Autor Tema: opet setajući....  (Pročitano 4015 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
opet setajući....
« poslato: Mart 02, 2013, 07:54:03 posle podne »
bojim se da ne zatrpavam forum, svaki dan fotografisem imam volje da fotkam, ali mi sada blam svaki dan otvarat novu temu, ali eto....
Canon 1000D,
1 fotka:Bila je ranije najveca kasarna u Sarajevu-Marsal Tito, ostale su samo rusevine...na istoj parceli je napravljena Američka ambasada...
2 fotka:Setnja prema Bascarsiji, uska ulica Mula Mustafe Bašeskije, HDR.

3 fotka:Olimpijski muzej Sarajeva-u rusevnom stanju....zao mi sto su se zatekli oni kontejneri za smeće, bila bi mnogo bolja fotografija
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: opet setajući....
« Odgovor #1 poslato: Mart 02, 2013, 08:21:27 posle podne »
Malo mi je prejako ostrenje na prvoj,  a i za drugu ti treba neki AA filter za ove kablove na nebu i ivice simsa koje izgledaju neprirodno.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: opet setajući....
« Odgovor #2 poslato: Mart 02, 2013, 08:47:52 posle podne »
Ma samo setaj i fotkaj to je dobro za zdravlje a i za liniju :)
P.s Dobre su ti fotke, ne stizem da ti pohvalim sve ..ali budno pratim tvoj rad :)
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: opet setajući....
« Odgovor #3 poslato: Mart 02, 2013, 08:51:31 posle podne »
Hvala Cronin & Dalibor, Dalibore, za ovo si u pravu, mnogo se zdravije osjecam kad svaki dan prelazim pjeske oko 10 do 15 kilometara.... ;)
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: opet setajući....
« Odgovor #4 poslato: Mart 03, 2013, 12:16:15 pre podne »
Meni druga bas legla...'ajd' sad ti kablovi i nije tako strasno, ali atmosfera mi se veoma dopada.
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: opet setajući....
« Odgovor #5 poslato: Mart 03, 2013, 02:49:04 posle podne »
bojim se da ne zatrpavam forum, svaki dan fotografisem imam volje da fotkam, ali mi sada blam svaki dan otvarat novu temu, ali eto....


Hej, pa cekaj .... ako naslov tvoje teme bude Sarajevo... onda je logicno da imas kilometarsku temu, ... i ako ces je dopunjavati svaki dan.
Nasa sugestija se uglavnom odnosila na teme sa naslovom: Moji Radovi... pa onda idemo od konja, buba, preko zgrada, automobila, macro... portreta, kompletan buckuris koji nema smisla.
Generalno, brusicemo ovaj pravilnik u hodu... ali je neko moje misljenje da ti treba da imas temu SArajevo ... i da je dopunjujes. Kao sto JanDe ima temu  Shenzhen. Meni je to barem logicno.
Sve sto izlazi iz tog okvira, i moze biti vezano za bilo sta drugo, ide u drugu  temu.
« Poslednja izmena: Mart 03, 2013, 02:51:27 posle podne od strane Zoran Rodic »
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: opet setajući....
« Odgovor #6 poslato: Mart 03, 2013, 04:03:45 posle podne »
Slazem se sa Rodicem.
Mislim da je tvoja tema jasno zaokruzena i da nema potrebe da je cepas na pojedinacne komade.
Ja bih sve ovo tvoje ubacio u Sarajevo, a eventualno bih rastavljao po godinama kao sto DeVil radi.
Ovako, kad covek vidi temu 'Setajuci gradom',  zapita se najpre o kom gradu je uopste rec, itd...
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: opet setajući....
« Odgovor #7 poslato: Mart 03, 2013, 09:19:01 posle podne »
e super onda, jos kad bi admini bili dobre volje da ove fotke par tema prebace u moju galeriju....unaprijed zahvalan! ;)
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: opet setajući....
« Odgovor #8 poslato: Mart 03, 2013, 09:29:41 posle podne »
Ajmo malo preciznije - ŠTA treba da se prebaci GDE?

Linkove bih molio, da ne napravim nekog Frankenštajna. :)

Pozdrav

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: opet setajući....
« Odgovor #10 poslato: Mart 04, 2013, 09:19:14 pre podne »
E stvarno, dok se komentarisalno na temu jedna fotka - jedna tema, nisam se uključivao, jer su mi sve vreme na pameti bile tvitijeve teme galerije.
Ok, generalno se slažem sa novim stavom, ali me je mučilo baš to - kako čoveku ukinuti nešto što uredno pakuje godinama :)
Drago mi je da je to rešeno ;)

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: opet setajući....
« Odgovor #11 poslato: Mart 04, 2013, 11:01:05 pre podne »
Vidi, nikad nije ni blo reči o "jednoj fotki - jednoj temi", nego "jedna fotka ili jedna SERIJA - jedna tema".

E sad, po meni bi bilo logično da se ovakve fotke ipak kače po nekim konkretnijim zajedničkim crtama, nego po opštoj lokaciji, jer se u suprotnom postiže efekat kao i u Devilovoj temi - gomila fotki koje niko ne vidi, osim ako ne sedne i potroši 3 popodneva na bistrenje.

No ajd', kad se insistira, nek' bude kako autor želi, jer pravilnik nije Ustav, a mi nismo Ustavni Sud. ;)
Autorova je u ovakvim situacijama definitivno poslednja i tu uopšte nema diskusije. Problematične su teme "moje crno bele" ili "moji portreti" i tako to, gde nije subjekt/objekat fotografisanja isti, već je isti žanr, a to definitivno ne spada u jednu temu. Eto tako. ;)

Pozdrav