Autor Tema: Magnus Dilemma Pro et Contra???  (Pročitano 6748 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Magnus Dilemma Pro et Contra???
« poslato: Mart 10, 2013, 08:39:01 posle podne »
Ljudi pomagajte, stig'o me neki crv, a to nije nikako dobro...
Elem, prosle godine sam pazario Canon S100, sjajnu, kompaktnu kameru, staje u svaki dzep, izbacuje lepe fotke...ipak, kao sto naslov kaze stigla me "velika dilema".
Ne znam, da li da menjam za G1X(uz doplatu), ili da se zadrzim na pomenutom.
Sta gubim(sem novca), sta dobijam!??
Testove, naseg drugara Zorana, znam na pamet, ali i dalje nemam petlju da odlucim :-\
Ima li doborovoljaca, da pomognu? ;)
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže beske

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 396
  • Pol: Muškarac
  • Statler
    • Pogledaj profil
Odg: Magnus Dilemma Pro et Contra???
« Odgovor #1 poslato: Mart 10, 2013, 08:59:48 posle podne »
Ako ce biti od neke pomoci, istu muku mucimo, a da li istom cilju stremimo...

Ono sto se svakako gubi je malo, kompaktno telo, telo koje se moze skoro-pa-bukvalno staviti u bilo koji dzep... i to je SVE

Sve ostalo spada u domen CISTOG DOBITKA. Sve ono sto se moze procitati u Zoranovom testu jeste i meni bila neka inicijalna kapisla da se ozbiljno zainteresujem za pomenuti aparat. Imao sam u par navrata mogucnost da se "druzim" sa njim, prvi put pri realizaciji Zoranovog testa, drugi put nedavno, bas potaknut zeljom da ozbiljnije udjem u realizaciju nabavke istog, i pre toga ga isprobam onako i onoliko koliko sam to sam zeleo.  Izrada samog aparata je zaista vrhunska, sa AF-om ja zaista nikakvih problema nisam imao, i za sve ono za sta bi meni jedan takav aparat sluzio, investicija (kolika god da je, da ne licitiram sad cifrom po kojoj je meni ponudjen) je apsolutno opravdana. Kvalitet fotki, kvalitet video zapisa, jednostavno ODLICAN, i kao takav meni potpuno adekvatan za poneti gde god to pozelim, bez ikakve bojazni da cu na "kojoj god lokaciji" necim (sto se opreme tice) biti hendikepiran, ili uskracen.


Pozz



Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Magnus Dilemma Pro et Contra???
« Odgovor #2 poslato: Mart 11, 2013, 08:57:10 pre podne »
Jedini razlog da stanes na loptu, jeste da mozda sacekas naslednika u vidu G2X... i eventualno pokupis neki boljitak. Sa druge strane, G1x ce svakako biti povoljniji, kada je u pitanju cena... a meni je tesko da sada nadjem neki kompakt, za koji bih mogao reci da je bolji od njega.
Mora ti biti jasno da je ovo mali japanski sportski tenk, i da ne staje u gornji dzep od vjetnamke... a jos manje u zadnji dzep od pantalona, poput S100.

Ali, veruj mi... kako vreme odmice... sve vise cenim ovaj aparat. Senzor ga drasticno izidize iznad konkurencije ...
Jedino mozda da razmislis o G15. Eto, i to moze opcija ...
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Magnus Dilemma Pro et Contra???
« Odgovor #3 poslato: Mart 11, 2013, 09:30:26 pre podne »
Hvala vam na odgovorima :)
Sto se velicine tice, svestan sam razlike, imao sam priliku da se poigram sa "kecom". Jeste veci, ali i dalje je to kompakt kamera.
G15 sam takodje imao priliku da drzim u ruci i moram priznati da mi je za nijansu cak lagodniji nego G1X. Nisam bas pobornik onih okretnih displeja, ali imajuci u vidu
VELICINU senzora i ne bas toliku razliku u ceni, verujem da je G1X bolji izbor.
E sad, cekati na naslednika...ne znam, verujem da ce (ako bude) biti unapredjen, mozda neki 24mm mesto 28mm objektiv bi me zagolicao, ostalo "kec" vec ima sve u sebi sto bi zadovoljilo moje potrebe.
Zivi bili, pa videli ;)
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Magnus Dilemma Pro et Contra???
« Odgovor #4 poslato: Mart 11, 2013, 09:57:51 pre podne »
Teška dilema Bole... Saučestvujem u tvojoj muci :)
Ne znam šta da ti kažem, ako redovno sa sobom vučeš neku torbicu, pa imaš mogućnost da ti G1X bude stalno pri ruci, onda ima smisla za tranziciju. U suprotnom...
G1X je u svemu bolji, sem u gabaritima, što zna da napravi ozbiljnu razliku. Ili u FB fazonu da telefon zameniš za Nokiju Pure View, a S100 za G1X, čime donekle kompezuješ potrebu reporterskog beleženja neplaniranih zanimljivosti :)

Edit: A da apgrejduješ dilemu u trilemu dodajući EOS M u kombinaciju sa onom 22mm palačinkom? ;D
« Poslednja izmena: Mart 11, 2013, 10:01:52 pre podne od strane Hornet »

Van mreže Vocko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 994
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • bud3 - rekreacija 3a ubr3anu generaciju
Odg: Magnus Dilemma Pro et Contra???
« Odgovor #5 poslato: Mart 11, 2013, 05:02:43 posle podne »
Razumem dilemu, ali iz mog skromnog iskustva G je ostajao kuci, dok sam S vukljao stalno sa sobom i uvek bio mi je pri ruci.
Kada mi je trebala ozbiljnija optika, pakovao sam dSLR, a EOS-M bez pancake objektiva (u mojim ocima), muci istu muku kao G - ne moze da stane u dzep.
\m/(>.<)\m/
Rock on!

