Autor Tema: EOS-1D C :Nova fotografska (videografska) tehnika ili samo dobra reklama...  (Pročitano 5360 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: EOS-1D C :Nova fotografska (videografska) tehnika ili samo dobra reklama...
« Odgovor #1 poslato: Mart 01, 2013, 06:13:02 posle podne »
Imamo čak dve teme o njemu: Prva i Druga. :)
Ima skoro godinu dana... ;)


Pozdrav

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: EOS-1D C :Nova fotografska (videografska) tehnika ili samo dobra reklama...
« Odgovor #2 poslato: Mart 01, 2013, 06:21:05 posle podne »
Znam Storm,  nego sam postavio ovo zbog video klipa koji ima na stranici gde govore o tome da iz video sekvenci rezolucije 4K hvataju fotografije koje izgledaju  vrhunski kad se bace na stampu...jer moze da se izabere 'perfect' moment.
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: EOS-1D C :Nova fotografska (videografska) tehnika ili samo dobra reklama...
« Odgovor #3 poslato: Mart 01, 2013, 06:25:45 posle podne »
Bah... to je sad ona priča: "vi ne verujete da je ovo nešto - e sa'će vi pokažemo"...
E zbog tog mešanja baba i žaba mi je i muka, i njih i njihovog "razvoja".

Postali su neverovatno prepotentni i drski. Koga oni mogu da ubede da je to bilo kakav napredak osim za video?
Malo koga, rekao bih.

Pozdrav

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: EOS-1D C :Nova fotografska (videografska) tehnika ili samo dobra reklama...
« Odgovor #4 poslato: Mart 01, 2013, 06:29:52 posle podne »
Izgleda da je samo dobra reklama :)
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: EOS-1D C :Nova fotografska (videografska) tehnika ili samo dobra reklama...
« Odgovor #5 poslato: Mart 01, 2013, 06:47:22 posle podne »
Kako mislis ... samo dobra reklama?


Pa ovo je jako besna sprava, i oni kojima treba i kojima je namenjena bice presrecni sto su dobili  to sto su dobili  za pare koje su platili.
Nije problem u tome... vec u tome, da Canon zapostavlja photo segment na konto razvoja video mogucnosti.
Rekoh ja to nedavno, al ste me napushili :) ... i konstatovali kako su sada Nikon i Canon identicni u ponudi po pitanju videa.
Malo sutra jesu... a ovo je ziv dokaz da nisu. E sad, to sto nama ne treba, je drugi padez opanka. Trziste prica drugacije.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: EOS-1D C :Nova fotografska (videografska) tehnika ili samo dobra reklama...
« Odgovor #6 poslato: Mart 01, 2013, 07:11:26 posle podne »
Ne znam da li si odgledao video..jer su bacili akcenat da se iz 4K video snimka moze izvuci u TIFF fotografije za koje su kao odusevljeni...na to sam mislio da je dobra reklama...
Inace 4K format + Canon je bruka....
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže STELLANOVA

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 468
  • Pol: Muškarac
  • Never stop exploring
    • slobodanmiskovic
    • Pogledaj profil
    • Personal portfolio
Odg: EOS-1D C :Nova fotografska (videografska) tehnika ili samo dobra reklama...
« Odgovor #7 poslato: Mart 01, 2013, 07:31:33 posle podne »
Taj marketing sa izvlacenjem fotki iz 4K video klipa su smislili da bi opravdali prodaju tih kamera jer je broj televizora koji mogu da prikazuju tu rezoluciju na nivou statisticke greske i kostaju vise od kamere pa ajde da opravdamo postojanje takve kamere u ovom trenutku i njenu cenu...
Nikon D7000 | Nikon F50

Nikkor AF 300/4 IF-ED |Nikkor AF 35-70/3.3-4.5 | Nikkor AF 50/1.8 D | Nikkor AF-S 18-55 f/3.5-5.6 G DX VR | Nikon AF-S 70-300mm f/4.5-5.6 VR  | TOKINA AF12-24MM F/4 AT-X 124AF PRO DX | Tokina 100mm f/2.8 Macro AT-X PRO D AF | Voigtlaender Ultragon AF II 19-35mm f/3.5-

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: EOS-1D C :Nova fotografska (videografska) tehnika ili samo dobra reklama...
« Odgovor #8 poslato: Mart 01, 2013, 07:53:32 posle podne »
Mislim da će Steven Spielberg pažljivo pročitati sve o ovom aparatu ili kameri ili... video-aparatu tj. hoću reći foto-kameri ili kako već...  ???

Van mreže bobanf

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 558
    • bgd.boban
    • Pogledaj profil
Odg: EOS-1D C :Nova fotografska (videografska) tehnika ili samo dobra reklama...
« Odgovor #9 poslato: Mart 01, 2013, 10:26:45 posle podne »
Davno je, mislim da se zvao Djanpaolo Barbijeri, vrhunski fotograf, prilikom snimanja plesacica, i slicne vrste fotografije, koristio filmsku kameru pa je sa par desetina metara c/b filma trazio pravi kadar. Meni se ta tehnika svidela jer je bila usmerena na dobijanje fotografije a ne filmskog zapisa.
Moj stav je da je veci majstor koji oseti momenat i uspe da uhvati pravi kadar aparatom,
Mislim da je ova tehnika jos jedno smanjenje razlike izmedju skljocare i posvecenog fotografa koji ume da oseti momenat, nadajmo se da ce da posluzi u kreativne svrhe /kao kod barbijerija/ a ne u fazonu `vidi ovo mogu i ja`.

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: EOS-1D C :Nova fotografska (videografska) tehnika ili samo dobra reklama...
« Odgovor #10 poslato: Mart 02, 2013, 01:10:41 pre podne »
Pa kod jako brzih aktivnosti, poput baleta ili sporta i najbolji fotografi idu na količinu kroz burst, pa na kraju probiraju.
Tu postoji osećaj za kadar, ali trenutak je suviše kratak, da bi ti šmekerski okidao na single.

Na isto to dođe, zar ne ;)

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: EOS-1D C :Nova fotografska (videografska) tehnika ili samo dobra reklama...
« Odgovor #11 poslato: Mart 04, 2013, 06:26:15 posle podne »
Press Release
TOKYO, March 4, 2013—Canon Inc. announced today that the company has successfully developed a high-sensitivity 35 mm full-frame CMOS sensor exclusively for video recording.


SORS
« Poslednja izmena: Mart 04, 2013, 06:32:04 posle podne od strane Zoran Rodic »
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: EOS-1D C :Nova fotografska (videografska) tehnika ili samo dobra reklama...
« Odgovor #12 poslato: Mart 04, 2013, 06:58:50 posle podne »
Ojha! Bilo je krajnje vreme da izbace nešto i za video!  ;)

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: EOS-1D C :Nova fotografska (videografska) tehnika ili samo dobra reklama...
« Odgovor #13 poslato: Mart 04, 2013, 07:40:16 posle podne »
Baš tako.Sledeći korak je da izbace trocifreno telo 700d za 1400e  :)

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: EOS-1D C :Nova fotografska (videografska) tehnika ili samo dobra reklama...
« Odgovor #14 poslato: Mart 04, 2013, 09:11:57 posle podne »
^Ja kupujem ako to telo bude imalo video.
Krajnje je vreme da naprave telo sa videom. Ne mogu da verujem da neko danas uopšte može da živi bez videa u DSLR-u.




Je l' imamo mi ovde neki smajli koji čupa kosu?



Nemamo. Ništa, onda moram ovako da odreagujem:   :angry5: (*&@#($*&%&@#!!!!!!!!!


Pozdrav