko je testirao Praktike. Ko i koliko je takvih likova. Jednostavno ne postoji za to interes.

Uostalom, dobro bi bilo procitati i nekakav ozbiljniji test pa ako imas volju, posto aparat posedujes, napravi jednu recenziju.

Moda ce se Crni zaiteresovati oko uvoza  ;)

P.S. Das 11.000, napravis neponovljive fotke pa ti je posle zao sto nisi dao 20.000.
Nije to pravilna kalacija. Bolje malo vise para, a da bude sigurno.
« Poslednja izmena: April 01, 2008, 11:17:26 posle podne od strane Zarko Silic »

Van mreže MIHAIL0

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 970
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon - A580 ili A720
« Odgovor #14 poslato: April 01, 2008, 11:40:40 posle podne »
Tu praktiku sam uzeo kada sam o aparatima znao vrlo malo(pre nekih godinu dana)! Ne smatram da i sada znam mnogo vise, ali citam bas mnogo testova, komentara i trudim se da naucim! Ti, koga smatram jednim od najupucenijih u ovu tematiku na ovom forumu(ako ne i najupuceniji), bi mi verovatno rekao(kada bi se dvoumio izmedju te praktike i nikona l5): "Uzmi nikon! Jer nikon i praktiku ne mozes porediti! Nikon je nikon!"
Da li sam u pravu?
Inace otac mi zivi u Valjevu, odakle sam i ja, ali studiram u NS, pa cu prvom prilikom kad budem isao u Va, testirati malo tu praktiku i reci vam o kom se modelu konkretno radi, da ne bi bilo zabune! Nisam nijednog trenutka rekao da su sve praktike dobre, ali ova definitivno zadovoljava!!!
Zna li neko nesto o foto berzi koja se odrzava u staklencu u bg-u? Valjda 20-og aprila!

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon - A580 ili A720
« Odgovor #15 poslato: April 01, 2008, 11:56:28 posle podne »
Nisam nijednog trenutka rekao da su sve praktike dobre, ali ova definitivno zadovoljava!!!

Sam si dao odgovor na pitanje.
Moras gatati da bi ubo nesto sto valja. A kako onda mi nekog da savetujemo? Da mu kazemo: kupi desetak pa izaberi najbolju?

I nije samo u modelu problem. Problem je i u primerku. Zatim, sta ako se pokvari? Ko daje garanciju i kakvu?
Odkud da znamo kako ce neko na takve stvari reagovati?
Ima tu i niz drugih stvari.

Ako su Svabe digli ruke od Praktike, ne vidim razlog da je mi rehabilitujemo.

Ilustracije radi evo jednog sajta gde su u usporedbi face to face, svoje mesto pronasli cak i mobilni telefoni, a Praktike nema.

http://www.digitalversus.com/duels.php?ty=1&ma1=34&ma2=24&mo2=381&p2=2517&ph=2


A, ja bih trebao kao pronalazac, da pricam kako je Praktika odlicna, ili demagog;
ako licno u to ne verujem.

P.S. Par modela mi je proslo kroz ruke. Nezapazeno.

Van mreže Mladen

  • Član
  • **
  • Poruke: 166
    • Pogledaj profil
Odg: Canon - A580 ili A720
« Odgovor #16 poslato: April 02, 2008, 06:58:44 posle podne »
Kupio sam kod Ljube A720. Sad mi ostaje "samo" da naucim nesto.  :P
Ispucao sam nekoliko fotografija, laicki u auto modu, i deluje mi prilicno dobro, videcu kad prebacim na racunar.
Video mod me prijatno iznenadio.

Hvala svima na pomoci.
Sta je ovo, dozvoli, sta je ovo sine, a uz to i ne radi?

Van mreže MIHAIL0

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 970
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon - A580 ili A720
« Odgovor #17 poslato: April 02, 2008, 08:31:14 posle podne »
Pa nek' te sa srecom sluzi...

Van mreže gdejan

  • Član
  • **
  • Poruke: 107
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon - A580 ili A720
« Odgovor #18 poslato: April 03, 2008, 08:49:31 pre podne »
Slikaj i uzivaj
A720 IS