///Nikon (ab)user

Van mreže beske

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 396
  • Pol: Muškarac
  • Statler
    • Pogledaj profil
Odg: Magnus Dilemma Pro et Contra???
« Odgovor #6 poslato: Mart 11, 2013, 05:28:04 posle podne »
Razumem dilemu, ali iz mog skromnog iskustva G je ostajao kuci, dok sam S vukljao stalno sa sobom i uvek bio mi je pri ruci.

Koji G?

Van mreže Vocko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 994
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • bud3 - rekreacija 3a ubr3anu generaciju
Odg: Magnus Dilemma Pro et Contra???
« Odgovor #7 poslato: Mart 11, 2013, 05:33:33 posle podne »
G15, izvinjavam se, a S110.
\m/(>.<)\m/
Rock on!

///Nikon (ab)user

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Magnus Dilemma Pro et Contra???
« Odgovor #8 poslato: Mart 11, 2013, 08:27:56 posle podne »
Meni tegljenje nije problem, ozenjen sam >:D
Kao i S100 i ovaj, eventualni G1X bi bio namenjen lepsoj polovini, uz moje grebanje, podrazumeva se ;D
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Magnus Dilemma Pro et Contra???
« Odgovor #9 poslato: Mart 11, 2013, 09:52:48 posle podne »
Evo ja da se ubacim. Pošto znaš da si slušajući mene došao u posed odličnog 17-40L, sasvim je logično da sam i ovaj put ja u pravu i da me treba slušati (u suprotnom - ban). ;D

Elem... Zadrži taj S100 jer je to aparat, za razliku od G1x koji je samo frankeštajn u aparat-wannabe izvedbi. Veliki senzor u idiotskom telu, sa blesavim (čitaj: neupotrebljivim) kontrolama i tražilom kroz koje se vidi objektiv. Kadriranje u visini glave (kao sa s100) u 90% slučajeva će u rukama laika proizvesti loše fokusirane fotke. Najpre zbog plitkog DOF-a i neophodnosti da korisnik tačno zna šta radi. Da li gospodža žena zaista ima želju da se zlopati sa aparatom koji joj u krajnjoj liniji neće doneti bolje fotke (osim u retkim situacijama kada ćeš TI poželeti da neke od njih vidiš na 100%)?

Drugo, nošenje kompakta umesto ozbiljne opreme koju već poseduješ je loše i za karmu i za potenciju. Reci "NE" vijagri u tim godinama!  >:D
Treće, svi koji Te ubeđuju u suprotno takođe će biti banovani i na njih će biti bačena pinhole kletva.

DISCLAIMER: Ovo napisano je primenjivo samo na druga Boleta i slične njemu koji u srednjim godinama krenu da vilene (za one koji prvi put kupuju bolji aparat, G1X i nije tako loš). Oni koji su se prepoznali - i trebaju da se prepoznaju! :D

Pozdrav
« Poslednja izmena: Mart 11, 2013, 09:55:28 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: Magnus Dilemma Pro et Contra???
« Odgovor #10 poslato: Mart 11, 2013, 09:55:45 posle podne »

Kao i S100 i ovaj, eventualni G1X bi bio namenjen lepsoj polovini...

Šta ti je ljubav, ti njoj novi aparat a ona tebi novu kuhinju  ;D
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Magnus Dilemma Pro et Contra???
« Odgovor #11 poslato: Mart 11, 2013, 10:05:35 posle podne »
Bole druze moj :)

Uzmi onu tvoju Lajku, pa pogledaj kroz trazilo... i videces objektiv kroz viewfinder. Stavise, uzmi Lajku M9 sa nekim summicron-om od 50mm i videces isto to. :)

I nije to problem, vec to sto G1X nije stavio neki EVF i sto glumi rangefinder.

Sa druge strane, za zensku ruku... to nije aparat, odmah da se razumemo. Sa trece strane, ja ne znam da li postoji bolji kompakt od tog Canona. (ponavljam se?)

Trece, imas vrvuljav ekran ... pa mozes i da ga spustis do pupka i iskusno skljocas koliko hoces. Aparat je masivan, i nece da se trese ko otrovan mis kad okidas.

Sto se tice poredjenja sa G15 ... grafikon govori sve.

PS
Jesam li rekao da boljeg kompakta nema?
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Magnus Dilemma Pro et Contra???
« Odgovor #12 poslato: Mart 11, 2013, 10:36:12 posle podne »
Citat
Aparat je masivan, i nece da se trese ko otrovan mis kad okidas.

Ovo me je bas nerviralo kod s100 :(

Citat
Šta ti je ljubav, ti njoj novi aparat a ona tebi novu kuhinju
;D ;D

Citat
Treće, svi koji Te ubeđuju u suprotno takođe će biti banovani i na njih će biti bačena pinhole kletva.

Poceli da naplacuju parking u Minhenu >:D 


EDIT
Peglanje tagova
« Poslednja izmena: Mart 11, 2013, 10:40:46 posle podne od strane Zoran Rodic »
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Magnus Dilemma Pro et Contra???
« Odgovor #13 poslato: Mart 11, 2013, 10:37:14 posle podne »
Sta ispade ovo!?? :o
Nikako mi ne funkcionise u zadnje vreme "citat" :P
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Magnus Dilemma Pro et Contra???
« Odgovor #14 poslato: Mart 11, 2013, 10:47:39 posle podne »
Poceli da naplacuju parking u Minhenu >:D 

;D
Sta ispade ovo!?? :o
Nikako mi ne funkcionise u zadnje vreme "citat" :P
Kletva je već počela da deluje! :D



Pozdrav