Autor Tema: [vesti] nova Sigma 30mm f/1.4 DG HSM za APS-C  (Pročitano 3148 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
[vesti] nova Sigma 30mm f/1.4 DG HSM za APS-C
« poslato: Januar 29, 2013, 12:23:56 posle podne »
Sigma je danas objavila vest o nasledniku veoma popularnog APS-C/DX objektiva, koji važi za jedan od najprodavanijih u njihovoj gami - Sigma 30mm f/1.4 EX DG HSM. Novi objektiv sa potpuno novom konstrukcijom bi trebao da ispravi ne baš mnogo mana starog objektiva, a ja se iskreno nadam da će popraviti i AF probleme koji su bili učestali sa starom verzijom.

Kao i sve novije Sigme i ova je kompatibilna sa nedavno predstavljenim USB adapterom, kojim se ovaj objektiv može kalibrisati tako da tačno pogađa fokus u situacijama koje beleže konstatne greške FF/BF (Front Focus/Back Focus) tipa. I izrada je unapređena, pa objektiv spada u novoformiranu "Artisan" liniju, koju krasi vidljivo bolji dizajn, kao i kontrola kvaliteta. I finiš je nov, naravno, pa više nije onaj "plišani" koji na oko deluje lepo, ali nije bio baš kvalitetan.

Objektiv će biti dostupan za Canon, Nikon i Sigma bajonete, a cena koja se pominje baš ne obećava: 899$. Naravno, svako ko zna Sigminu politiku cena, zna da će ovo brzo da se smandrlja u neke daleko realnije okvire, kada počne zaista i da se prodaje. Tako da, možda ovo opet bude izbor broj 1 za mnoge koji žele približno 50mm sa 1.4 blendom na krop senzoru, a nisu spremni da investiraju u odgovarajuće C/N objektive.

Mene lično baš interesuje kako će ovo izgledati, iako nisam kupac za nešto što ne pokriva FF senzor.

Zvanično saopštenje:

Citat
YOKOHAMA, Japan — Jan. 29, 2013 — Sigma Corporation of America a leading researcher, developer, manufacturer and service provider of some of the world’s most impressive lines of lenses, cameras and flashes, today announced the release of four new lenses for the ART product line, including three lenses for mirrorless interchangeable lens cameras and one lens for DSLR cameras with APS-C size sensors. This announcement comes at the start of the CP+ Camera and Photo Imaging Show 2013 this week in Yokohama, Japan.

The new and updated Sigma lenses include the 30mm F1.4 DC HSM, which will be available in Sigma, Canon and Nikon mounts.

30mm F1.4 DC HSM
 Sigma pioneered the large-aperture, APS-C format, standard lens category with its 30mm F1.4 lens in 2005. With new optical configurations of nine elements in eight groups, as well as rounded aperture blades, this updated lens delivers pleasing sharpness and a beautiful bokeh background. Its angle of view is equivalent to 45mm on a 35mm camera (which is similar to that of human vision), its minimum focusing distance is 11.8 inches and its maximum magnification ratio is 1:6.8. The lens’ optimized power distribution helps to minimize field curvature, prevent a loss of image quality at the edges of photographs and produce outstanding image quality. Its double-aspheric lens minimizes spherical distortion, astigmatism and coma, and its rear focus system prevents focus-dependent variation in aberration. Together, the new optimized auto focus (AF) algorithm and rear focusing system ensure smooth and accurate focusing. The new 30mm F1.4 is also compatible with Sigma’s new USB Dock, which will enable firmware updates and focusing adjustments, is expected to be available in coming months.

IZVOR

Pozdrav
« Poslednja izmena: Januar 29, 2013, 02:06:14 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: [vesti] nova Sigma 30mm f/1.4 DG HSM za APS-C
« Odgovor #1 poslato: Januar 29, 2013, 01:40:31 posle podne »
Ima tema o toj sigmi...cak si i komentarisao u njoj :D

http://pcfoto.biz/digitalnifotoaparati/objektivi/sigma-35mm-f1-4-dg-hsm/

Meni se cini da je objektiv mnogo dobro uradjen...prosla sigma je bila super, ali je imala probleme sa fokusom, ova izgleda da nema tih problema, tako da je to veliki plus...jos samo cena da padne i to je to :D
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: [vesti] nova Sigma 30mm f/1.4 DG HSM za APS-C
« Odgovor #2 poslato: Januar 29, 2013, 01:58:09 posle podne »
Ček,ovde je reč o sigmi 30mm,a na fotografiji je 35mm?

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: [vesti] nova Sigma 30mm f/1.4 DG HSM za APS-C
« Odgovor #3 poslato: Januar 29, 2013, 02:04:45 posle podne »
@unique
Možda Te je pogrešna slika zbunila (moja greška), ali nije reč o istom objektivu. Ovo je 30-ica 1.4 (krop), a ono je 35-ica 1.4 (FF). ;)

@neo
Ma da... glupi Sigma sajt sa rotirajućim fotografijama. Dok ja kliknem da iskopira, on sliku već promeni, a ja nisam ni provalio.
Evo sad je ispravljeno.

Pozdrav
« Poslednja izmena: Januar 29, 2013, 02:08:11 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: [vesti] nova Sigma 30mm f/1.4 DG HSM za APS-C
« Odgovor #4 poslato: Januar 29, 2013, 02:42:37 posle podne »
A gle stvarno :D

Mada koliko sam video, razlike u ceni izmedju 35mm i 30mm skoro i da nema...tako da bih ja pre isao na 35mm, narocito ako cu sa cropa da predjem na ff :D
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže Lackie

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 429
    • Pogledaj profil
Odg: [vesti] nova Sigma 30mm f/1.4 DG HSM za APS-C
« Odgovor #5 poslato: Januar 29, 2013, 07:12:25 posle podne »
Lijep je ovaj dizajn.

Van mreže AstraFoto

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1468
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: [vesti] nova Sigma 30mm f/1.4 DG HSM za APS-C
« Odgovor #6 poslato: Januar 29, 2013, 08:17:07 posle podne »
A gle stvarno :D

Mada koliko sam video, razlike u ceni izmedju 35mm i 30mm skoro i da nema...tako da bih ja pre isao na 35mm, narocito ako cu sa cropa da predjem na ff :D
A jel to mislis na Nikon D700.  ;)   :P
Nikon D7000
Tamron AF 17-50mm f2.8 IF
Tamron AF SP DI 90mm f2.8 macro
AF-S Nikkor 35mm f1.8G
AF-S Nikkor 18-105mm VR f3.5-5.6G ED
AF-S Nikkor 55-300mm VR f4.5-5.6G ED
Nikon SB-600 AF TTL Speedlight