Autor Tema: dilema oko kupovine aparata  (Pročitano 7637 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže sly

  • Junior
  • *
  • Poruke: 4
    • Pogledaj profil
dilema oko kupovine aparata
« poslato: Jun 21, 2007, 12:40:51 pre podne »
 imam dilemu koji aparat bi mi odgovarao,trazim kvalitet snimka u svim uslovima,video zapis sa zvukom(640x480/30-standardno),svidja mi se siroki objektiv-28 mm,stabilizacija,veliki lcd(min 2,5),brz i precizan fokus,a veoma mi je bitna brzina rada aparata,od trenutka paljenja do prve fotke,kao i od slike do slike,da ne cekam da mi prolaze bitni momenti dok se aparat ne nakani da napuni blic,sto se dimenzija tice,ne odgovara mi veliki aparat tipa fuji 6500(koji mi se inace svidja),ali zamislite kako se uvece svi setaju i vade male aparate iz dzepova,a ja teglim torbu sa fujijem ko da idem da snimam svadbu.U ovu pricu mi se uklapaju canon 850 is,fuji f 31fd(nema siroki objektiv,ali ovo ostalo ima),panasonic lumix TZ3(malo mu je jaca cena,a i cuo sam da se svim aparatima koji imaju preko 5x zum posle godinu dana pocinju kvariti ti zumovi ili vec sta u vezi toga).Cena moze biti tu do 300 evra,mozda i malo vise.Danas sam video samsung L74W( SA LCD 3,0 TOUCH,IMA SIROKI OBJEKTIV,ELEKTRONSKU STABILIZACIJU ZA KOJU SAM CITAO DA DOBRO RADI),onako bas izgleda fancy,ali mi samo ime samsung za fotoaparat nesto suplje zvuci...Dajte neki predlog,Hvala unapred
« Poslednja izmena: Jun 22, 2007, 11:24:36 posle podne od strane sly »

Van mreže michaga

  • Junior
  • *
  • Poruke: 95
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: dilema oko kupovine aparata
« Odgovor #1 poslato: Jun 21, 2007, 01:28:22 pre podne »
A,shta kazesh na panasonic tz1?
Nije bash da ispunjava sve tvoje zahteve,
ali su mu dimenzije super, s obzirom da ima 10 puta opticki zum.
Za blic morash malo cuze da chekash,jbga...
Ja mislim da je za 14 500 dinara skroz ok!
E,neznam da li smem da preporuchujem druge sajtove, ali evo super sajta gde ti lepo uporedjuju vishe fotoaparata slichnih karakteristika.
Imash sve karakteristike,primere slika slikanih u razlichitim modovima,ocene,itd...
http://www.cameras.co.uk/
pozdrav
« Poslednja izmena: Jun 21, 2007, 02:23:47 pre podne od strane michaga »
My father once told me “find something you love, become good at it, do it well enough to get paid for it, and you will never work a day in your life."
Emin Kuliyev

Van mreže sly

  • Junior
  • *
  • Poruke: 4
    • Pogledaj profil
Odg: dilema oko kupovine aparata
« Odgovor #2 poslato: Jun 22, 2007, 11:34:09 posle podne »
hvala ti michaga,na savetu.ali mislim da je i TZ2 napredniji i bolji od TZ1,i skuplji naravno,citao sam recenzije i za TZ2,sporiji je u zumiranju,ima maje suma nego TZ1,ali ima greske u ekspoziciji,sve u svemu dao bi j vecu kintu za bolji aparat od TZ1,ne znam kakav je fuji F40 u odnosu na F31,da li da izaberem neki od ova 2 aparata...

Van mreže michaga

  • Junior
  • *
  • Poruke: 95
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: dilema oko kupovine aparata
« Odgovor #3 poslato: Jun 24, 2007, 06:54:02 posle podne »
E,ovo vech prevazilazi znanje jednog pochetnika koji non stop pretura po netu...  ;D
Pitaj Crnog on se mnogo vishe razume...Ne znam zashto se nije oglasio oko tvog pitanja...
Ja sam ti preporuchio tz1 zato shto ga ja imam i skroz mi odgovara zbog odnosa izmedju dimenzija,cene i velikog zuma. Naravno da nemoze da se poredi sa ostalim markama tipa Canon,Fuji,nikon, itd...
Ali, sve bolje marke, ili bar vechina sa karakteristikama koje ima tz1, ili tz2,tz3 imaju ogromne dimenzije!A ni ja ne volim da u grad vuchem ogroman fotoaparat,jbga.... :P
E,baci oko na Nikon S10 on je malo bolji od tz1 i super izgleda. Samo neznam kako se pokazao njegov prelomni mehabizam i da li uopshte moze da se nadje kod nas. Crni shta ti mislish?
Pozdrav
My father once told me “find something you love, become good at it, do it well enough to get paid for it, and you will never work a day in your life."
Emin Kuliyev

Van mreže sly

  • Junior
  • *
  • Poruke: 4
    • Pogledaj profil
Odg: dilema oko kupovine aparata
« Odgovor #4 poslato: Jun 24, 2007, 11:06:35 posle podne »
a sta mislis na ixus 850 is,ima sve sto treba da ima,jedino sto mu je izrazenije su red eye,a zanima me i ovo:u toku snimanja videa nema opticki ali zato ima digitalni zum,ne znam kako to izgleda u praxi,da li taj digitalni zum degradira sliku,ako je to lose onda da racunam kao da ga nema,a meni i to treba

Van mreže sly

  • Junior
  • *
  • Poruke: 4
    • Pogledaj profil
Odg: dilema oko kupovine aparata
« Odgovor #5 poslato: Jun 30, 2007, 02:17:09 posle podne »
Na kraju sam kupio nikon L5,ima stabilizaciju,neke manuelne modove,2 god garancije,ali nesto nisam zadovoljan kako izgledaju slike,s obzirom da su mi ga i neki profi fotografi preporucivali,a ujedno mu je i pala cena sa 23 000 na 14 000,sto nije neka cifra za takav aparat,mora da ga jos nisam dobro proucio i podesio,ali cini mi seda je moj stari canon a400 imao bolje fotke