Autor Tema: Dvonožna stoka koju je teško uvrediti...  (Pročitano 4823 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Dvonožna stoka koju je teško uvrediti...
« poslato: Februar 23, 2013, 04:43:13 posle podne »
... jer ne postoje dovoljno ogavne reči koje bi ih opisale!  >:(

Smrklo mi se pred očima kad sam ovo malopre pročitao:

Citat
Na desetine mrtvih ptica kod Čačka: Pomor orlova i gavrana

V. Nikitović | Blic | 23. 02. 2013. - 14:53h


U ataru čačanskog sela Gornje Gorevnice u proteklih nekoliko dana pronađeno je 38 otrovanih ptica - 23 orla mišara i 15 gavranova. U Društvu za zaštitu i proučavanja ptica Srbije (DZPPS) sumnjaju da su ptice otrovane namerno i da je broj uginulih jedinki znatno veći.


Sumnja se da su ptice otrovane

Pretpostavlja se da su mišari i gavranovi, koje spadaju u zaštićene vrste, tokom zimskih dana bili privučeni zatrovanim otpacima iz lokalne klanice. Ptice su uginule tik pored mesta gde su jele, što ukazuje da je korišćen izuzetno jak i opasan otrov.

- Ovo je mogla da uradi samo poremećena osoba koja je spremna na sve. Državne službe moraju da pronađu i drakonski kazne počinioca. Prema važećem odštetnom cenovniku, počinilac ovog vandalskog čina moraće da plati više od četiri miliona dinara za nanetu štetu - izjavio je ornitolog Milan Ružić.
 


Pretpostavlja se da su stradali jedući otrovano meso

On objašnjava da se orlovi mišari veliki saveznici poljoprivrednika jer hvataju glodare po poljima i njivama.

- Svake godine krivolovci širom Srbije ubiju više hiljada ovih zaštićenih i korisnih grabljivica, ali ovakav slučaj planskog trovanja ptica do sada u Srbiji nije zabeležen – navodi Ružić.


U Društvu za proučavanje i zaštitu ptica ističu da se namerno trovanje divljih životinja ovih razmera ne pamti se u Srbiji još od pedesetih godina prošlog veka kada su lovci i stočari širom bivše Jugoslavije svesno mamili vukove zatrovanim mrcinama.
 
Ovaj slučaj prijavili su meštani nekoliko čačanskih sela na levoj obali Zapadne Morave, koji se sa sličnim problemom suoačavaju u poslednje dve godine. Parcele gde su pronađene otrovane jedinke nalaze se u komercijalnom lovištu ’’Srbijašuma’’, pa se u DZPPS pitaju zašto niko od zaposlenih u ovom javnom preduzeću nije obavestio inspekciju i uklonio leševe i zatrovanu iznutricu.

- Ovi otrovi veoma lako mogu dospeti i u hranu koja se proizvodi na okolnim njivama, ali i u bunare kojima se napajaju seoska domaćinstva – kaže Goran Nikolić iz DZPPS.

Ovo je bre za smrtnu kaznu! Smradovi!
Posle ćemo ove divne ptice moći da gledamo samo u prirodnjačkim muzejima... ako i tamo. Zašto? Zato što obesna marva gleda samo svoje dupe, a ovakvi bolesnici šetaju okolo i rade bukvalno šta im se prohte!  >:(

Pozdrav
« Poslednja izmena: Februar 23, 2013, 04:46:09 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Dvonožna stoka koju je teško uvrediti...
« Odgovor #1 poslato: Februar 23, 2013, 04:52:29 posle podne »
Uzas, meni su psa otrovali  misomorom, jedva sam ga spasao >:( I to pas ne izlazi iz dvorista , i neko ubaci misomor, strasno kakvih ljudi ima >:(

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Dvonožna stoka koju je teško uvrediti...
« Odgovor #2 poslato: Februar 23, 2013, 06:04:55 posle podne »
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Dvonožna stoka koju je teško uvrediti...
« Odgovor #3 poslato: Februar 23, 2013, 06:06:40 posle podne »
Kakva bre dvonozna stoka, stoka zna za red i nikome nece da ucini zlo. To je uradio psihopata, poremecena osoba koja nije ni za ludnicu, vec za najtezu robiju.
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže highlander

  • Član
  • **
  • Poruke: 242
    • Pogledaj profil
Odg: Dvonožna stoka koju je teško uvrediti...
« Odgovor #4 poslato: Februar 23, 2013, 06:11:16 posle podne »
Шта да кажем а да већ не кажем оно што је хиљаду пута речено ,јер у овој нашој земљи је заштита животне средине и заштићених врста на нивоу најнеразвијенијих афричких земаља. Мало па рецимо у новинама осване чланак помор риба у тој и тој реци или толико и толико угинулих птица, па када би се то рецимо десило у Аустрији на пример тамо би неко ишао на гиљотину мислим.. Ево овде у у Београду на Ади Циганлији у једној од преосталих оаза у главном граду расте гљива која се зове "Сребрна звезда" лат. Myriostoma coliforme и која је заштићена у Европи Бернском конвенцијом и у Србији постоји на само четири станишта док у целој Европи на само 170 . Сви смо сведоци убрзане урбанизације управо тог дела Аде Циганлије  а наравно о томе нигде ни речи, док је тамо све више бетона и ко зна још чега а ње је све мање и мање ...Белоглави суп је као заштићена врста је скоро био истребљен код нас , искрено одавно ми је мука од тих тема јер постајем свестан своје беспомоћности да било шта корисно учиним у том правцу .

