Autor Tema: Ana i Kiki  (Pročitano 4890 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Bugarin

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 537
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Ana i Kiki
« poslato: Mart 13, 2013, 10:24:11 posle podne »
Isli smo malo van grada da iskoristimo ovo vreme i napravimo koju fotku pa me interesuje sta smo uradili.
RASPALITE



Van mreže AstraFoto

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1468
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ana i Kiki
« Odgovor #1 poslato: Mart 13, 2013, 10:54:57 posle podne »
Meni su ove fotografije sasvim OK.
Ako bas hocemo da cepidlacimo na prvoj bih sugerisao da promeni boju mindjuse i da bude u skladu sa garderobom ili karminom.
Kod druge mozda malo garderoba moze biti bolja. Prvenstveno mislim na belu majicu koja je nategnuta a iskocio stomacic.  ;)
Kod trece koja mi je onako bas dobra, lice je malo moglo biti vise ispeglano da se ne vidi bas reljef na kozi.
Jeli to slikano sa nikor 18-105mmVR?
Pozdrav!
Nikon D7000
Tamron AF 17-50mm f2.8 IF
Tamron AF SP DI 90mm f2.8 macro
AF-S Nikkor 35mm f1.8G
AF-S Nikkor 18-105mm VR f3.5-5.6G ED
AF-S Nikkor 55-300mm VR f4.5-5.6G ED
Nikon SB-600 AF TTL Speedlight

Van mreže Bugarin

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 537
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ana i Kiki
« Odgovor #2 poslato: Mart 13, 2013, 11:06:15 posle podne »
Objektiv je NIKKOR 70-300VR
Graderoba je njihov izbor a peglanje ja licno ne volim nesto da radim(mrzi me-LENJ SAM) dok ne treba.

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Ana i Kiki
« Odgovor #3 poslato: Mart 14, 2013, 12:13:54 pre podne »
Wow, odlicno.

1. Malo izostriti, i previse prostora sa desne strane. Ako smeta, mindjusa se vrlo lako oboji softverski u neki slican ton. Kod mene vuce u crveno.
2. Druga mi je OK,  uopste mi ne smeta nista od odece. Malo mi je diskutabila stabilnost slike, mozda je trebalo i da uhvatis i nogu kojom se oslanja, ili da ides krupnije. To bi neko iskusniji mogao da posavetuje...
3. Ja bih malo skratio ovaj prostor iznad glave. Ovde si u obradi nesto zeznuo, sve teksture su nekako nervozne. Ova mi vuce vise u zeleno.


Smanji malo potpis, ili ga ucini nekako transparentnijim.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Bugarin

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 537
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ana i Kiki
« Odgovor #4 poslato: Mart 14, 2013, 11:33:00 pre podne »
Da dodam jos neku,isti modeli su u pitanju


Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Ana i Kiki
« Odgovor #5 poslato: Mart 14, 2013, 11:35:06 posle podne »
Moji utisci:

1. Pretamna. Malo ostrenja ne bi skodilo.
2. Spalio si lice u obradi ubijajuci highlightse i naneo mu neprirodnu boju. Ostrina ne valja.
3. Ovakvo svetlo nije bas najlepse. Trebalo je da kropujes samo lice i uhvatis deo oko njega, gde nije u velikoj meri narusena tonalna ravnoteza. Isti problem sa kozom.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Bugarin

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 537
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ana i Kiki
« Odgovor #6 poslato: Mart 19, 2013, 08:44:13 pre podne »
Jos ove pa krece potraga za novim licima

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ana i Kiki
« Odgovor #7 poslato: Mart 19, 2013, 12:06:59 posle podne »
Citat
Jos ove pa krece potraga za novim licima
Mislim da nije problem u ovim modelima. Meni Ana i Kiki deluju zanimljive za fotkanje i mislim da bi mogao da napravis jos bolje fotke ako se vise potrudis.
Da se razumemo, ne kazem da su fotke lose, naprotiv, ali samom promenom modela neces mnogo dobiti, a sad, ako si "lovac" onda je to druga stvar. ;) :D :)
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Ana i Kiki
« Odgovor #8 poslato: Mart 19, 2013, 01:26:30 posle podne »
Na prvoj si isekao stopala, a bih je ja kropnuo negde ispod kose, ali ne po sred kolena ;)  Inace mi se se svidja.
Druge dve bi mi bile bolje da nema onog drveta iza po sred glave. Nekako bih iskoristio to dvograno drvo drugacije. Ovako mi deluju, da prostis, kao necije noge naopacke.
Modeli su dobri. "Iskoristi" to do kraja  :) :)
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Ana i Kiki
« Odgovor #9 poslato: Mart 19, 2013, 01:38:20 posle podne »
Prva mi se najvise dopada....samo obrati paznju da oci uvek budu u gornjoj polovini kadra...
« Poslednja izmena: Mart 19, 2013, 01:46:49 posle podne od strane dalibort82 »
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže Goshke

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 639
  • Pol: Muškarac
    • goshke
    • Pogledaj profil
Odg: Ana i Kiki
« Odgovor #10 poslato: Mart 19, 2013, 02:07:08 posle podne »
Mnogo lose svetlo. Ubijao si pande sa ovim blicem, a tako se ne radi. JEdino druga iz prvog posta je ok, ostale su onako do lose skroz ;) Pokusaj bolje da iskoristis prirodno svetlo ;)
www.slobodangosic.com

https://www.facebook.com/goshkephoto

Nikon D750, Nikon D7000, Nikkor 24-70 f2.8G, Nikkor 70-200 f2.8 VR, Nikkor 85mm f1.4G, Sigma 35mm f1.4 ART, Nikon SB 910, Nikon SB 800

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Ana i Kiki
« Odgovor #11 poslato: Mart 19, 2013, 04:57:12 posle podne »
Opet ja, sa bacanjem hejta  :D

1. Ispravi fotku, vodi računa o ovam blicu i objektima u prvom planu (zid previše svetli i skreće pažnju).
    Iseci donju polovinu u svakom slučaju, tamo nema korisnih informacija.

2. Jako,  kontrastno svetlo, teško da ovde nešto može da se uradi. Onaj pramen posred lica ne izgleda najbolje, i podseti devojku da se ispravi.
    Suviše širok kadar, preoštreno.

3. Slična priča, teksture drveta su izgubljene da bi model bio pravilno eksponiran.
    Logično razmišljanje, ali ne izgleda dobro ako je drvo u prvom planu i zauzima 50% kadra.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Bugarin

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 537
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ana i Kiki
« Odgovor #12 poslato: Mart 19, 2013, 10:10:23 posle podne »
Blic je radio na tri fotke koje su unutra bez ikakve mogucnosti da se o nesto odbije a i sve je cigla sto mislim da je razlog one boje koze(mozda je i neznanje u obradi ali mislim da nije jer su skoro identicni JPG fajlovi),mislim da tu jedino zilberica moze da izvadi stvar ali nisam je imao.
Ako moze drugacije pricajte kako.
Sto se tice kadrova iza glave tu sam strucnjak da iz njih nesto viri tako da to moze da postane zastitni znak ;D