Autor Tema: L5  (Pročitano 5753 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže MIHAIL0

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 970
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
L5
« poslato: Mart 23, 2008, 11:06:13 posle podne »
Koliko je moguce stvari podesavati na Nikon-u L5? Imam ovaj aparat i prilicno sam nezadovoljan slikama koje pravi!

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: L5
« Odgovor #1 poslato: Mart 23, 2008, 11:17:42 posle podne »
Veoma malo toga se moze podesavati. Skoro nista, a i to sto moze te nece usreciti.

Poneki modeli rade dobro, a poneki su losi. Nikon nije proizvodjac cije kompakte treba kupovati. Za manje novca se moze dobiti bolji aparat. Akcenat su stavili na dSLR aparatre, a ove malisane zapostavili. Prakticno se kupovina svodi jedino na P5100.

Ako ga vec posedujes, a zelis dobru fotku savetujem ti da ga nekom poklonis, ili prodas i kupis bolji aparat.

Za oko 200E se moze kupiti odlicna masina.
« Poslednja izmena: Mart 23, 2008, 11:20:10 posle podne od strane Zarko Silic »

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: L5
« Odgovor #2 poslato: Mart 23, 2008, 11:21:57 posle podne »
I ja sam to primetio Zare. Canon, Sony i Fuji su dosta vise uradili na razvoju "ne-dSLR" modela od drugih, koji samo menjaju nazive modela i pumpaju megapiksele, kad su kompakti u pitanju.
O Nikon dSLR modelima sve najbolje. Stvarno prave vanserijska tela.

Van mreže MIHAIL0

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 970
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: L5
« Odgovor #3 poslato: Mart 23, 2008, 11:34:11 posle podne »
Pa planirao sam da uzmem fuji s5600 ali cu najverovatnije sacekati jos malo i uzeti s6500fd ili nikon d40(sa nekim objektivom), za koji cu morati da se strpim bar 2-3 meseca! Al' d40 je po nekom mom misljenju i vise nego dobar i zadovoljavajuci za moje motrebe!  A pitanje u vezi L5 sam postavio zbog zoom-a, koji je blago receno ocaj, a idem na neku ekskurzijicu sa faksom pa mi je dobar zoom(dobre slike na velikom zoom-u) preko potreban! Zato je 5600 jos u opticaju(trenutno imam para samo za njega)!

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: L5
« Odgovor #4 poslato: Mart 24, 2008, 12:01:14 pre podne »
Za ekskurzije mislim da je najbolji odabir Canon SX100.
Ima jak zoom, a staje u dzep.

Van mreže MIHAIL0

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 970
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: L5
« Odgovor #5 poslato: Mart 24, 2008, 12:07:37 pre podne »
Nije klasicna ekskurzija, studiram arhitekturu, i aparat mi treba zbog objekata i detalja na istim! A velicina mi apsolutno nije bitna! Bitnije mi je da bude dobar prelazni aparat na dSLR! Planiram da se ozbiljnije upustim u ove vode...

Van mreže MIHAIL0

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 970
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: L5
« Odgovor #6 poslato: Mart 25, 2008, 01:03:52 pre podne »
Danas sam bio u Bacu i malo slikao na raznim modovima pomocu stativa, na max opt zoom-u (landscape architecture) sam i pored jakog vetra uspeo da izvucem sasvim solidne fotke! Do sad nisam koristio stativ a i ovaj koji sam danas nosio je neki prcoljak od 20cm(mada je posluzio)! Malo sam slikao i u macro modu neke cvetice cisto da isprobam, i iznenadio se! Pozitivno! Kad budem imao vremena da prebacim slike na komp, okacicu nesto, cisto da cujem komentare!

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: L5
« Odgovor #7 poslato: Mart 25, 2008, 01:18:55 pre podne »
Nije nista neobicno da mali kompakti umeju lepo sa makrom.