Van mreže Kidza

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 263
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Dvonožna stoka koju je teško uvrediti...
« Odgovor #5 poslato: Februar 23, 2013, 11:34:46 posle podne »
I sve to u komercijalnom lovištu, znači tamo gde lovačka društva imaju nameru da zarađuju! Lovci koji se busaju u grudi, kako su oni zaštitnici prirode i divljači, a ne obične ubice su oni koji su ovde najsumljiviji! Ovi otpaci su im odlično poslužili da pospu otrovom i da "očiste" lovišta od  "štetočina"! Imaju oni svake godine krajem zime i početkom proleća ove akcije gde se puca na sve što može da ugrozi fazansko pile! SRAMOTA! Da ima u ovoj zemlji bar malo pameti prvo bi trebalo pretresti lovacka udruzenja, bar 80% vajnih lovaca bi ostalo bez mogućnosti da kroči u lovište, a ne da pijano puca na sve što mrda i da radi ovakve stvari! I da pitam te čuvare prirode kako niko nije reagovao kada se klanični otpad odlaže u lovištu!

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Dvonožna stoka koju je teško uvrediti...
« Odgovor #6 poslato: Februar 23, 2013, 11:38:03 posle podne »
^Da, uz mogućnost da se neko nađe prozvanim, ja moram da se složim sa ovim viđenjem.

Baš sam pre neki dan gledao nekakvu "naučnu" emisiju na ne znam kojem kanalu, u kojoj su "najveći ljubitelji prirode, koji se brinu za dobrobit životinja" - lovci, dogovarali svoj kalendar delovanja, kako bi "zaštitili" životinje od njih samih. Puškama naravno. Koje jajare, 'bem ti život... Povraća mi se čim ih vidim, a kamoli kad zinu na sebi svojstven, mega-licemeran način. Dođe mi sebi nogu da odgrizem od besa.  >:(

Pozdrav

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Dvonožna stoka koju je teško uvrediti...
« Odgovor #7 poslato: Februar 24, 2013, 12:37:31 posle podne »
Obzirom da sam dosta prisutan u kinologiji mogu da kažem da je tamo situacija još gora. Na sve strane ima otrovanih pasa, a skoro je u Beogradu nađen i jadni pas čija je koža oderana, a on bez kože bačen pored kontejnera. Da dobro ste čuli. Kome je kriva ta jadna dušica napaćena?

Ja zaista jesam za ljudska prava ali ta prava treba da uživaju ljudi. Biće koje je u stanju da uradi tako nešto svakako nije čovek i po meni je to jedino pravo rešenje gasna komoram. E a to nam opet ne daju evropski zaštitnici (ne)ljudskih prava tako da eto ga... šah-mat pozicija.

Dalje, na hiljade pasa nestane ili ugine svake Nove godine od stresa zbog petardi i ostalih pirotehničkih sredstava. Naš pas, Edrel terijer, 6 godina star, je ove godine za Srpsku Novu nestao i nikad ga više nismo pronašli. Verovatno ga je srce izdalo negde, bežeći. Ogroman broj pasa koji pobegnu zbog petardi nikada više ne bude pronađeno.

Nije dobro. Očajna nam je situacija u zemlji.

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Dvonožna stoka koju je teško uvrediti...
« Odgovor #8 poslato: Februar 24, 2013, 01:26:54 posle podne »
I u Zaječaru već duže vreme neko baca hleb sa otrovom...verovatno iz razloga da smanji broj pasa lutalica...sto je za svaku osudu...a i za opstinu sto nije zbrinula te pse...(navodno nema se para).
Ovi jadnici iz udruženja Beta svaki dan spasavaju po neku životinju.... I kako ja da izvedem mog ljubimca u šetnju...a da se slučajno ne zatruje...samo da se sazna ko je taj neko....ako je uopste osoba..

   
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Dvonožna stoka koju je teško uvrediti...
« Odgovor #9 poslato: Februar 24, 2013, 02:56:13 posle podne »
Jedini siguran nacin u ovoj situaciji je da se pas nauci da ne uzima hranu sa zemlje. To ako je neko vlasnik mladjeg psa. Za starije je vrlo tesko. Ne pustati sa povodnika i uvek jedno oko na njemu.

Tesko.